1

Temat: TURBO BLIZZARD

Czy widział ktoś do ściągnięcia Turbo blizzard ?

2

Odp: TURBO BLIZZARD

Czy widział ktoś do ściągnięcia Turbo blizzard ?

Ja mam zawartosc epromu(27c128) z mojego carta 'Turbo Blizzard' jest ona złożona z dwóch połówek:
pierwsza ma do wyboru:
1)Microloadera ; 2)Turbo KOS ; 3)Short KOS ; 4)Looking
druga:
1)Turbo KOS ; 2) Microloader ; 3)Basic +KOS; 4)Copy + KOS ; 5)Tape Test
a najgorsze jest to ze nic niemoge uruchomic w emulatorze tylko plansze tytylowa na poczatku......
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: TURBO BLIZZARD

Co rozumiesz przez "do sciagniecia"? Soft czy schemat? Swoja droga zajefajne turbo:)

4

Odp: TURBO BLIZZARD

Co rozumiesz przez "do sciagniecia"? Soft czy schemat? Swoja droga zajefajne turbo:)

chyba chodzilo mu o soft ;) bo zamiescil w dziale emulacja.

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: TURBO BLIZZARD

Co za rozpusta ! Ja nie miałem żadnego turbo nawet w okresie największego giercowania a wam się na emulatory zachciewa? hehehehe  ;)
W dupach sie poprzewracało !

6

Odp: TURBO BLIZZARD

tu macie te pliki:
http://www.detox.xlan.pl/stryker/turbobliz.rar
i jak ktos je uruchomi pod emulatorem to niech da znac !!!!!!!! mi ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: TURBO BLIZZARD

Ja mam turbo blizzard w wersji hardwarowej.
Macie moze pojecie, czy byl to produkt tylko i wylacznie megasoftu?

BTW: jezeli juz mowa o turbo to powiedzcie mi w jakim bitracie musi byc mp3, zeby wyslac komus gierke w turbo? :)

8

Odp: TURBO BLIZZARD

Ja tak myślałem na tym turbo i wydaje mi się że te dwa pliki trzeba by połączyć bo w jedyn brakuje czegoś z drugiego z w drugim brakuje czegoś z pierwszego czy jakoś tak ;)

9

Odp: TURBO BLIZZARD

o rany przypominam sobie to Turbo..to chyba to co ladowalo dziwne duze bloki nieprawdaz??? chyba gdzies mam oryginalny XC-12 z ta przerobka...

gep/lamers^dial

10

Odp: TURBO BLIZZARD

kiedys moj znajomek majacy zwykle Turbo2000 kupil okazyjnie gdzies na stadionie 50 kaset z grami i mial wielką zagadke jak ruszyc owe wielkie bloki:)

gep/lamers^dial

11

Odp: TURBO BLIZZARD

Co do Blizzarda:
Loader ma 83 bajty, bloki danych (rekordy) po 1024+3b, ostatni rekord jest krótszy.
Zrobiłem pare kopierów Turbo 2000- Blizzard - Normal.
Znajdziecie je w dziale "Programy użytkowe" w bazie plików aarea jako Kopiery-Blizzard.atr

12

Odp: TURBO BLIZZARD

Turbo 2000F też miało tryb z bardzo dlugimi blokami (N:). Co prawda nadawało się to tylko do binarek (zapis dostępny tylko we wbudowanym kopierze) ale za to wchodziło wszystko co nie chciało wejść po zapisaniu w standardowym dlań formacie (np. gry pakowane Crunsherem5 (czy jak to się zwało)).

13

Odp: TURBO BLIZZARD

Ja posiadam skopiowaną zawartość cartridge'a Turbo Toolbox I produkcji Marka Góreckiego zawierający oprogramowanie służące do obsługi Blizzarda. Niestety, podobnie jak w przypadku cartridge'a Strykera, w emu dziala tylko strona tytułowa :( (zaiste ciekawy zbieg okoliczności!).
oto link : http://zeus.polsl.gliwice.pl/~axe/toolbox.bin

Co do samego Blizzarda, miałem to, naprawdę świetny system. Raz nawet udało mi się trafić na program korzystający z jakiegoś specjalnego loadera, który nie posiadał przerw między blokami (wpierw ładowały się dwa bloki, potem już bez przerw).

Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wtedy wszystko stanie się dla ciebie niezrozumiałe.
-- Demokryt
%axior@interia.pl% --

14

Odp: TURBO BLIZZARD

w nowym emu juz jest mozliwosc odpalenia Blizzarda.
to co udostępniłeś tez dziala na nowym emu wystarczy wybrac w zakladce phoenix...

"wszystko się kiedyś kończy......."

15

Odp: TURBO BLIZZARD

True! Przecież ja używałem wersji trzeciej! ;D
A Teraz wszystko fajnie, tylko jeszcze obsługa blizzarda (i żeby nie działało tak szybko w emu jak teraz normal, bo nie ma innego sensu - he, i by bylo słychać te niezapomniane trzaski! )
Albo program Blizzard2cas, który umożliwiłby mi uzupełnić paroma programami Twoją kolekcję casów! ;)

Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wtedy wszystko stanie się dla ciebie niezrozumiałe.
-- Demokryt
%axior@interia.pl% --

16

Odp: TURBO BLIZZARD

czy można prosić o ponowne wrzucenie turbo blizzarda?
tamten link niestety już nie działa

17

Odp: TURBO BLIZZARD

stryker napisał/a:

tu macie te pliki:
http://www.detox.xlan.pl/stryker/turbobliz.rar

axiorek napisał/a:

Ja posiadam skopiowaną zawartość cartridge'a Turbo Toolbox I produkcji Marka Góreckiego (...)
oto link : http://zeus.polsl.gliwice.pl/~axe/toolbox.bin

Ma ktoś jeszcze te pliki?

Ostatnio edytowany przez Sim_Piko (2010-03-13 19:23:27)

18

Odp: TURBO BLIZZARD

Właśnie, Stryker, masz może ten swój zrzut jeszcze?
I czy ktoś ma to coś Góreckiego - jakby co to drugie miejsce w którym wymienione to jest.

Pajero, a te Twoje kopiery gdzie można teraz znaleźć? Czy Via Copy 4.4 załatwi sprawę?

Ostatnio edytowany przez lemiel (2012-03-18 00:09:46)

19

Odp: TURBO BLIZZARD

lemiel napisał/a:

Właśnie, Stryker, masz może ten swój zrzut jeszcze?
I czy ktoś ma to coś Góreckiego - jakby co to drugie miejsce w którym wymienione to jest.

Pajero, a te Twoje kopiery gdzie można teraz znaleźć? Czy Via Copy 4.4 załatwi sprawę?

Jeśli szukasz kopiera Blizzard -> Dysk to możesz spróbować VCopy:

http://atarionline.pl/utils/5.%20Magnet … 256%29.xex

Ten programik wykorzystuje dodatkową pamięć do +192kB.