Temat: Dziwne zachowanie GTIA?

Pamiętacie grę GILP z ostatniej Grzybsoaniady i dziwne syfy wokół postaci gracza?
Dla tych kórzy nie pamiętają zdjęcia:
http://atari.pigwa.net/pub/gilp.jpg
http://atari.pigwa.net/pub/gilp2.jpg

Podpiąłem dzisiaj Atarynkę do zasilacza z PieCeta i... te dziwne artefakty zniknęły (kolorki co prawda są ciut przekłamane, ale jak ktoś mi już pisał jest przecież PR do wyregulowania tegoż).

Dotąd zasilałem Atarkę co prawda z fabrycznego zasilacza o wydajności prądowej 1.5A. Do zasilenia rozszerzonej Atarki wydaje się to trochę mało, ale dotąd nic się nie działo - wszelkie demka, obrazki w G2F wyświetlały się poprawnie. Dlaczego akurat na GILPie to wyszło - ktoś ma jakiś pomysł?n

grzybson/SSG^NG

2

Odp: Dziwne zachowanie GTIA?

Hmm... jesteś pewien, że to rzeczywiście GTIA?

A jak się komp zachowuje na testach z SYSInfo albo na "endparcie" Too Hard 4?

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: Dziwne zachowanie GTIA?

endpart th4 - no problems. np. drunk chessboard też ok
dałem w tytule gtia po syfy zauważyłem na duszkach, a to przecież jego robota wyświetlanie duszków

Kurcze, to chyba jednak rzeczywiście kwestia tego cholernego zasilacza... Odpaliłem przed chwilunią PangaPongę, słucham, a tu muzyka coś nie tak jak np. w czasie sztabu u Gzynia.
Po prostu wcześniej miałem dziwnego farta, że nie doświadczyłem skutków zbyt słabego zasilacza. Swoją drogą wepnę kiedyś między atarynę, a zasilacz amperomierz - jestem ciekaw ile prądu żre...

Ostatnio edytowany przez grzybson (2009-07-10 20:13:08)

grzybson/SSG^NG

4

Odp: Dziwne zachowanie GTIA?

A może zasilacz po prostu zdycha, a nie jest zbyt słaby.

Ja mam 1A i nawet nie prychnie... (320k, 2xQMEG, SIO2IDE[CF], Covox, Stereo, SIO2PC; fakt, nie mam dysku/kontrolera KMK w środku).

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: Dziwne zachowanie GTIA?

hm...na moim 5A miales to samo, Grzybson

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

6

Odp: Dziwne zachowanie GTIA?

wiem, pamiętam, na czas kompo wiziąłem go od ciebie, a mimo to były syfki. tera podpiąłem autentycznie zasilacz z peceta i czyściutko. sprawdzimy w niedzielę :)

a z tą muzyką, wybaczcie, fałszywy alarm. nie wiem co było nie tak, teraz gra.

grzybson/SSG^NG

7

Odp: Dziwne zachowanie GTIA?

A ja przypuszczam, że problemem była wydajność prądowa gniazdek w świetlicy... Jakieś zakłócenia (stare przewody?), niestabilność okresu (bez skojarzeń) w gniazdkach, abyt małe napięcie w gniazdkach... Na czystym sprzęcie - może być o.k., tu doszło parę rozszerzeń, może zasilacz też swoim siał...

Sikor umarł...

8

Odp: Dziwne zachowanie GTIA?

Sajkor - ja tak ma też w DOMU.

grzybson/SSG^NG

9

Odp: Dziwne zachowanie GTIA?

... a miałem UPS na party :) - było mówić. Nie byłem przecież aż tak pijany :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Dziwne zachowanie GTIA?

prawdopodobnie syfy na ekranie w GILP byly wywolane przez ...procesor, a dokladnie przez nietypowe dzialanie nielegalnego rozkazu CPU.
Przy skokach syfy nie wyskakiwaly, a procka nakladajaca bitplany w skokach roznila sie od tej przy chodzeniu,tym ,ze nie uzywala rozkazu SAX(albo ANE,juz nie pamietam)
teraz juz rozumiem, dlaczego byl zakaz w regulaminie uzywania nielegali :)

Ostatnio edytowany przez gorgh (2009-07-12 16:47:50)

11

Odp: Dziwne zachowanie GTIA?

na XE/XL nie używa się nielegalnych rozkazów !!! od zawsze

jest za dużo różnych modeli CPU6502 w użyciu (65816 też) aby nielegale mogły działać identycznie na każdej atarce

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

12

Odp: Dziwne zachowanie GTIA?

skusilem sie na nielegalne rozkazy po lekturze ktoregos seriousa/syzygy

Ostatnio edytowany przez gorgh (2009-07-12 17:20:52)

13

Odp: Dziwne zachowanie GTIA?

Trzeba mieć dystans do prasy, zwłaszcza niecenzurowanej. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

14

Odp: Dziwne zachowanie GTIA?

Syzygy nigdy nie namawiało do używania nielegali ;)

15

Odp: Dziwne zachowanie GTIA?

gorgh napisał/a:

skusilem sie na nielegalne rozkazy po lekturze ktoregos seriousa/syzygy

to zrodlo nie zawiera bledow: http://atariki.krap.pl/index.php/Nieudo … kazy_6502C

w GILP uzyty zostal rozkaz nieudokumentowany niestabilny.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.