1

Temat: LCD do Atari xl/xe

Witam, mam prosbe do forumowiczow, czy ktos moglby mi polecic jaki kupic monitor/tv LCD, rozmiary nie maja znaczenia(14",15"..) wazne jest bym mogl uruchomic na nim

- atari w obu systemach PAL/NTSC
- VBXE
- XEP80

no i najlepiej w kolorze szarym :)

Ostatnio edytowany przez cougar (2012-06-22 11:05:07)

2

Odp: LCD do Atari xl/xe

Jak do VBXE to nie kupuj tylko Samsunga 710 MP - nie współpracuje z VBXE, ale poza tym chwaliłem go sobie, no i jest szary ;)

3

Odp: LCD do Atari xl/xe

LCD do 8/16 bit to dla mnie ostateczność przy braku innych opcji. Stary dobry CRT RGB to jest to. Zagrasz w gry z pistoletem (wszystkie trzy, ale zawsze :) ), nic nie będzie smużyło w scrollach, brak cyfrowego procesowania obrazu więc zero opóźnień w dynamicznych grach. Przemyśl to jeszcze.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: LCD do Atari xl/xe

problem w tym ze takim crt (im wieksza przekatna tym gorzej) zabiera fpyte miejsca.
niech drac, innu czy maziac napisza ile mi tv zajmuje...

sam tez sie nosze z zamiarem wywalenia go do szafy i postawienia w jego miejsce tv gdzies okolo 32"-38", by przy okazji zastapil mi i minetor do pycy...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: LCD do Atari xl/xe

Ja mam http://lg.katalog-monitorow.pl/monitor/lg-m1721a i chwalę sobie.

Działa z Atari (także VBXE), Amigą, TT/PC (VGA), C64, w sumie wszystkim ;)
Jakość obrazu niestety jest nieco gorsza niż w Samsungu 710MP, ale za to działa z VBXE ;)

6

Odp: LCD do Atari xl/xe

Jacques, to jest siedemnastka? A mógłbyś z łaski swojej zmierzyć jakie są wymiary w centymetrach ekranu - chodzi  mi o część widoczną tzn. wnętrze plastikowej ramki. Acha - to jest 4:3 ?

W sumie szukam 16:9 (specyficzny powód, wiem że będę miał marginesy) ale może do moich celów by się nadał... To jest do kupienia gdzieś poza aukcjami jeszcze?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: LCD do Atari xl/xe

Tak, 4:3 17". Raczej tylko aukcje, bo rynek mocno wtórny ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2012-06-22 12:50:35)

8

Odp: LCD do Atari xl/xe

crt jeszcze ma mozliwosc wykorzystania piora swietlnego ktore lezy u mnie bezczynnie, bo o ile wiem to lcd nie obsluzy, jednak za lcd przemawiaja glownie gabaryty, mobilnosc...itp dlatego interesuje mnie raczej cos mniejszego 17" max. i co wazne musi dzialac w NTSC

Ostatnio edytowany przez cougar (2012-06-22 14:09:19)

9

Odp: LCD do Atari xl/xe

A czy PAL/NTSC na znaczenie po RGB? Tzn, np. monitory CRT Philips czy C= np. 1084 były osobno w wersjach PAL i NTSC?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

10

Odp: LCD do Atari xl/xe

Tak, ma znaczenie - inna ilość linii - może nie trzymać synchronizacji. W 1084 było pokrętło/dziura do potencjometru/, które pozwalało w dość znacznym zakresie ustawiać zakres odchylenia częstotliwości synchronizacji.

___
Press play on tape...

11

Odp: LCD do Atari xl/xe

No ale był jeden model wspólny na oba rynki. I telewizory LCD oraz monitory LCD ze SCART RGB też wyświetlą poprawnie PAL i NTSC? Zwłaszcza że telewizory, nawet CRT, od lat są multisystemowe.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

12

Odp: LCD do Atari xl/xe

A ja wlasnie zakupilem Samsunga 710 MP za 10 funtow na ebayu. Nie mam VBXE w 130xe tak wiec powinno byc ok. Chce tez podlaczyc do niego STe. Tez chyba nie powinno byc klopotow

13

Odp: LCD do Atari xl/xe

To czekamy na recenzje, np. jak się czyta scrolle.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

14

Odp: LCD do Atari xl/xe

a inne modele Samsunga 931MP / 932MP / 941MP ?

15

Odp: LCD do Atari xl/xe

ciekaw jestem jak sie sprawdzaja te nowe tv reklamowane jako 100Hz, czy nawet 200Hz
ciekaw jestem jak sie sprawdzaja na nich scrolle czy po prostu dynamiczne animacje.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

16

Odp: LCD do Atari xl/xe

Nie są zbyt dynamiczne .. mam 200hz  w filmach hd 3d czuć czad ale w demach na falcona czy xe to średnio...
Mimo iż wyłączam wszelkie "wspomagacze w tv" ... nie widzę w demach różnicy między tv lcd  50hz a tv led 200hz  i aby nie było odświeżanie nie możemy usawić 200hz nawet o 100hz możemy zapomnieć....

17

Odp: LCD do Atari xl/xe

AS..., o co chodzi od słów "i aby nie było" ?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

18

Odp: LCD do Atari xl/xe

Mam tv led 3d 200hz i nie można w nim ustawić odświeżania na poziomie 200hz, dema z falcona vga 100hz pokazują środkowy palec. W monitorach crt można było ustawiać odświeżanie 75 85 100 hz itd. tutaj w przypadku led tv czy lcd tv tak się nie da.

Po rgb biega wszystko :P

19

Odp: LCD do Atari xl/xe

chyba mylisz input z ałtput :) nie sądzę żeby w specu tego tv było że on łyka po vga 100Hz, pewnie ze 60Hz. Przecież już to parę razy wałkowaliśmy w innych wątkach.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

20

Odp: LCD do Atari xl/xe

chodzi o to ze obraz slany do takiego tv po wysokiej (przez modulec) jest obrabiany i jakosciowo podbijany (m.in. czestotliwosc). rgb czy composite pewnie puszcza bez obrobki...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

21

Odp: LCD do Atari xl/xe

AS... napisał/a:

mam 200hz  w filmach hd 3d czuć czad

Chyba, kiedy przypominasz sobie ile za niego zapłaciłeś :) Nie ma możliwości, żeby "czuć czad", w szczególności, kiedy wie się, w jaki sposób z normalnego odświeżania robi się nagle 200, 400 czy 600 :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: LCD do Atari xl/xe

Ja mam LG Flatron M1921A i mi się sprawdza z xe , ste i Jaguarem . Poza tym miałem kiedyś RUBINA, wtedy czułem czad ! :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

Odp: LCD do Atari xl/xe

dely: rozwiniesz myśl?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

24

Odp: LCD do Atari xl/xe

Przecież  te 100hz 200hz itd. w lcd/led to "dowala" więcej klatek więc filmik zyskuje na dynamice..

25

Odp: LCD do Atari xl/xe

as: w przypadku dekodowania mpg4 faktycznie moze dodac wiecej klatek postrednich. w przypadku wyswietlania sygnalu analogowego - musialby je dorabiac postrocessingiem, tj. musialby wyswietlac zawsze conajmniej jedna klatke w tyl (nie wiem czy to dobrze tlumacze - na sztabie moze lepiej mi wyjdzie).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep