126

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Kroll napisał/a:

Sprawdzilem takze to kolekcje muzyczna Smell of... i takze dziala bez zadnego klopotu[...]Kroll

W skrócie finał historii wygląda tak: w grudniu po nieskutecznym wykonaniu clock patcha skontaktowałem się z Rodolphem Czubą, po wymianie paru maili z opisem objawów i wynikami testów o jakie poprosił, wstępnie zdiagnozował że chodzi o wadliwie działające DSP, wycenił warianty naprawy, wysłałem płytę. Po relacjach innych, przygotowałem się na miesiące czekania, jednak w ub. tygodniu Rodolphe odpisał że płytę naprawił. Okazało się że jedna noga DSP nie była dobrze przylutowana do pada. Po poprawieniu wszystko zaczęło śmigać. Obeszło się bez kosztów nowego DSP, tylko robocizna. Wczoraj przyjechała paczka, dziś przetestowałem, wszystko co nie działało (opis wyżej w tym wątku) teraz śmiga aż miło, za każdym razem, z dyskietki, z twardziela CF. Jutro założę CT63, ale nie ma powodów żeby nie działało. Hosanna!
Dziękuje wszystkim, którzy próbowali pomóc wcześniej.

Od grudnia prawdziwym dla mnie było przysłowie When troubles come they come in legions, nareszcie coś pozytywnego.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2012-02-16 23:49:49)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

127

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

ile sobie za naprawe policzyl?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

128

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Jak masz coś do naprawy to lepiej uzgodnij z nim bezpośrednio. Myślę że Cię nie oszwabi (nie ofrankuje ;) ) Nie pytałem go czy mogę upubliczniać.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

129

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Ja również "robiłem" mojego Falcona u Czuby - m.in. wymiana wadliwego DSP. I muszę powiedzieć, że ceny robocizny ma relatywnie niskie jak na tak niszowego specjalistę, a część rzeczy wykonał bez dodatkowych kosztów robocizny (skasował tylko za wymieniane podzespoły).

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

130

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Też mi się tak wydaje. A kolejka czekających chyba spora. W wątku na atari-forum.com gdzie też wcześniej szukałem pomocy z tym pierniczącym się dźwiękiem, też dałem wczoraj info że naprawione u Czuby i od razy na priv odezwał się ktoś czekający na swój sprzęt od niego, z pytaniem jak długo czekałem, bo on już długo.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

131

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

odnosnie mp2 i mp3

mp3 jest lepszym formatem jesli chodzi o skutecznosc kompresji
ale ma ograniczenia, wszystko powyzej 16khz w pasmie dzwiekowym jest usuwane
i wysokie birate w niczym tu nie pomaga
w zalozeniu powstal zeby oferowac przyzwoita jakosc przy niskich birate


mp2 jest formatem ktory ma gorsza skutecznosc kompresji, ale nie obcina pasma
i oferuje duzo lepsza jakosc dzwieku przy wyzszych birate'ach

przykladowo 256kb mp2 zabrzmi bezsprzecznie lepiej jak 256kb mp3

to jaki format jest starszy czy nowszy nie przesadza o tym ktory oferuje leposza jakosc
wav jest bardzo stary a oferuje najepsza jakosc wsrod mp2 mp3 czy innych :)

Ostatnio edytowany przez Dr. Max (2012-02-18 02:34:56)

132

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Mi się kojarzy, że gdzieś czytałem, że Czuba naprawia Falcony za 50$ + części, ale nie mogę tego za cholerę teraz znaleźć. A jestem pewien że takie coś widziałem! :)

133

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Mnie zastanawia czy aż tak bardzo się boicie podać orientacyjne koszty waszych napraw bo były tak wysokie czy coś innego?
Przecież każdy wie, że to nie jest nowy sprzęt ale i generalnie drogi w zakupie co oznacza także drogi w utrzymaniu/naprawie w razie problemów.
Czy te naprawy to mówimy o kosztach rzędu 200zł czy 500zł czy więcej? Przecież orientacyjne kwoty można chyba podać. Ja rozumiem, że indywidualnie najlepiej wycenić ale w przypadku tego Pana Czuby to normalnie jakaś tajemnica i czarna magia odnośnie cen naprawy!

134

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Tylko bez żadnych dziwnych teorii proszę :)
1. nie chodzi o żadne "banie się" ani o coś innego. Cena była takiej wysokości że zdecydowałem że dla mnie warto.
2. nie uzgadniałem z Rodolphem czy mogę, zwłaszcza publicznie, podawać czy nie. Może on nie ma nic przeciwko temu, ale nie wiem tego. Przy ognisku w Głuchołazach możemy o tym pogadać o tym ile zapłaciłeś za swoją naprawę a ile ja za swoją.
3. mnie zastanawia że niektórych zastanawia :) i od razu wpadają w jakieś niecne teorie.
4. każda naprawa może być inna, ja najpierw dokładnie omówiłem objawy emailowo, podałem wyniki z programów diagnostycznych i wtedy usłyszałem cenę.
5. Z "tym" Panem Czubą miałem kontakt tylko w sprawie mojej naprawy, a na podstawie bezpośrednich kontaktów wyrabiam sobie zdanie o innych, nie wiem o jaką magię chodzi, ale proszę mnie nie mieszać w jej tworzenie. Patrz pkt. 2.

pawel, Cyprian macie coś do naprawy, [edit - post-autocenzura, to co trzeba, poszło na priv] ?
Wolę rozmawiać o Atari :)

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2012-02-21 00:03:56)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

135

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

od jakiegoś czasu Falcon mi nie startuje, nie wiem czy to kwestia karty pamięci czy może to coś innego walneło.
powoli więc rozglądam się za kimś kto mógłyb to naprawić i nie zedrzeć ze mnie zbyt dużo kasy

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

136

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

To przecież w Warszawie masz kilka osób, które mogą pomóc - pożyczyć inny RAM do testów.
A zasilacz sprawny? Dioda Power świeci? Coś się pojawia na monitorze?
Załóż wątek, opisz objawy i się coś wymyśli. Szkoda żeby taki sprzęt leżał odłogiem.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2012-02-19 19:17:03)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

137

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

Cyprian,
ja bym odłączył klawiaturę, hdd, fdd, wydłubał fpu i zobaczył czy wystartuje, jeśli tak to bym po kolei wkładał to powyciągałem, ale zacznij od ramu...

138

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

taa, wyciagnij proca i wystartuj kompa ;)

gep/lamers^dial

139

Odp: The Smell Of Old Electronics - działa Wam?

spoko, po sesji zabiorę się za Falcona, powydłubuję, podociskam,
muszę znaleźć wszytkie płytyki z ramem i sprawdzić na innym falkonie czy nie są walnięte

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org