1

Temat: Program do podkręcania parametrów monitora CRT

Czy ktoś pamięta nazwę programu na PC do ulepszania osiągów monitorów kineskopowych? Za Chiny Ludowe nie jestem w stanie jej sobie przypomnieć, a swego czasu był to soft dość popularny. Potrzebuję go do wglądu do parametrów trybów mojego obecnego monitora LCD, a dokumentacja nie jest ultra-szczegółowa. :) Po latach przerwy uruchomiłem Amigę 1200 z BVision i BlizzardemPPC, a owe szczegóły (wyjątkowo drobiazgowe) potrzebne mi są do utworzenia profilu monitora w programie CGXMode w AmigaOS 3.9. Część trybów już mam utworzonych (głównie tych zgodnych z VESA), reszty brak.

Byłbym dozgonnie wdzięczny za podanie nazwy. :)

Ostatnio edytowany przez voy (2012-11-03 17:13:18)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

2

Odp: Program do podkręcania parametrów monitora CRT

Jak znajdziesz to zapodaj na forum, bo jakos nie moge sobie wyobrazic "ulepszenia" trybow obslugiwanych przez monitor. Przeciez CRT nie mialy chyba zadnego biosu czy firmware ktory moznaby spaczowac?

3

Odp: Program do podkręcania parametrów monitora CRT

Może troszkę "poleciałem" ze skrótami myślowymi. Chodziło mi o monitory VGA, a program ten umożliwiał zmiany synchronizacji pionowej i poziomej, Pixel Clock, synchronizacji polaryzacji V i H i pozostałych parametrów. Nie jestem elektronikiem, tylko szarym userem i mogłem co nieco przeinaczyć, jeśli chodzi o nazewnictwo.

Ostatnio edytowany przez voy (2012-11-03 18:11:37)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

4

Odp: Program do podkręcania parametrów monitora CRT

A może chodzi o UniVBE? Za czasów DOSowych właśnie tego używałem do "użerania się" z monitorem? Tylko, jeżeli to to, wygóglaj jakąs starszą wersje może, nowsze są raczej płatne.

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: Program do podkręcania parametrów monitora CRT

Jednak to nie UniVBE, ale dzięki. Pamiętam, że tamten program był napisany pod Windows 2000 albo XP.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

6

Odp: Program do podkręcania parametrów monitora CRT

http://www.guru3d.com/content_page/rivatuner.html

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: Program do podkręcania parametrów monitora CRT

Blisko, ale to jeszcze nie to. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

8

Odp: Program do podkręcania parametrów monitora CRT

PowerStrip

9

Odp: Program do podkręcania parametrów monitora CRT

Tak, to jest TEN program! Dzięki wielkie!

Temat do zamknięcia.

Ostatnio edytowany przez voy (2012-11-04 14:28:28)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie