Temat: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Nigdzie nie mogę znaleźć ATRa z DOS-em XL w konkretnej wersji 2.35L (znajduję tylko 2.30, 2.35I1, 2.35I2). Wersja ta była rozprowadzana razem ze stacjami LDW Super 2000 i CA-2001. Czy ktoś z Was ma tą wersję, ew. wie skąd ją pobrać?

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

2

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Mam gdzieś oryginalne dyski. Pytanie tylko:

* gdzie są
* czy się odczytają (ale pewnie raczej tak)
* po kiego Ci ten SKIEŁ? ;)- tzn - "dos" :D

... jeśli to konieczność, to poszukam.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Potrzebuję wyłącznie ze względów historyczno-badawczych. Po pierwsze, żeby zachować oryginalnego dumpa dla potomnych :) a po drugie, chcę wybadać czym dokładnie różni się od innych wersji (w szczególności 2.35I1). Zatem nie ma pośpiechu, ale jakbyś znalazł chwilkę, to będę wdzięczny :)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

4

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Mam gdzieś w domu ATR-a chyba, pod wieczór podeślę.

5

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

ok - ja tymczasem przegrzebie zbiór oryginałów, może znajdę tam coś czego w sieci nie ma jakimś przypadkiem ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Sprawdziłem. Faktycznie mam tylko 2.30 i 2.35I.

7

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Może 2.35L to 2.35I, tylko ktoś od kogoś przepisywał i pomyślał że I to małe L.

8

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Chyba nie bardzo... Kojarzy mi się to L także z czasów CA-2001 z Pewexu ;) Musiałbym zajrzeć do pudełka z CA-2001, ale jest w innym mieście i nieprędko to będzie możliwe ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-03-01 21:58:42)

9

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

na 100% mam owe oryginalne dyski, problem tylko w tym, że chyba zostały na starej mojej chałupie :).. a tam wcześniej niż za tydzień nie wyląduję.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

I co Pin, byłeś w chałupie od tego czasu? :)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

11

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Sprawdziłem swoją oryginalna dyskietke od kompeltu z LDW i tam rowniez jest DOS 2.35I (i).

12

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Ale 2.35I1 czy 2.35I2? Bo jeśli po "I" nie ma cyfry, to nadal jest to jakaś inna wersja niż te już znane.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

13

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Jak wroce z pracy do domu to sprawdze i dam znac.

14

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Ze stacją zakupioną w 1987 dostałem dyskietkę oznaczoną DOS XL 2.35, na której jest DOS w wersji 2.35I1 i DOSXL (ten z rozszerzeniem .XL) w wersji 2.30X

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

15

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Acha, czyli standardowy DOS XL 2.35I1. Dzięki. Jak okaże się że u Maziego i Pina jest tak samo, będzie można zapomnieć o sprawie. Tylko czemu w instrukcji do stacji napisali 2.35L?

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

16

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Wlasnie sprawdzilem i takze mam Dos XL 2.35I1.

17

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Krótki napisał/a:

Tylko czemu w instrukcji do stacji napisali 2.35L?

O w morde, wlasnie sprawdzilem w instrukcji i faktycznie jest napisane jak wol DOS XL 2.35L :)
Pisza, ze jest specjalny DOS dla stacji LDW, byc moze okaze sie prawdziwa teoria mormona, ze autor pomylil duze i z L mylnie interpretujac ten fragment :)


Moja instrukcja jest po polsku, brak jakiejkolwiek wzmianki o oryginalnych autorach jak i polskich nazwiskach (np. tlumacz). W stopce stoi:
Copyright (c) 1987
Logical Design Works, INC.
All Rights Reserved.

18

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

mazi napisał/a:

Moja instrukcja jest po polsku,

U Kaza leżą skany instrukcji do LDW i CA, możesz porównać czy Twoja jest inna.

mazi napisał/a:

brak jakiejkolwiek wzmianki o oryginalnych autorach jak i polskich nazwiskach (np. tlumacz).

OT: Podejrzewam, że właśnie polska wersja jest oryginalna, i że nie było wersji angielskiej. LDW i CA to chyba w ogóle produkty na lokalny polski rynek.

Ostatnio edytowany przez Krótki (2011-04-04 23:42:30)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

19

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

U mnie też znalazłem że było coś nie tak, w manualu L na dysku I, czy na odwrót ;)

20

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

W DOS XL dołączanym do LDW pozmieniali napisy w GTSYNC.COM, np. "Indus GT Synchromesh Engager" na "LDW SUPER 2000 Synchromesh Engager" itp. Wg mnie tak pozmienianą wersję nazwali w instrukcji 2.35L, ale zapomnieli o winietce i system przedstawia się jako 2.35I1. Podobny zabieg zrobili w DOS XL dołączanym do CA 2001 ("CA 2001 Synchromesh Engager").

Słowem jeżeli ktoś chce zobaczyć dla jakiej stacji ma wersję, musi odpalić GTSYNC ON.

Swoją drogą wygląda, że te zmiany zrobiono wprost na binarce pliku, bez źródeł, bo nawet w wersji CA są dwie wersje programu szybkiej transmisji dla Z80. Miało to sens tylko w Indus GT, gdzie występowały różne wersje firmware. Synchromesh jest obsługiwany tylko w wersjach 1.10 i 1.20 Indusa. W wersji dla CA 2001 jest tego pozostałość: "Old CA - servicing required."  :) (taki tekst był wypisywany dla wersji 1.00 Indusa)

21

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

I różna długość napisu się zmieściła? (Nie mam jak teraz zajrzeć.)
Czyli, że w wersji DOSu dla CA jest ten sam GTSYNC.COM co dla LDW? I on działał?

22

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Napisy się zmieściły, skrócili co niepotrzebne :)
W wersji CA kod Synchromesha różni się tylko adresami procedur w ROMie stacji, które się pomieniały.

23

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

No to się trochę pospieszyłem z dzisiejszymi zmianami w Atariki...
trub, a masz gdzieś te wersje GTSYNCa udostępnione?
A poza GTSYNC.COM, czy DOS w wersjach LDW jest identyczny z Indusowskim 2.35I1?

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

24

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

Oto wszystkie wersje GTSYNC (Indus,LDW,CA,Indus z SuperSynchromesh).

Co do innych różnic, to jeszcze zmienili napisy w INIT.COM i GTRPM.COM.

Ostatnio edytowany przez trub (2012-01-20 11:14:30)

Post's attachments

GTSYNC_ALL.ZIP 10.04 kb, liczba pobrań: 21 (od 2012-01-20) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

25

Odp: DOS XL 2.35L - ktoś ma?

W oczekiwaniu na zasilacz do LDW chciałem uzupełnić oprogramowanie i okazało się że obraz systemu jaki jest w zbiorach dostępnych nie działa.. po załadowaniu pliku atr wyświetla siętylko nazwa. Czy może ktoś podesłać działąjącego atra systemu LDW?

P.S. Już znalazłem, oczywiście jest dostępny i dobry w zbiorze dostępnym online. Mój błąd bo myślałem że ma się nazywać OSS DOS XL 2.35.atr. a on się nazywa: DOS XL v2.30 (1983)(OSS)(US).atr

Ostatnio edytowany przez Jarkeczek (2017-06-18 21:36:12)

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000