51

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

chcialbym miec wiecej czasu

udało się zrobić tylko tyle...

http://spiflash.org/atari/C816-installed.jpg

przechodze na tumiwisizm

52

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

A jak to sie wpasowywuje w poprzednie rozszerzenia? Gdy juz jest zalozone  w atari VBXE,SStereo, Ultimate? Tasmy zaslaniaja VBXE ktore jednak troche sie grzeje a teraz dodatkowo jest przykryte.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

53

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

nieśmiało zapytam, a co to takiego?

54

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

Zielona płytka ze scalakami ?

55

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

A co jeśli mam 816 ale w prostokątnej obudowie ?;-) a nie w kwadraciku ? ;)
może jakaś przejściówka z prostokąta w kwadrat ?

56

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

Kupujesz se kwadracika PLCC:
http://global.ebay.com/Western-Design-C … 48407/item  (5 sztuk) razem z przesylka ~130 zł dzielone na 5 wychodzi ~26 zł za sztuke
Do pasiowych rozwiazan mozna sobei etz zakupic dip'a z przesylka tylko 27 zł:)
http://global.ebay.com/W65C816S8P-14-Ma … 48721/item

Ostatnio edytowany przez stryker (2012-06-16 12:54:01)

"wszystko się kiedyś kończy......."

57

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

I co? To już tyle?
Kawałek płytki podłączona kabelkiem, nawet nie wiadomo czy działa.
Przez wzgląd na FPGA, nawet nie można ocenić co to jest i jakie funkcje realizuje.
W swoich przyszłych planach, mam również ochotę na zaprojektowanie ATARI na 65C816.
Wpełni kompatybilne z 65XE lecz z systemem 16 bitowym.
Lecz będzie to raczej odrębna konstrukcja, pełnego komputera.
Układ 65c816 ma pewne (moim zdaniem) wady:
8bit szyna danych.
Adresy A16 - A23 na szynie danych.
Ale teraz są FPGA. :)
Mam jednak wiele jeszcze do przeanalizowania.
Myślę że z pomocą forumowiczów, uda mi się rozwiać wątpliwości, stosunkowo szybko.
Pozdrawiam.

58

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

Powodzenia :) Chce tylko zauważyć że nowa mała płyta do XL/XE jest już w trakcie opracowywania :) I z tego co wiem też zgodna z 816. A czy działa... Praktyka pokazuje, że Candle zna się na rzeczy i to co robi działa :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

59

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

Tak, lecz jak dobrze zauważyłeś "do XL/XE".
Nawet ta płytka zaprezentowana mogła by samodzielnie pracować.
Po co ten złom pod nią. ;)
Procesor 65C816 pozwala zbudować komputer który może być następcą ATARI XL/XE.
Nie wątpie w możliwości Candle, ale zdjęcie płytki wpiętej w złom, bez żadnych danych.
Nie bardzo mnie przekonuje, że to ma jakąś wartość większą niż włożenie procka w wersji DIP w płytę, oraz podpięcie SIO2SD.
Ale pomyślmy, mamy SIO2SD które udaje stacje dysków ;/ mamy VBXE udające ANTIC-a przy pomocy ANTIC-a i inne wynalazki.
Niech może stare atari pozostanie takie jakie jest, z magnetofonem i przeraźliwym piskiem przy wgrywaniu. :)
A kombinowanie z unowocześnianiem to trzeba zacząć od począdku, od podstaw, wyeliminować to co było irytujące i ograniczające.
Trzeba zbudować całkiem nową zabawkę! I na niej się teraz wyżywać. :D

Ostatnio edytowany przez Impuls (2012-08-26 02:29:50)

60

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

I taki komputer będzie mógł nawet wyświetlić "Hello world!", bo nie doczeka się oprogramowania. Chyba, że będzie emulował XL/XE :D
Podzieli los Milana, Sinclaira QL i wielu innych nietrafionych produktów tego typu.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

61

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

ColdFire, nowe Amigi na PPC i tak dalej i tak dalej. Rozwój tego sprzętu nie ma sensu.

A co do płyty - tak , też jest samodzielna. To nie jest replacement na starych chipach tylko kompletnie nowa płyta z innym chipsetem - ma być jednakowoż kompatybilna. Jaki złom pod nią masz na myśli? Ma własne porty na zewnętrzne klawiatury itp.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-08-26 17:41:20)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

62

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

Nie w tym rzecz by stworzyć nowy produkt.
Produktów nam już chyba nie potrzeba. :)
Zdaje się że to forum miłośników, tak?
Więc o co chodzi z tym sensem bo nie kumam?
65c816 za 50 - 100 zł ludzie kupują, widzisz że tu trudno o sens, ponieważ 65c816 to już rupieć.
Taki komputer nie będzie emulował XL/XE tylko normalnie funkcjonował jak XL/XE.
Posiadał by jednak sporo większe możliwości.
Z punktu widzenia XL/XE miał by bezpośredni dostęp do pełnych 16MB pamięci, nowe tryby graficzne i nowe możliwości dźwiękowe.
Wszelkie wyjścia na złączach ogólno dostępnych, no i zdolność 16 bitowego przetwarzania danych. Wyjście VGA, HDMI, USB, itp.
Możliwości dźwiękowe i graficzne rozwiązuje jeden układ scalony, znalazłem go chyba w TME.
VBXE wydaje się być śmieszne przy nim.
Niepamiętam jego symbolu ale dla zainteresowanych, znajdę i podam.
Układ sprzętowo realizuje dekodowanie MPEG2/4, WYjscia HDMI, VGA, analog audio, digital audio, USB, CF, SDIO.
Zawiera równierz ARM-a na pokładzie, spokojnie można go podlączyć do starego ATARI, pobór prądu 40mA z tego co pamiętam.

63

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

jestem zainteresowany. o jaki uklad chodzi?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

64

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

Impuls, brzmi to nieźle.
Czy do ST dało radę podłączyć ten układ?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

65

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

Już szukam! datashet też był.
Podłączyć to można do wszyskiego! To układ cyfrowy.
Jest to interface graficzny do różnej maści "allplayerów" on tworzy grafikę a my tylko dane podsuwamy. :D

66

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

Naprzykład taki: tms320dm368
Ale to nie jest ten o którym pisałem. Nie pamiętam gdzie go znalazłem. Ale poszukam jeszcze.
W zasadzie, to nie na to chciałem zwrócić uwagę. ;)

67

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

;) dzieciaku do szkoły ;)

przechodze na tumiwisizm

68

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

ArchieL zmienił nicka i przestał brać leki?

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

69

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

Impuls:

Czym zwykle kompilujesz kod na ARMa ?
Jak zamierzasz wykonać rdzenie fpga, w jakim HDL, jaki używasz ? Jak byś bootował FPGA ?
Jak byś zrobił interface pomiędzy systemem PAL/NTSC a np HDMI ?

pomidor

70

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

Brawo electron. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

71

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

Panowie Candle, syscall, electron, 

właśnie ograbiliście mnie z moich marzeń...

a już miałem przed oczami moje stare dobre 1040 ST odtwarzające filmy DVD poprzez HDMI...

wielkie dzięki...

:))))))))))))))))))))))))))



tak na serio, kurczę może jednak da radę podpiąć tego arma i np mail 400 do ST?

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2012-08-27 20:24:10)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

72

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

cyprian, ale ktos do st zrobil karte na procku, do renderowania polygonow, i to nawet dzialalo
wiec to nie jest niemozliwe, natomist arm926, to coz, ja na tym linuxy stawialem, komputery przemyslowe budowalem itd itp, troche armata ;) ponadto entuzjazm 16 latka tu widac, pdf'a znalazl, fajnie, ale pojecia niewiele

przechodze na tumiwisizm

73

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

Dobra, panowie, niech sobie robi. :)

A jak nie zrobi - też będzie dobrze. :D

I Ty zostaniesz big endianem...

74

Odp: C816 - zeby bylo do czego sie slinic

Candle, to był Zamuel_a, ale jego rozwiązanie miało jedną istotną wadę - było pasywne. 68000 musiało wysłać i odebrać wszystkie dane.
Mi chodzi o rozwiązanie typy VBXE z procesorem lub bez na pokładzie.

w sumie to fajnie by było jakby jakiś sprytny elektronik przerobił VBXE na VBST :)

Miker masz rację, nie ma co gasić zapału. Fajnie że komuś się jeszcze coś chce robić.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org