26

Odp: SpartaDOS X 4.45

Moim zdaniem to nie feature, tylko czysty idiotyzm. Jeśli już nawet zakładamy, że plik o nazwie "CON" jest zastrzeżony, to niby dlaczego ma to też oznaczać zastrzeżenie dla "CON.COM", "CON.SYS", "CON.FOO" itp.? Mogliby się wysilić i sprawdzać, czy jest po CON kropka i rozszerzenie. Przypuszczam, że to jest linijka kodu w jednym miejscu.

KMK
? HEX$(6670358)

27

Odp: SpartaDOS X 4.45

Elo, mam problem ze 4.45 i sio.sys.

Sparta w SIDE, mam wstawiony rom patchowany na high speed, do tej pory wystarczylo ze dalem w configu : SIO.SYS /A i bylo wszystko w porzadku, Aspeqt zasuwal  z indexem 0 bez problemow bo rom przejmowal kontrole .Teraz mam error 138. Gdy dam w konfigu SIO.SYS bez atrybutow mam gora siox3. COs robie nie tak? CZy to jakis blad sie zakradl?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

28

Odp: SpartaDOS X 4.45

U mnie SIO /A działa bez żadnego problemu. Co prawda to na IDE+, ale nie powinno to robić różnicy. W logach Aspeqta (czy tam APE) coś widać?

KMK
? HEX$(6670358)

29

Odp: SpartaDOS X 4.45

[Device $00] command: $00, aux: $00c0 ignored.mam ustawione bartycje od 1 do 7 pod HDD i 8 pod aspeqt

config sys:

Use banked
device sparta
device sio /a
device ataridos
device ultime
device side

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

30

Odp: SpartaDOS X 4.45

Nie mam pomysłu. Wygląda to, jakby obie strony były ustawione na różne prędkości i nie mogły się dogadać.

KMK
? HEX$(6670358)

31

Odp: SpartaDOS X 4.45

Panowie drac030 i Zaxon - prośba do Was.

Czy możecie uzgodnić format partycji APT jako wspólny także dla IDE+2.0
Nie ukrywam, że założenie do 127 partycji pod SIDE i ich wpinanie pod A-O jest świetne.

Acz IDE nie widzi partycji SIDE. A może się mylę?

32

Odp: SpartaDOS X 4.45

Draco pracuje nad tymi partycjami do liczby 127 i wiecej.... + cos jeszcze ... ale trzeba jeszcze poczekac... to moze na mikołaja cos "da" ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

33

Odp: SpartaDOS X 4.45

I have APT (beta) running on IDE Plus, and can indeed swap media with SIDE and partition disks on IDE Plus using SIDE's partition editor. :)

34

Odp: SpartaDOS X 4.45

brawo ten pan :)    applaud this coder :)

35

Odp: SpartaDOS X 4.45

Tak dla jasności: IDE+ i SIDE mają wspólne (uzgodnione przeze mnie i FJC) API. Dlatego FDISK od SIDE potrafi się dostać niskopoziomowo do dysku IDE+ mimo że oba urządzenia się różnią dość znacznie pod względem sprzętowym. FJC jakiś tydzień temu dostał już ode mnie pierwszą wersję BIOS-u IDE+, która obsługuje wspólny (znowu, uzgodniony z góry) format tablicy partycji, czyli APT.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-12-02 03:04:38)

KMK
? HEX$(6670358)

36

Odp: SpartaDOS X 4.45

Czy to oznacza, ze bedzie mozna polaczyc sily w developmencie FDISKa (no bo FDISK FDISKowi nie rowny ;))?

37

Odp: SpartaDOS X 4.45

Jak można? Już to się dzieje, supeł.

38

Odp: SpartaDOS X 4.45

some screenshots missing on spartados.com :)
some screens will be good

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

39

Odp: SpartaDOS X 4.45

drac030 napisał/a:

FJC jakiś tydzień temu dostał już ode mnie pierwszą wersję BIOS-u IDE+, która obsługuje wspólny (znowu, uzgodniony z góry) format tablicy partycji, czyli APT.

A daleko jeszcze?

Otóż, 2szt kart CF Kingston 4GB.
     Na IDE+ jednej karcie Format odmawiał zapisu directory, na drugiej FDISK2 się wiesza przy odczycie jakiś tam partycji.
        Tą drugą obrobiłem na PC progiem TestDisc - po zmianach w bootsectorach - doszedłem do stanu jak z pierwszą kartą.
     Na SIDE obydwie ładnie zakładają partycje i formatują, zapisują.

Czy to sprawa softu czy hardware ?


?

Ostatnio edytowany przez pajero (2012-01-17 20:00:38)

40

Odp: SpartaDOS X 4.45

hardware

przechodze na tumiwisizm

41

Odp: SpartaDOS X 4.45

Nie byłoby dalszego pytania, acz posiadam trzecią kartę CF Kingston 4GB - i ta śmiga.

Różnica jest taka, że ta ostania sygnowana jest innym numerem serii (problemowe mają X001, ta wporzo to X002)
Inna sprawa, że działająca pokazuje więcej realnego miejsca na karcie (bo deklarowane są ofkoz te same).

Czyli nie do końca hardware (choć to moja teoria).

42

Odp: SpartaDOS X 4.45

i to dowodzi ze?
- (dziejowa historia spiskowa dla milosnikow nwo i teorii spiskowych) kupiles karte na allegro
- masz szczescie

przetestuj 20, bedziemy wyciagac wnioski

przechodze na tumiwisizm

43

Odp: SpartaDOS X 4.45

drac030 napisał/a:

Tak dla jasności: IDE+ i SIDE mają wspólne (uzgodnione przeze mnie i FJC) API. Dlatego FDISK od SIDE potrafi się dostać niskopoziomowo do dysku IDE+ mimo że oba urządzenia się różnią dość znacznie pod względem sprzętowym. FJC jakiś tydzień temu dostał już ode mnie pierwszą wersję BIOS-u IDE+, która obsługuje wspólny (znowu, uzgodniony z góry) format tablicy partycji, czyli APT.


Czy już mamy APT dla IDE+ ?

44

Odp: SpartaDOS X 4.45

draco pisze doktorat wiec trzeba czekać ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

45

Odp: SpartaDOS X 4.45

Czy jest możliwość sprawdzenia/wyświetlenia z jaką prędkością SDX, ew. w jakim trybie komunikuje się ze stacją dyskietek?
Domyślam się, że tylko przez napisanie procedurki, która wypisywała by na przerwaniach wartość licznika POKEYa (nie jestem pewien, czy to się da odczytać), czy może jeszcze coś?

46

Odp: SpartaDOS X 4.45

RWTEST

47

Odp: SpartaDOS X 4.45

A:>SIOSET

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.