1

Temat: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

Jest już XXI wiek, na szczescie troche ludzi stara sie "wyrownac" pewne zaniedbania w grach na atari. Mam na mysli prace nad "IK+", "Turricanem" (o ile znajda sie zrodlowki), "Vectorem" czy "SPACE HARRIER" ... Cool !!

Ostatnio znalazlem na sieci taka stronke wspolzalozyciela firmy HARLEQUIN, gdzie mozna znalezc sensacyjne screenshoty:
http://www.geocities.com/spiderdroid/beast_shots.html

Gdyby to zostalo skonczone, to byloby rulez, COO ?  :)

2

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

bez jaaaaj, Turrican, byloby supper, chyba zostawie pisanie dem na rzecz gierek :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

A ja zrobię Ricka Dangerosa - prog do grafy już zrobiłem:)

4

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

Ostatnio znalazlem na sieci taka stronke wspolzalozyciela firmy HARLEQUIN, gdzie mozna znalezc sensacyjne screenshoty:
http://www.geocities.com/spiderdroid/beast_shots.html
Gdyby to zostalo skonczone, to byloby rulez, COO ?  :)

slv: srednia grafa, stary pomysl...

s.

5

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

Zgadzam się ze Slaves'em grafa jest cieniawa  :(  :(

6

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

czolem ludziki zapomnialem zapodac na party giere ktora przytargalem ze soba,giera jest w wersji beta,posiada na razie 75 poziomow,docelowo bedzie wiecej jak bedzie mi sie chcialo wymyslac poziomy.
Cos nazywa sie: STRAYBALL,to atarowa konwersja ami-gierki pt:Takeball
assemblera wyciskal moj znajomy i nawet mu niezle wyszlo,calosc widzieli juz na party Pin i Pecus,reszta rzeznikow juz spala....buuuu
na drugi raz mnie wina chlopaczki........

pozdrowionka,puszcze zaraz to cos w Polske.
seeya later.

gep/lamers^dial

7

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

zapomnialem dodac....rzeczywiscie  grafa bardzo kieprawa..buuu
a ja mam jeszcze pare gierek ktore nie ujzaly swiatla dziennego np:
Fluid-Kha by Tomasz Liebich,Jumbo by Bael/Mec itp.
i co wy na to mega mastah atarowcy?

gep/lamers^dial

8

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

Gepard, koniecznie musisz to puścić w świat... Jeśli masz jak to ślij mi na emailę :!:

9

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

zapomnialem dodac....rzeczywiscie  grafa bardzo kieprawa..buuu
a ja mam jeszcze pare gierek ktore nie ujzaly swiatla dziennego np:
Fluid-Kha by Tomasz Liebich,Jumbo by Bael/Mec itp.
i co wy na to mega mastah atarowcy?

i znowu tylko się chwali  :evil:  :evil:

Może tak podeślesz atr na pigula_shpoon@interia.pl

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

Rick Dangerous już jest zrobiony na atarce (sam pisałem muzykę) ...ale Mirage nie chciało zapłacić za niego tyle ile chcielismy ... więc światła dziennego nigdy nie ujrzało (straciłem kontakt z autorem)

Sam.

A ja zrobię Ricka Dangerosa - prog do grafy już zrobiłem:)

All I hear is the sound of me falling on the ground

11

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

póki co nikt nie widział RD i można twierdzić, że go nie ma ... :-) poza_tym nie wiadomo jakiej klasy programista tworzył tę gierkę i czy wykorzystał wszystkie możliwości atari, bo oglądając rodzime produkcje miałem bardzo mieszane uczucia. większość gierek niestety była kiepska, standardowe 4 kolory (niekiedy 5) + sprity i nic więcej. wszystko po to aby szybko napisać i "opchnąć" gierkę - jednym słowem komercja ... :-)
nie piszę oczywiście o tematyce, bo większość to były komnatówki ... :-(

co do Shadow of the Beast. czy ktoś ma ten program, działający pod emulatorem lub nie ???

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

12

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

A ja zrobię Ricka Dangerosa - prog do grafy już zrobiłem:)

Najpierw kolekcja muzyczna ... kolekcja .... a czas płynie ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

zapomnialem dodac....rzeczywiscie  grafa bardzo kieprawa..buuu
a ja mam jeszcze pare gierek ktore nie ujzaly swiatla dziennego np:
Fluid-Kha by Tomasz Liebich,Jumbo by Bael/Mec itp.
i co wy na to mega mastah atarowcy?

Hehe... Co sie chwalisz, ja tez mam 2 gierki, ktore napisali moim koledzy
z (jednej z poprzednich grup) NOVA:
PANDEMONIUM (troszke przypomina AGONY z AMigi)
TECH (inna wersja TRON'a).

Giery mialy byc wydane przez ASF, ale do tego nie doszlo.
Niedlugo puszcze je w swiat, to wlasnie uzyskalem pozwolenie od ich autora (hi KevSoft !!! ) ...

14

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

extra

niedlugo autor konwersji IK+ dowie sie ze nie jest wcale pierwszy :)

p.s.
Samurai ile chcieliscie za RD, tak z ciekawosci ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

15

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

Nie pamiętam ... nazywało się toto Body Rick ;) (autor namiętnie słuchał Body Count i był jednym z lepszych skaterów po prawej stronie wisły)

Z tego co pamietam to chciał za to chyba 8 starych milionów ładne parę lat temu. Ale nie dali.

Ja miałem w ręku jakąs demo wersję i się nawet dało zagrać.

Co do uszczypliwości poniektórych (nie do Ciebe tebe) ... jakość prac autorów 8 lat temu a teraz nie da się porównać (vide Numen, Vector) wtedy były inne czasy ...jak iktoś próbował coś zrobić i sprzedać to wie co to była za męka (czasami).

A autor ten sam co zrobił Cavemana ...więc może nie najlepszy ... Ale zawsze coś robił I Mirage mu 3 gierki wydało.

Body Rock został zrobiony pod koniec działalności Mirage na ATARI i pewnie dla tego nie chcieli duzo płacić.

Sija.


Jak ktos

extra

niedlugo autor konwersji IK+ dowie sie ze nie jest wcale pierwszy :)

p.s.
Samurai ile chcieliscie za RD, tak z ciekawosci ?

All I hear is the sound of me falling on the ground

16

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

Zawsze mistrzu możesz pokazać na co stać polskich programistów.

Sam.

póki co nikt nie widział RD i można twierdzić, że go nie ma ... :-) poza_tym nie wiadomo jakiej klasy programista tworzył tę gierkę i czy wykorzystał wszystkie możliwości atari, bo oglądając rodzime produkcje miałem bardzo mieszane uczucia. większość gierek niestety była kiepska, standardowe 4 kolory (niekiedy 5) + sprity i nic więcej. wszystko po to aby szybko napisać i "opchnąć" gierkę - jednym słowem komercja ... :-)
nie piszę oczywiście o tematyce, bo większość to były komnatówki ... :-(

co do Shadow of the Beast. czy ktoś ma ten program, działający pod emulatorem lub nie ???

All I hear is the sound of me falling on the ground

17

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

A byłoby super jakby się odezwał Foorman/PENTAGRAM (teraz chyba jest DJ-em techno, prawd. zwie się "DJ URSUS"), albo bracia Selingerowie z Wrocławia  (Yo! "ODDECH LATRYNY" rulez !), bo ekipa ta jest odpowiedzialna za gierkę "GHASTLY NIGHT", która miała być wydana kiedyś przez STAN-BIT, ale nic z tego nie wyszło...  Giera wyglądała super, to był jakby taki ulepszony "DOMAIN OF THE UNDEAD"... Mogliby to w puścić w świat albo... wydać u Sikora !   :-)

18

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

samurai : bez ironicznych komentarzy proszę ... ;-)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

19

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

Powoli nudzą mnie te informacje o produkcjach które niby były napisane a nie upublicznione  (lub nie wydane) ... po co panowie w ogóle o tym pisać - lepiej uderzyć do autorów i starać się je wyciągnąć a nie tylko apetyt szarym userom robić  poprzez gadanie czego to się nie widziało .... :twisted:

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

20

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

Powoli nudzą mnie te informacje o produkcjach które niby były napisane a nie upublicznione  (lub nie wydane) ... :twisted:

W takim razie jeśli to Cie denerwuje, to omijaj ten watek na Forum ...   ;)
Przeciez nikt nie zmusza do czytania tego ...   :?
Swoja droga, jakbys czytal uwazniej posty, to bys sie dowiedzial, ze
ja niedlugo puszcze w obieg dwie niewydane gierki i to za... friko !  :lol:

21

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

Piguła dobrze pisze !!!
po co pisać o czymś czego tak naprawdę nie ma ... Rick Dangerous, Turrican ok. może i ktoś robił te gierki, ale nie zostały one skończone i można uważać, że NIE MA ich wersji na atari ... a jeśli ktoś ma kontakt z autorami i uda mu się wydobyć albo źródła, albo działające giery to plus dla niego !!!

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

22

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

A jak ktoś coś ma do wydania, to Sikor Soft czeka...

Sikor umarł...

23

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

A jak ktoś coś ma do wydania, to Sikor Soft czeka...

Co do tych dwóch gierek, pójdą w świat za friko, bo wiadomo że... "najlepsze rzeczy na tym świecie są za darmo"...    :lol:
Cierpliwości, już niedługo - muszę porządek zrobić na swoim wielkim HDD ...  :P

Sikor naciskaj za to PECUSIA i PIRXa, żeby dokończyli
Scorcha i  Turricana !

24

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

Co do Scorcha to nie trzeba nas naciskac.
Na ukonczeniu jest komentowanie kodu, doszlo liczenie punktacji (poza kasa) i wyswietlanie okienka z podsumowaniem (malenstwo na foncie 4x4 rysowanym PLOTami do tego :) - ale gra ma byc maksymalnie niezalezna od sprzetu.
Na dniach na Nostalgii (Pirx jest szefem tego serwera :) - Chillz, bez nerw w koncu Pirx jakby wyzej tam jest ;) , walnie Ci polecenie sluzbowe i juz  8) ) bedzie strona Otwartego Projektu Scorch. Pozostalo w sumie niewiele do zrobienia, ale nam pewnie lata by to zajelo, a tak kazdy bedzie mogl dodac cos od siebie. Nowy kod po zatwierdzeniu przez moderatora (a kto to bedzie ;) ? ) bedzie dolaczany do gry, miejmy nadzieje ze kazdy programista atarowski bedzie chcial cos dodac.
Gra jest napisana w sposob umozliwiajacy umieszczenie jej na Carcie (wszystkie zmienne poza kodem) i dotego napisana jest ladnie  :rolleyes:

A Turrican - poszukiwania twaja, a widzac co ostatnio znalazlem to Tuttican to male piwo jest - znajdziemy!

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

Odp: trwaja prace nad gierkami dla malucha ...

Odświeżam ten stary wątek, bo padło w nim moje imię i zapraszam do
zapoznania się z tym wątkiem:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9887

-