51

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Tzn w ustawieniach:

port komunikacyjny COM2/ustawienia portu/sterowanie przepływem - przestawić na BRAK?

Jest tak od początku. I bez efektu.

Doszło:

Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej/USB Serial Conwerter
Opisany jako SIUP Interface - producent FTDI ale niczego tutaj ustawiać nie można prócz "załaduj VCP" - zaptaszkowane

Bo jak rozumiem w:

Porty/USB Serial Port (COM15) - nic do grzebania nie mam?

Wypróbowałem aspeqt, R5v2,09 i atari810. Działałem na kompie stacjonarnym i laptopie. Leżę na siedząco.


Wstałem ;)

Ruszyło. Podstawowy błąd jaki robiłem to przypisanie do portu komunikacyjnego zamiast USB Serial Port. Ale nawet jak znalazłem błąd i chciałem poprawić COM1 na COM2 to odpadłem po czym znów nie chciał zadziałać z COM1. Dopiero zabawa z menadżerem urządzeń zaskutkowała sukcesem. Uff

Walczę dalej ;)

Ostatnio edytowany przez conrad (2012-05-04 19:48:24)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

52

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

conrad napisał/a:

Bo jak rozumiem w:

Porty/USB Serial Port (COM15) - nic do grzebania nie mam?

!!! No właśnie tutaj trzeba zmienić numer portu com !!!

Conrad, napisałem w pierwszym poście aby zaraz po instalacji sterowników ustawić tylko port com w menedżerze urządzeń. Pozostałe parametry pozostawić bez zmian. Niebieska dioda ? SIUP ma tylko czerwoną, zieloną i dwie żółte. Być może niebieska półprzeźroczysta obudowa daje taką poświatę...

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-05-04 22:04:25)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

53

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Jasne - literalnie kierowałem się Twoim opisem tyle że zmieniałem i odnosiłem się nie do tego portu komunikacyjnego co trzeba. A należało po prostu zmienić USB Serial Port z COM15 na COM 1 - 4. Teraz to już jestem mniej więcej w domu.

A niebieska to pewnie ta zielona przez niebieską obudowę.

A z innej beczki: Atari z SDX (SIDE) nie widzi na PC katalogów (program AspeQT). Pliki tak ale katalogów na wirtualnej dyskietce nie. Poza tym przy kopiowaniu plików na kartę pokazuje po kilkanaście razy kopiowanie tych samych sektorów. W efekcie pliki puchną nawet do 800k

Ostatnio edytowany przez conrad (2012-05-04 20:18:51)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

54

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Muszę sprawdzić lecz dopiero w niedzielę, bo jestem poza zasięgiem atarki. Póki co, niech pomoże ten kto ma SDX (która wersja conrad?) oraz SIO2PC+AspeQt , chętni ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

55

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

SpartaDOS4.45 na SIDE

Jak wspomniałem kopiując z PC nawet niewielki plik (zaznaczony cały katalog z kilkoma plikami sap lub xex) - np. wielkość 2k zarówno z menu jak w trybie tekstowym sparta odczytuje i zapisuje wielokrotnie te same sektory przez co na karcie CF pliki puchną w kosmos.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

56

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Bo jest byk w AspeQt przy obsłudze wirtualnych dyskietek przez Spartę, który nie bardzo wiedzą jak naprawić.

57

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Dzięki lemiel ! Widać że mocno śledzisz wątek o Aspeqt na atariage. Od tego miejsca zaczynają na ten temat rozmawiać: http://www.atariage.com/forums/topic/15 … try2461207

HiassofT pisze (http://www.atariage.com/forums/topic/15 … try2465774): So, an option in SDX to disable the cache for particular drive(s) would be needed (not sure if such an option already exists or not).

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-05-04 21:13:48)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

58

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Jutro może pare słow, dzisiaj już padam na ryjek, nie znalazłem nic co by się nie załadowało, śmiga jak lalka.

BTW: jeden z moich najlepszych wieczorów, szacun i wielkie dzięki grzeniu!

http://youtu.be/o-iGddwv-cw

@edit: nie wiem jak wstawić film, więc daje link :)

Ostatnio edytowany przez calypso2k (2012-05-04 22:39:38)

59

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

ATR-y śmigają ze wszystkiego. Przewód jest wystarczająco długi i pięknie mi sięgnął do Peceta. Thx Grzeniu :)

Walczę natomiast ze zrzucaniem danych na partycje SDX. Testowo wrzuciłem pod Atari810v1,4d demo TheTop3.atr. Pod menu wyświetliłem katalog wirtualnej dyskietki i pokazuje np. plik autorun 17625. Kopiuję go na partycje D7 ale na partycji po skopiowaniu ma tylko 850bajtów. Identyczne wielkości pokazuje po skopiowaniu Aspeqt. Które więc wielkości są prawdziwe - te na wirtualnej dyskietce na PC czy te po skopiowaniu na partycję SDX na Atari?

Może ktoś podpowie jak skopiować w prosty sposób dane na partycje STX SIDE? Udało się też komuć uruchomić SAPEMU do sapów pod side?

Edit:

By nie było że tylko walczę :) Kabelek śmiga, zrobiłem sobie za pomocą makeATR obraz ATR z kilkuset plikami CMC i właśnie się kopiują na STX, znalazłem wersję CMC odpalającą na STX oraz osobny program - player do cmc i jest pięknie.

Jednakowoż mam pytanie: polecono mi swego czasu menadżer plików SpartaDosCommander082. Mam więc plik sc082.arc . I co z nim zrobić? Odpalać się nie chce.

Ostatnio edytowany przez conrad (2012-05-06 13:50:09)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

60

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

conrad napisał/a:

Jednakowoż mam pytanie: polecono mi swego czasu menadżer plików SpartaDosCommander082. Mam więc plik sc082.arc . I co z nim zrobić? Odpalać się nie chce.

Należy plik przed uruchomieniem rozpakowac np. na atarce unarcem: tutaj.

Na PC możesz użyć IZArc2Go, którego nawet nie musisz instalować (instalator rozpakowuje pliki programu we wskazane miejsce). Taki portable friendly ;)

@calypso2k, conrad: dzięki za miłe słowa.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-05-08 08:56:28)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

61

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

pavros napisał/a:

Czyli wybieram/ustawiam binarkę raz, a potem wiele razy ją przekompilowuję i bootuję nią Atari. R5 jest do tego stworzony. Autor Aspeqta zupełnie o tym nie pomyślał. Trzeba przeciągać myszą binarkę do każdego bootowania. Cholernie irytujące, gdy robisz to co minutę.

Autor Aspeqta dorzucił w wersji 0.8.3: Added option to keep the Boot Executable dialog open for succesive reboots of the same XEX file.
Powinno Cię to zainteresować ;)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-05-26 15:55:08)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

62

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

jestem zainteresowany wersja A niebieska z platnoscia i odbiorem na zlocie. jesli takie warunki sa do przyjecia prosze mnie zapisac.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

63

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Hej, poprosze o wersje z kabelkiem (kolor dowolny), Jak i gdzie mam wplacic pieniazki?

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

64

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

ile zostało "towaru"? kiedy konkurs?

65

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Wszystko co powinienieś wiedzieć jest napisane i uzupełniane na bieżąco w pierwszym poście.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

66

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Hultah, kolor obudowy zielony, wersja A z kablem SIO
Zamawiam

67

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Henryk, wersja A z kablem SIO, kolor dowolny

68

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Ty łebski chłopie, mam pytanie... a raczej zagadnienie...

jakie sygnały wyprowadzone są do interfejsu z wtyczki SIO? mam wtyk z kablem DIN DOUT COMM I GND... wystarczy?

może jakieś rabaty dla osób kupujących kolejną sztukę?

widzę na obrazku, że pewnie 5V pobierane jest z Atari? można to jakoś przerobić na pobór z USB?

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2012-07-18 20:06:44)

69

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

bezrobotny napisał/a:

Ty łebski chłopie, mam pytanie... a raczej zagadnienie...

Chłop to określenie mężczyzny z warstwy społecznej zamieszkującej tereny wiejskie. W związku z powyższym chłopem nie jestem.

bezrobotny napisał/a:

jakie sygnały wyprowadzone są do interfejsu z wtyczki SIO? mam wtyk z kablem DIN DOUT COMM I GND... wystarczy?

Tak, wystarczy. Odciąłeś wtyczkę ?

bezrobotny napisał/a:

może jakieś rabaty dla osób kupujących kolejną sztukę?

Wszyscy są traktowani na równo a w związku z bardzo ograniczoną ilością nie ma rabatów.

bezrobotny napisał/a:

widzę na obrazku, że pewnie 5V pobierane jest z Atari? można to jakoś przerobić na pobór z USB?

Urządzenie wykonane jest poprawnie i nie wymaga żadnych przeróbek.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-07-19 09:14:52)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

70

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

bez obrazy, za ten wstęp, nie miałem takiego celu,

ale chyba mi nie odpowiedziałeś, widzę, na obrazku, ze kabli do wtyczki SIO jest 5... co nimi idzie, nie widzę napisów na płytce... powiedz mi czy urządzenie zadziała bez linii +5V z atari... czy ruszy z zasilania po USB?

71

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Urządzenie do prawidłowego działania nie potrzebuje zasilania z linii SIO. Zasilane jest z USB. Przeczytaj pierwszy post.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

72

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Użytkownik w1k został usunięty z zamówień.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

73

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

a tak zapytam, dajesz na SIUPa jakąś gwarancję i zapewniasz serwis pogwarancyjny płatny? bo mi na przykład spaliło się SIO2PC... dlatego pytam...

74

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Już mnie o to pytałeś na priv.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

75

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

może pytałem może nie pytałem, nie pamiętam, nie możesz napisać w wątku?