26

Odp: Tanie zgrywanie dyskietek -> ATR

Chyba mnóstwo osób ;)

27

Odp: Tanie zgrywanie dyskietek -> ATR

@xxl - dzięks; długość bodu :) to 2-4 linie ekranu, 1 linia jest za mało. Przy czym, aby przyspieszyć całość, można przesyłać 4 lub 2 bity na raz - przy połączeniu komp-komp to zadziała i nie będzie działać wieczność.
@seban - NO WŁAŚNIE O TO CHODZI!
@mono 19200 jest zbyt szybkie, długość bitu = 2-3 próbki, nie da się zsynchronizować.
@jellonek: 10 zł jak ktoś se zrobi sam. Nie każdy ma serial w kompie. A jak ktoś inny zrobi, to już jest 50 zł. A z wysyłką 60 zł.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-06-15 21:32:14)

28

Odp: Tanie zgrywanie dyskietek -> ATR

a po co serial w kompie?
potrzebujesz jednego ukladu za kilka pln + kwarca. podpinasz bezposrednio pod usb.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

29

Odp: Tanie zgrywanie dyskietek -> ATR

jellonek: z ciekawości - co to za układ?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

30

Odp: Tanie zgrywanie dyskietek -> ATR

Układ to chyba FTDI.

31

Odp: Tanie zgrywanie dyskietek -> ATR

FT232rl w detalu kosztuje ca 15 zeta, ma minimini roztaw nóżek, ale kwarcu nie potrzebuje.

Chciałbym też zwrócić uwagę na pewien aspekt.

Dostał się w wasze ręce commodore 64 z dyskietkami i stacją dysków. Fajne tam są rzeczy, ale ni huhu jak to przerzucić.
I teraz szukamy w gglg i
- znajdujemy mnóstwo porad, za pomocą jakich to kabelków/konwerterów można to zrobić
- znajdujemy prosty programik w basic, który generuje falę dźwiękową, która po przeróbce małym programikiem daje obraz dysku.

Co byście wybrali? nie mając doświadczenia w kabelkowaniu, gniazdka, wtyczki, ESD?
Stąd mój pomysł.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-06-21 21:17:09)

32

Odp: Tanie zgrywanie dyskietek -> ATR

FTDI mi do tego opisu nie pasuje ze względu na to co napisał qbahusak, dlatego właśnie pytałem. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

33

Odp: Tanie zgrywanie dyskietek -> ATR

@qbaHusak: jesli uwazasz, ze pomysl jest dobry to go realizuj; czekasz na czyjas aprobate?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

34

Odp: Tanie zgrywanie dyskietek -> ATR

epi: jellonek mógł mieć na myśli wcześniejszą wersję FT232B, która wymagała kwarcu a nawet eeproma.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

35

Odp: Tanie zgrywanie dyskietek -> ATR

Minęlo 48h i kopiera nadal nie ma, a miałem czas żeby go wklepać w 5 minut :/ Sam nie napisze.se bo nie umię.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

36

Odp: Tanie zgrywanie dyskietek -> ATR

@grzeniu, przepraszam za moją opieszałość :P

Tak w ogóle, to chciałem sobie zadac pytanie, czy warto. Jednak, jeśli ktokolwiek choćkolwiek kiedykolwiek raz użyje tego oprogramowania, a nie użyłby w przeciwnym przypadku i dyskietki by szlag trafił, to warto.

@xxl - :)  - TAK! Ale tu też chodzi o lekkie nagłośnienie problemu :) i potem na to, żeby ktokolwiek zainteresowany trafił na ten duecik programików. Ale oczywiście, może nie z kopyta, ale w wolnym czasie sobie to napiszę (draft koderka już jest, ok 100 bajtów, będzie ok. 150).

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-06-16 21:17:44)

37

Odp: Tanie zgrywanie dyskietek -> ATR

qba: pisz i nie czekaj. nie doczekalismy sie wyjscia z grupy na euro2k12 to chociaz doczekajmy sie tego ZGRYWACZA :) :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

38

Odp: Tanie zgrywanie dyskietek -> ATR

Masz rację, ZGRYWUS już był...

A klepię sobie w wolnych chwilach...

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-06-21 21:09:07)

39

Odp: Tanie zgrywanie dyskietek -> ATR

Programik w basicu już jest. Prędkość transmisji - pomiędzy 15700 a 7850 bitów/sek. Synchronizacja przez WSYNC.
ca 2 sektory DD/sek (przy buforowaniu sektorów) Przy odczycie bez buforowania może być trochę wolniej.
Zobaczymy jeszcze, czy to jest stabilne, jeden sektor przesłany bezbłędnie.
191 bajtów kodu maszynowego.

Dla ciekawskich dekodowanie tego to kilka komend uniksowych + proste przetwarzanie w awk.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-06-21 21:12:52)

40

Odp: Tanie zgrywanie dyskietek -> ATR

Suma kontrolna, jak ?

Jak prace postępują ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-07-18 12:45:34)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...