Temat: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

http://drac030.krap.pl/xb.zip

Wymagania:

1) standardowa stacja Indus GT, LDW 2000 Super lub CA-2001. Pewnie na TOMS-ie Multi też by poszło, ale po pierwsze nie znam się, a po drugie nie mam jak przetestować.

2) stacja musi być wpięta jako D1 (oraz włączona, wpięta w gniazdo SIO komputera itd., ogólnie gotowa to działania)

Po ściągnięciu pliku zmieniamy mu nazwę na XB.COM (bo to jest zwykły plik binarny, tylko nazwany ZIP dla zmylenia przeciwnika), przerzucamy na Atari i uruchamiamy.

Chodzi to na każdym[1] ośmiobitowym Atari. Na emulcu nie działa. Jeśli do stacji był załadowany Synchromesh, po uruchomieniu niniejszego programu ginie on nagłą śmiercią.

A propos TOMS-a Multi, prośba do Pecusia, może byś skrobnął coś do Atariki o Multim na wzór tego ?

----------

[1] tzn. każdym moim

Ostatnio edytowany przez drac030 (2012-11-17 21:04:33)

KMK
? HEX$(6670358)

2

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

... co owy programik prezentuje? - pytam, bo nie wiem czy zapier*** lać przez pół miasta po LDW ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

No, mam nadzieję, że ktoś ma taką stację pod ręką i może to odpalić? ;)

Przez pół miasta w każdym razie bym nie leciał. To efekt moich dzisiejszych zabaw stacją CA-2001, taka tam, jak napisałem wyżej, pchełka.

Tu jest jeszcze wersja pod CP/M http://drac030.krap.pl/bp.arc - bo program został pierwotnie pod CP/M-em napisany, to powyżej to jest wersja przerobiona tak, żeby zadziałała też na gołej (nierozszerzonej do 64k) stacji.

KMK
? HEX$(6670358)

4

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

.... to się jednak w tygodniu pofatyguję ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

Ale istnieje szansa na dowiedzenie się co do dla nieposiadających ww. stacji?

Atari 8-bit: 2600, 2600Jr, 7800, 400, 600XL, 800XL, 65XE, 130XE, 800XE, XEGS
Atari 16-bit: 260ST, 512ST, 512ST+, 512STE, 1040STE, 1040STF, 1040STFM, MEGA1

6

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

Mam na wierzchu stacje LDW Super 2000 ale goła nie jest, tyle że to nie toms tylko tygrys czy jak się tam to zwie.
Za dnia spróbuje sprawdzić bo teraz to już mi się nie chce.

7

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

Też jestem ciekaw co to. Na gołej LDW można zagrać melodyjkę, "wyświetlać" cośtam na wyświetlaczu (dowolne sterowanie segmentami), pobawić się kręceniem i zatrzymywaniem dyskietki, lub jazdą głowicą (z tego, co pamiętam, to nawet pomiędzy trackami da się ją ustawić udając 80 ścieżek).

Ciekawym co to Draco zaprogramował :)

Na TOMSie może nie zadziałać, co do innych rozszerzeń nie wiem. W TOMSie trochę zmienili działanie rozkazu X (ale też nie dam sobie nic uciąć, muszę do papierów zajrzeć).

Ostatnio edytowany przez Pecus (2012-11-18 02:04:44)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

8

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

Pecus napisał/a:

Też jestem ciekaw co to. Na gołej LDW można zagrać melodyjkę, "wyświetlać" cośtam na wyświetlaczu (dowolne sterowanie segmentami), pobawić się kręceniem i zatrzymywaniem dyskietki, lub jazdą głowicą (z tego, co pamiętam, to nawet pomiędzy trackami da się ją ustawić udając 80 ścieżek).

No racja, zatem wrzuciłem nieco ulepszoną wersję XB. :)

Na TOMSie może nie zadziałać, co do innych rozszerzeń nie wiem. W TOMSie trochę zmienili działanie rozkazu X (ale też nie dam sobie nic uciąć, muszę do papierów zajrzeć).

Też mi się mgliście wydaje, że w TOMS-ie działanie X jest zmienione i to nie pójdzie. Nie wiem, jak w Tygrys Turbo. Przydałoby się, żeby to było gdzieś opisane. Może wtedy dałoby się tak napisać program, żeby chodził na wszystkich odmianach.

Potrzebne są następujące wiadomości:

1) dokładne parametry X dla "download" i dla "execute"

2) jak z zewnątrz rozpoznać, z którą odmianą mamy do czynienia (o ile to możliwe)

3) pod jaki adres stacja ładuje przesłany program

4) jak wysłać ACK "C" do komputera (lub ewentualnie, jak wysłać do komputera konkretny bajt)

Wszelkie inne hinty.

EDIT: dla jasności dodam, że żeby XB działał jak trzeba, wymagany jest też kabel SIO z linią AUDIO (czyli oryginalny od Indusa/LDW/CA). Czy się taki ma, łatwo poznać, bo stacja pika, kiedy się wciska klawiszki na konsolce (np. DRIVE).

Ostatnio edytowany przez drac030 (2012-11-18 13:01:00)

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

Dobra, pokusiłem się i wrzuciłem to na dyskietke i odpaliłem i... ostrzegam wszystkich, program nawiązuje połączenie z najbliższą siecią WiFi, łamie jej zabezpieczenia, włącza wszystkie kamery i co tylko się da i wysyła do Draco wszystkie informacje...

A tak poważniej to spektakularne nagranie z działania tego programiku:
http://youtu.be/2ErxXXPw2jU

czyli Error 138 i tyle.

Albo to powód tego że mam w tej stacji Tygrysa albo inny - sprzęt nie jest kompatybilny z tym rozszerzeniem.

Teraz pytania: czy stacja musi czytać dyskietki poprawnie? Jeżeli nie to wytargam drugą LDW bez żadnego turbo tylko czyta ona dyskietki jak jej się chce.

Ostatnio edytowany przez pawel (2012-11-18 14:49:47)

10

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

Stacja nic nie musi czytać, w napędzie może nie być dyskietki, byle była podpięta jako D1. Program można odpalić z ramdysku.

Dzisiaj zrobiłem dwa uaktualnienia, więc dobrze jest się upewnić, że się ma aktualną wersję. Do wieczora pewnie jeszcze coś dodam :)

KMK
? HEX$(6670358)

11

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

Jeszcze nie odpaliłem, ale mam nadzieję że to efekt płynącego scrolla na wyświetlaczu stacji !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

12

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

fantastyczne error 138 jak to osiągęłeś, Ty to jednak jesteś bystrzak...

13

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

grzeniu napisał/a:

Jeszcze nie odpaliłem, ale mam nadzieję że to efekt płynącego scrolla na wyświetlaczu stacji !

Nowa wersja wrzucona.

KMK
? HEX$(6670358)

14

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

Sorry za post pod postem, ale chciałem, żeby to było widać. Kierownik się zlitował i nagrał, co robi LDW po zapuszczeniu tego programu:

http://www.youtube.com/watch?v=QXWlOgkv8Yk

A tu to samo na CA-2001:

http://drac030.krap.pl/beep.avi

KMK
? HEX$(6670358)

15

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

Ahahahahahahaha ! Nie pomyliłem się + dodatkowo melodia :) Bomba ! Już widzę masowo wykupywane CA/LDW na portalach aukcyjnych ;)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-11-18 23:40:04)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

draco030: było wystawic na kompo ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

17

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

Przeciez na stacji Pin'a nie pojdzie ;) :D

Odebralem w weekend swoja LDW, po robocie sprawdze czy u mnie tez tak zagra ;)

18

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

Mówiłam, by to poszło na compo :) Miło było po powrocie z Niemiec zobaczyć Pchełkę.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

19

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

Przeciez na tej postawie można zrobić dopiero odjazdowe 2x7 Segment LED and Dot Display Outro ;)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-11-19 14:53:28)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

20

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

ej, ale to z beepera? czy głowicą?

21

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

betoniarką

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

22

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

@bezrobotny to wyświetlacz, jak mu za duży prąd podasz to tak ma

23

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

pawel, w pierwszym filmiku  RATM? :)

24

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

Tia, RATM :)

25

Odp: Pchełka dla posiadaczy stacji Indus GT / LDW / CA

@adam: mogłyby być trudności z podpięciem LDW do bigscreena ;P Poza tym to tylko taka wprawka, może kiedy co fajniejszego powstanie.

PS. Na takie zabawy głowicą szkoda moim zdaniem napędu, przynajmniej póki jako tako działa - chociaż pewnie by się dało ;)

PS.2. Acz fakt, że to tani sposób na drugi kanał, hmm ... :D

Ostatnio edytowany przez drac030 (2012-11-19 17:58:45)

KMK
? HEX$(6670358)