Temat: SIC! jako programator epromów?

Koledzy Candle Stryker, PrObe i Drac030!

Chciałbym sobie zaprogramować epromkę 27c256 SICem. Co trzeba poodginać i w którą stronę i co do tego odgiętego podłączyć, aby się to udało? Czy się w ogóle może udać? (No, chyba powinno...)

Albo taki np. flash x28c64? - to powinno bez problemu poprzez przejściówkę, nie?

Nie chciałbym sobie czegoś spalić eksperymentując...

2

Odp: SIC! jako programator epromów?

do 27c256 to pewnie 12v..
schematy sa dostepne, wystarczy porownac pinout
sam algorytm programowania bedziesz musial zakodowac sam, to co jest, jest dla ukladow kupowalnych w przyslowiowym statoil

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: SIC! jako programator epromów?

qbahusak - ty chcesz sie bawic z jedna sztuka czy wiecej tego chcesz robic ?
Bo jak jedną to odezwij sie na priv zaprogramuje(mam takowe) i podesle po kosztach przesylki....

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: SIC! jako programator epromów?

Wiem stryker, na allegro np. po kosztach sprzedajesz 4 SO z kabelkami za 15 zeta :)
Mógłbym kupić lub Ciebie prosić, ale ja chciałbym to sam zrobić :)

Chodzi o to, czy nóżkologią i 12V nie spalę komputera :) Chociaż dlaczego by nie, to 12V nigdzie nie wychodzi.

I czy ten soft do wypalania np. tosu da radę timingami z epromkami, czy sobie to robić z basica (chociaż Candle mówi o własnym sofcie)

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-02-04 12:05:00)

5

Odp: SIC! jako programator epromów?

12V na VPP nie wystarczy. Przydałoby się jeszcze 6V na VCC. Niektórych, zwłaszcza starszych EPROM-ów nie da się zaprogramować przy VCC=5V.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

6

Odp: SIC! jako programator epromów?

Simius napisał/a:

12V na VPP nie wystarczy. Przydałoby się jeszcze 6V na VCC. Niektórych, zwłaszcza starszych EPROM-ów nie da się zaprogramować przy VCC=5V.

Rozumiem, że czasem nie wystaczy, ale częściej wystarczy. Zależy od epromka.

Rezultatem jest brak efektu, czyż nie? Nie ma innych efektów, bardziej spektakularnych?

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-02-04 12:05:38)

7

Odp: SIC! jako programator epromów?

qbahusak napisał/a:

Rozumiem, że czasem nie wystaczy, ale częściej wystarczy. Zależy od epromka.
Rezultatem jest brak efektu, czyż nie? Nie ma innych efektów, bardziej spektakularnych?

Rezultat też zależy od epromka. Niedawno miałem do czynienia z programatorem, w którym coś się spaprało i programował z VCC=5V. Trafił do mnie, bo osoba programująca OTP M27C4001, więc typ całkiem niestary, powzięła co do niego pewne podejrzenia po tym, jak kilka scalaków udało się poprawnie zaprogramować, a kilka nie (w przybliżeniu pół na pół). Te, które się zaprogramowały niepoprawnie, nie dały się już "doprogramować". Nauka z tego taka, że epromów OTP, nawet młodych, lepiej nie programować przy VCC=5V, jeśli nie ma się ich zbyt wiele.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.