1

Temat: Muza na Atari

Nie jestem specem od sceny i nigdy nie będę, kiedyś miałem na kompie jakieś demko z Europe - The Final Countdown w tle i poszukuje takich demek gdzie muza to jakiś znany utwór, przeszukiwanie wszystkich zasobów to rzucanie się z motyką na słońce, czekam na wasze podpowiedzi ;)

2

Odp: Muza na Atari

Kiedyś XTD (Extend) kiedy nie miał jeszcze Amigi, popełnił na Atari 8bit za pomocą Crystal Sound Samplera conajmniej dwa demka, niestety nie mogę ich znaleźć w sieci (na dyskach gdzieś mam na 100%). Jedno demko nazywało się "Metallica"( drugiego nazwy niestety nie pamiętam). Pojawiał się ztcp obrazek z płyty "Master of Puppets" po czym trzeba było pacnąć w spację, wtedy Ataryna odgrywała ok 20-30s sampla z muzyką Metalliki. Może ktoś widział/ma to demko, to fajnie byłoby to wykopać z zaświatów :)

gep/lamers^dial

3

Odp: Muza na Atari

Na YT pełno filmików Iron Maiden itd wersja 8-bit, niestety przy dobrych wiatrach można dojść po tagach czy to c-64 czy atari, a o linkach co by to pobrać to w ogóle można zapomnieć :/

4

Odp: Muza na Atari

no i trafiłeś w dyche bo drugie to było właśnie Iron Maiden, tyle że żadne z tych które sa na YT, kiedys wypytywałem Extenda o te demka, to stwierdził że niewiele pamieta :) dziś jak zapytam, to pewnie powie że nic nie pamięta :)

pewnie je kiedyś odnajdę i zgram, ale do przekopania mam kilkaset dyskietek a wielgachny zeszyt w którym miałem zapisane co jest na każdym dysku, gdzieś przepadł :/

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-21 19:59:55)

gep/lamers^dial

5

Odp: Muza na Atari

To z metaliką to było demko gościa EGR czy jakoś tak.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

6

Odp: Muza na Atari

Dokładnie tak, autorstwa EGR. Nazywa się  1st Top Demo 1989:
http://atari.fandal.cz/detail.php?files_id=12

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: Muza na Atari

a ja Wam mówię że nie, zreszta kilka osób je kiedys widziało

gep/lamers^dial

8

Odp: Muza na Atari

Było też jedno z fragmentem "Ściany" Flojdów.

wszystkie trzy strony świata

9

Odp: Muza na Atari

zarzucę w tym wątku, ale może ktoś przeczyta, leciwy juz wywiad z Extendem na łamach ppa.pl :

http://www.ppa.pl/publicystyka/xtd-grudzien-2009.html

gep/lamers^dial

10

Odp: Muza na Atari

Czy XTD nie miał ksywy Gajowy i nie uczęszczał do kolejarza?

Ostatnio edytowany przez bachoo (2012-03-04 17:35:01)

11

Odp: Muza na Atari

kojarze to demo z obrazkiem maste of pupets i samplem metaliKI ale kto go dokonal  hmmm

12

Odp: Muza na Atari

bachoo napisał/a:

Czy XTD nie miał ksywy Gajowy i nie uczęszczał do kolejarza?

A juści! to XTD aka Extend aka Lamesoft aka Gajowy.... :) Muszę go zapytać dlaczego tak go ochrzczono, ale stawiam że przez jego słynną kurtencję :)

gep/lamers^dial