1

Temat: LDW Super 2000

Mam taką stację i siedzi w niej FLASH TURBO by Marcin Długosz (przeczytałem wywiad z nim).
Czy ktoś jest mi w stanie podać jakąś instrukcję albo cokolwiek co pomogłoby w skorzystaniu z tego czegoś?

Post's attachments

flash.jpg 56.85 kb, liczba pobrań: 1 (od 2011-12-28) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: LDW Super 2000

Może ten człowiek pomoże: http://atarionline.pl/forum/comments.ph … e=1#Item_1

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-12-28 22:11:32)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: LDW Super 2000

poka wnetrze stacji

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: LDW Super 2000

@Paweł

Kiedyś zgrałem z moich dyskietek FlashDOS-a, autorstwa również tego osobnika, co to Twoje turbo.

Sprawdź, ile to jest warte.

Post's attachments

Flash_DOS_1.2.ATR 179.64 kb, liczba pobrań: 11 (od 2011-12-28) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: LDW Super 2000

Proszę bardzo - zanim poskładam ją do kupy mogę jeszcze coś cyknąć.
Nawet mógłbym zgrać kostkę... ale nie mam czym niestety.

Jeżeli ktoś w moich okolicach ma możliwość to mogę podskoczyć i się zgra tego roma czy co tam siedzi dokładnie.

Mam też gołą taką stację, jednak w niej jest problem z odczytem dyskietek - czyta jak jej się podoba.

Ostatnio edytowany przez pawel (2011-12-28 23:04:00)

Post's attachments

ldw.JPG 230.7 kb, liczba pobrań: 1 (od 2011-12-28) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

6

Odp: LDW Super 2000

Do LDW zdaje się można posłać kawałek programu, który odczyta ROM i pośle go do komputera.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

7

Odp: LDW Super 2000

@epi ok, fajnie, jaki to kod? I czy to się tyczy takiej zmodyfikowanej stacji.

@miker pozostaje mi tylko przenieść to na dyskietkę i zobaczyć - gdzieś w zestawie mam też taką dyskietkę ale chyba szybciej będzie przenieść na nowo.

A z ciekawości SIC! carta dałoby rade jakoś tutaj użyć aby zrzucić rom?

Ostatnio edytowany przez pawel (2011-12-28 23:45:17)

8

Odp: LDW Super 2000

sic'em teoretycznie dalo by rade.... ale nie majac przejsciowki musialbys dociagnac odpowiednie sygnaly do podstawki....z epromu...

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: LDW Super 2000

pawel, kod z80, poczytaj atariki (w kwestii xcio zdaje sie) - powinno to cie naprowadzic
co do samego kodu na z80 - musisz sobie go napisac

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: LDW Super 2000

@Candle poczytam, spróbuje - zawsze to jakieś wyzwanie - chociaż nie wiem czy nie przeceniasz moich możliwości "twórczych".

Co do SIC!, w podstawce siedzi 27C64 a SIC! Cart pozwala zrzucić dopiero od 128KB. Jednak pokombinować mogę, co do przelotki to myślę że płytką stykową bym sobie poradził jako substytutem przelotki.

11

Odp: LDW Super 2000

Mam programator G540 - w Tychach, powinno się dać odczytać (chociaż programatora nie odpaliłem jak przyszedł - tak poddałem się z tym zakupem "promocyjnego" 3000 - bo u mnie to co u Candle jest x2 od dwóch miesięcy i na kompa praktycznie brak czasu). Sam jestem ciekawy.

A zdjęcie drugiej strony płyty po odkręceniu jej od obudowy? I górnej części.
W sumie, autor w wywiadzie nic nie mówił o przeróbce sprzętowej, więc może nic nie być.

Natomiast interesujące jest jak zrealizowane zostało turbo - w ten sam sposób jak w Turbo 1050/TopDrive/Toms Turbo tylko z większą prędkością czy jednak UltraSpeed - ciekawe jak to działa po naciśnięciu HELPa na screenie startowym na zdjęciu w pierwszym poście?

I czy będzie działać na stacji z WD1772 czy tylko z WD-2797A-PL?
Edit: poprawiłem na WD-2797A-PL

Ostatnio edytowany przez lemiel (2011-12-29 10:46:47)

12

Odp: LDW Super 2000

Posiłkując się linkiem z tematu @stykera http://www.serious-dial.atari.pl/SSerious/S06/A05.html - jest zamontowany taki kabelek na dźwigni. Sterownik to WS2797A-PL.

Czy coś więcej? Nie widzę aby coś więcej było, ale mogę się mylić.

HELP tak jakby nic nie realizował albo chciał dysk z systemem - nagram ten dysk i sprawdzę. Narazie walczę z samym komputerem.

Pozostałem klawisze też za bardzo nic nie robią - niby coś się dzieje ale generalnie oprócz odświeżania ekranu niewiele się dzieje.

13

Odp: LDW Super 2000

Obejrzałem tego DOSa z dyskietki i nic nadzwyczajnego nie ma w nim - pewnie 20 lat temu jak powstał to był niesamowity bo faktycznie porównując do tamtych systemów to ten jest ciekawy ale na dzień dzisiejszy to typowa ciekawostka.
Ale jeszcze go spróbuje potestować tak by zobaczyć czy potrafi jakieś cuda ze stacją dysków zdziałać.

14

Odp: LDW Super 2000

Tak może trochę odbiegając od tematu, do czego jest te wolne miejsce na płycie zaraz przy nazwie stacji, wlutować tam piny i podpiąć stację 3,5", wiem wiem, nie ma co w cuda wierzyć że to zatrybi ;)

15

Odp: LDW Super 2000

Tam się podpina SRAMChargera do CP/M.