Temat: Kupno projektora - jakieś rady

Jakiś czas temu (w sumie przez loty) zachorowałem na projektor. Zaoszczędziłem trochę grosza ze stypendium i postanowiłem sprawić sobie jeden ;)

Moje wymagania:
Budżet: ok. 2k PLN
Planowane zastosowanie: Atari, Grzybsoniada ;), filmy z DVD albo prosto z sieci, czasem jakaś bardziej "profesjonalna" prezentacja
Rozdzielczość min. 1024x768

Przejrzałem troche ofertę w komputroniku i nawet jest w czym wybrać, np. oferta NEC wydaje się całkiem całkiem.

Mam jeszcze takie pytanie - czy warto brać model z HDMI, mimo że natywna rozdzielczość jest niższa niż HD?
Poza tym na obecną chwilę nie mam żadnego urządzenia, które wypluwa sygnał przez HDMI (choć pewnie niedługa będę miał Tuner DVB-T ;), a jak dobrze pójdzie to i RaspberryPI). A różnica w cenie może być znaczna - np. NEC V260X jest droższy od brata bez HDMI 230X o prawie 400PLN.

grzybson/SSG^NG

2

Odp: Kupno projektora - jakieś rady

dorzuć jakieś 500 zł i weź Epson EH-TW480 .

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: Kupno projektora - jakieś rady

grzeniu chcial napisac ze dorzuci ci 500zl

tymczasem jesli chodzi o hdmi, to pamietaj, ze dvi to elektrycznie i protokolem transmisji (tmds) to samo, wiec jesli projektor takie zlacze ma, to tylko bedzie kwestia kabla
chyba, ze za te 400zl wiecej dostaniesz wiecej pixeli na matrycy, ale pewnie nie...

pamietaj tez ze atarka jest wybredna jesli chodzi o nowy sprzet z ktorym ma wspolpracowac - przetestuj wybrany model - najlepiej na rybagsowym interlace - jesli to pojdzie, to bedzie dzialac wszystko inne

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: Kupno projektora - jakieś rady

Mina sprzedawcy w Mediamarkcie albo innym Saturnie gdy przyjdziesz pod pachą z Atari do przetestowania projektora - bezcenna :) Zrób zdjęcie!

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: Kupno projektora - jakieś rady

prawdopodobnie powiedza ze maja tylko w pudelku i nie moga wlaczyc bo costam, moze se sprawdzic w internecie ;) (euro rtv-agd)

przechodze na tumiwisizm

6

Odp: Kupno projektora - jakieś rady

Pewnie model z HDMI obsługuje szyfrowanie HDCP, a model z DVI nie. Jak będziesz miał jakieś pirackie urządzenie*, to bez HDCP nic nie zobaczysz.

* urządzenie pirackie czyli takie, które nie respektuje praw swojego właściciela.

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

7

Odp: Kupno projektora - jakieś rady

Żeby te NECi miały DVI, to bym się nie zastanawiałem.

Z tego co wyczytałem u producenta za te ekstra 400pln dostaję hdmi, ethernet (po kiego grzyba?) i +300 lumenów do jasności.

grzeniu napisał/a:

dorzuć jakieś 500 zł i weź Epson EH-TW480 .

Masz ten projektor w domu? Możesz coś więcej powiedzieć, jak się sprawuje przy Atari, etc.? Hmmm, to byłoby znaczne przekroczenie planowanego budżetu, ale nie mówię że to niemożliwe.

Edit: co waszym zdaniem lepsze to domowego kina: DLP (jak w tych NECach) czy LCD (Epson)

Ostatnio edytowany przez grzybson (2012-02-22 22:04:56)

grzybson/SSG^NG

8

Odp: Kupno projektora - jakieś rady

grzybson napisał/a:

Żeby te NECi miały DVI, to bym się nie zastanawiałem.

to brzmi nie gorzej niz: http://www.youtube.com/watch?v=udRwiIonVg4

tak po 20 sek.
:)

9

Odp: Kupno projektora - jakieś rady

A nie myślałeś o czymś od Benq? Całkiem ciekawy jest Benq W700 (http://benq.pl/products/Projector/index … oduct/1262), cena około 2400zł.
DVI nie ma ale są kable DVI > HDMI także z komputera z wyjścia DVI mógłbyś się wpinać w HDMI.

10

Odp: Kupno projektora - jakieś rady

Ciągle się zastanawiam - inaczej bym nie pytał ;) Temat jest ciągle otwarty.
Natomiast jeżeli ktoś ma jakieś osobiste doświadczenia z konkretnym modelem - będę wdzięczny za jakiś dłuższy wywód, obserwacje z użytkowania, etc.

@Mazi: Hehe, nie pomyślałbym, że przeziębienie zaatakuje także obszary mózgu związane z moim poprawnym wysławianiem ;)

Ostatnio edytowany przez grzybson (2012-02-23 12:58:33)

grzybson/SSG^NG