76

Odp: Atari800Win PLus 4.1 beta 2

Wszystkie liby masz w projekcie nie musisz nic instalować.
Wywalenie ddraw i dinput to usuwanie/przerabianie na oko 10% kodu emulatora. Na którykolwiek plik nie spojrzę to są tam odwołanie do zmiennych używanych przez obsługę grafiki. Doskonale wiem, że muszę przerobić cały podsystem wyświetlania ale jak tylko spojrzę ile tego jest to mi się nogi pode mną uginają.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

77

Odp: Atari800Win PLus 4.1 beta 2

Zrzuta na krzesełko dla Jaskiera co by nie upadł ? :)

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2012-01-10 19:09:09)

78

Odp: Atari800Win PLus 4.1 beta 2

laoo/ng napisał/a:

Oryginalny atari800 jako multiplatformowy musi robić wszystko softwarowo, ale port pod windowsa operacje na obrazie (szczególnie takie proste) powinien robić na karcie.

Panie, ale przecież Atari800 multiplatformowo akceleruje grafikę OpenGL-em.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

Odp: Atari800Win PLus 4.1 beta 2

laoo: najważniejsze to zlinkować drag&drop.lib, a resztę sobie wyklikasz :D MSPANC ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

80

Odp: Atari800Win PLus 4.1 beta 2

Niestety ddraw.lib ani dinput.lib nie są dostępne bez instalowania archaicznych SDKów. Trochę pohakowałem i odpaliłem, ale pierwszy raz od nie pamiętam kiedy musiałem zresetować komputer - po (w sumie przypadkowym) włączeniu trybu 1024x768, full display, bo nie dało się nic zrobić. Aplikacja zamarła i zabijanie procesów nie pomagało. Te ustawienia naprawdę są niebezpiecznie i trzeba się ich pozbyć. Wg mnie w dzisiejszych czasach tryb full-screen powinien nie zmieniać rozdzielczości desktopu. Nie wspomnę, że odhaczenie GDI (a więc używanie ddraw) wyłącza mi aero pod win7.
Popatrzę się trochę na to i zastanowię jakie kosztowne byłoby całkowite wyrzucenie ddraw. Może da się zrobić to tanim kosztem, bo z tego co widzę, to cała magia sprowadza się do wyświetlenia bufora spod adresu Screen_atari.

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2012-01-10 19:55:51)

81

Odp: Atari800Win PLus 4.1 beta 2

Mając świadomość, że nieco późno na bugfix, kiedy zdążyła wyjść już wersja 4.1, zgłaszam jednak babola.

Dotyczy on obsługi "wysypania się" atari, czyli "When Atari crashes". Otóż niezależnie od tego, co jest zaznaczone, po "wysypce" od razu następuje przejście do monitora. Ja np. mam tu zaznaczone "Ask what to do", niestety emul się o nic nie pyta. Teraz próba wpisania "quit" kończy się wyjściem... tylko z emulatora, okno monitora natomiast zostaje.

W załączeniu plik, na którym testowałem rzeczony błąd (jest to plik z pierwszej strony XFiles Intro); a błąd jest powodowany brakiem DOSa, podczas odwołania się do urządzenia D:.

Aha, pracuję pod Win XP Pro SP3. :)

Post's attachments

XF2A.XEX 111.69 kb, liczba pobrań: 5 (od 2012-01-10) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
I Ty zostaniesz big endianem...

82

Odp: Atari800Win PLus 4.1 beta 2

Problem Cypriana już znalazłem. Faktycznie nie zainicjowana była przy starcie emulatora tablica lookupów do palety używana przez algorytm smooth.

W ogóle cała inicjalizacja emu to jeden wielki śmietnik. Ciężko określić co jest kiedy inicjowane a niektóre funkcje zależą od siebie i muszą być uruchomione w odpowiedniej kolejności.

@miker
Jesteś już drugą osobą, która mi to zgłasza. Faktycznie będę musiał coś z tym zrobić.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

83

Odp: Atari800Win PLus 4.1 beta 2

A, problem, przytoczony przez Foxa, z próbą otwarcia emulatora i przejściem do okna z tym topicem, również działa w IE8. :)

I Ty zostaniesz big endianem...

84

Odp: Atari800Win PLus 4.1 beta 2

W przypadku problemu mikera to występuje on wtedy, gdy pamięć ram emu ustawiona jest na 1088 KB. Przy ustawieniu na 320 KB (Rambo), a tyle demo wymaga, jest ok.

85

Odp: Atari800Win PLus 4.1 beta 2

Jaskier napisał/a:

w trybie smooth wzrost z 2000% do 3200% po przełączeniu się z asm na C++
w trybie scan lines brak różnicy, ale tutaj obie wersje są w asm.

Myślę, że rozwój kompilatorów swoje jednak zrobił. Trzeba będzie wszystko przerzucić na C++.

Raczej chodzi o rozwój procesorów, które szybciej wykonają kilka instrukcji 386, niż jedną MMX. To wychodziło mi już w czasach 700 MHz-owych procków. MMX wygrywał gdzieś do 500 MHzowego Pentiuma i to nieznacznie.

Druga możliwość jest taka, że ja nie potrafiłem odpowiednio użyć tego MMX. Ale na swoją obronę mam, że po pierwsze jedna z procedur jest żywcem wzięta ze strony Intela, po drugie Ken Silverman w czasach wczesnego MMX stwierdził, że żadnego zysku z tego MMX nie ma i kod silnika Build co prawda wykrywa MMX, ale w ogóle go nie wykorzystuje.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

86

Odp: Atari800Win PLus 4.1 beta 2

teraz pewnie by w sse2 sie to robilo i raczej bedzie szybsze niz czysty 386 ;)
obecne kompilatory i tak same potrafia wykorzystac m.in. sse2 tyle ze trzeba odpowiednio spreparowac pod to kod (ani nie pamietam jak, ani linkow teraz do tych opisow znalezc nie moge).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

87

Odp: Atari800Win PLus 4.1 beta 2

To jeszcze jeden mały testfile.

Wczytuje się na szóstą stronę i uruchamia opcode'a $F2 (czyli również spowoduje crash emulatora).

Emulator przechodzi do monitora, tyle, że po CONT znika monitor i daje się zamknąć okno emulatora już normalnie z "krzyżyka".

Taka sobie mała ciekawostka przyrodnicza.

MM: coś stąd poszło? :) Zapraszam o tutaj (link już biega).

Post's attachments

crash.xex 13 b, liczba pobrań: 2 (od 2012-01-12) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
I Ty zostaniesz big endianem...

88

Odp: Atari800Win PLus 4.1 beta 2

@Jaskier: czy udało Ci się może coś zrobić z tym bugiem opisanym w poście #81?

I Ty zostaniesz big endianem...