126

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

@marok: Nie wiem czemu ale Twoja wersja mi się wysypała pod emulem przy drugiej pętli.
Na wszelki wypadek odpaliłem Mac65 i zrobiłem własnego xex'a.

Post's attachments

GOLDMUZ.XEX 3.87 kb, liczba pobrań: 22 (od 2012-04-13) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

127

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

@Eagle: Rzeczywiście. Przyczyna jest taka że do kompilacji poddałem źródło (po konwersji) GOLDHUNT.M65 bez ostatniej linijki (4460).
EDIT: Przyczyna jest jednak poważniejsza, chociaż nadal nie wiem jaka (poza tym że to wina konwersji).

Ostatnio edytowany przez marok (2012-04-13 14:37:50)

128

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Pewnie przez ostatni pattern P25.
Tak go przerobił mac2mtx

P25    .BYTE 57,0,72,BS,0,0,0,0
    .BYTE "!!!!!!!!",14,0,0,0    ;!!!!!!!! SPECIAL CHARS !!!!!!!!
    .BYTE "!!!!!!!!!!!!!!!!"    ;!!!!!!!! SPECIAL CHARS !!!!!!!!
    .BYTE "!!!!!!!!!!!!!!!!"    ;!!!!!!!! SPECIAL CHARS !!!!!!!!
    .BYTE "!!!!!!!!!!!!!!!!"    ;!!!!!!!! SPECIAL CHARS !!!!!!!!
    .BYTE $FF

A tak powinien wyglądać.

http://img834.imageshack.us/img834/7427/atari000.png

129

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Błąd konwersji leżał po stronie programu "DETOKEN.BAS" który mniej ważną część adresu podanego bezpośrednio w stokenizowanym pliku zniekształca.

Będę wchodził w mało interesujące szczegóły (ostrzeżenie przed dalszym czytaniem).

Stąd wynikała konieczność poprawiania deklaracji zmiennych systemowych (SETVBL, EXTVBL, POKEY). Poza jeszcze jednym skokiem do procedury systemowej (której nieprawidłowy adres też zauważyłem), tylko w jeszcze jednym miejscu konwersja wykonała się na adresie podanym bezpośrednio i tam też pojawił się nie wykryty wcześniej błąd, który zaskutkował ogólnie niepowodzeniem konwersji (brakiem powrotu do początku utworu).

Konkretnie chodzi o wiersz 250 pliku GOLDHUNT.M65

250  .WORD $FF0F

powinno być $FFFF

Poniżej zamieszczam linię kodu konwertera która zawiera moim zdaniem błąd oraz dwie dodatkowe linie kodu bezpośredniego kontekstu.

1400 IF A=5 THEN GET #1,[b]B[/b]:GET #1,A:L=L-2:GOSUB 1680:A=[b]B[/b]:GOSUB 1680:GOTO 1340

1680 C=INT(A/16):B=A-C*16
1690 PUT #2,HEX(C):PUT #2,HEX(B)
1700 RETURN 

130

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

@Eagle: czy ostały się jeszcze jakieś źródła niepublikowanego softu (twojego, Artura Wilka lub chłopaków z USSR)? Np. źródła Locketa lub też demo ARX Intro One, o którym wspomina Tomek Liebich w wywiadzie?

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

131

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Nie zauwazyłem Twojego pytania wczesniej.
Cos tam mam ale ile tego jest to ciezko powiedziec.
Musze sie zmobilizowac i w koncu zgrac wszystko na kompa.
Zniechecają mnie troche moje stacje dyskow bo czytają jak chcą.
Dema Tomka nie mam, ale jak mnie pamiec nie myli to kiedys mi obiecal swoje stare dyskietki z piwnicy.
Potem sie kontak urwał, a szkoda. Moze trzeba bedzie spróbowac jeszcze raz.
Mnie na przyklad nie daja spac po nocach jego moduly na amige ktore mi napisal do jednej gry ktorej nie ukonczylem.
Byly rewelacyjne ale poszly z dymem dysku twardego. Juz nawet myslalem zeby probowac dogrzebac sie do tego dysku i probowac cos z niego odzyskac.
Napisz na PW co by Cie dokladnie interesowało. Tylko nie pisz - wszystko :)