Temat: SV 2k12 - warsztat dla floppka

Hej,

Takie pytanko (pisałem i w głównym wątku SV, ale chyba to nie blo najlepsze miejsce):
czy na party będzie ktoś w stanie pomóc mi zdiagnozować (i jakby się dało naprawić) stacje dysków: LDW super 2000 i ca 2001?

LDW kiedyś czytała, teraz wydaje się, że próbuje, ale nie do końca jej wychodzi. Stacja goła, bez modyfikacji.
CA 2001 z Tomsem (przy podniesionym docisku startuje MyDOS), docisk zreperowany na drucik, też jakby próbuje czytać, ale odkąd ją kupiłem nigdy jej się nie udawało.

Nie wiem cy jest sens targać te stacje w ciemno, więc wolę spytać przed ;)

grzybson/SSG^NG

2

Odp: SV 2k12 - warsztat dla floppka

Sprawdź czy coś się nie przykleiło do głowicy (np. nalepka z dyskietki) to najczęstsza przyczyna. Jak chcesz mogę Ci zdiagnozować, jestem z Gdańska więc na miejscu mam wiertarkę, szlifierkę kątową i zestaw młotków :lol:

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-12-04 17:52:38)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3

Odp: SV 2k12 - warsztat dla floppka

Bosch-em Atari naprawimy :D

Nalepek w środku nie ma, to sprawdzałem. Pewnie wystarczy tylko wyczyścić, posmarować, może coś wyregulować, ale lepiej byłoby gdyby zajrzał ktoś kto ma już jakieś doświadczenie.

Ostatnio edytowany przez grzybson (2012-12-04 18:05:35)

grzybson/SSG^NG

4

Odp: SV 2k12 - warsztat dla floppka

Takowy przegląd i konserwację mogę Ci zrobić bez problemu Maciej.
Mam CA2001 i znam ją na pamięć.

A co do LDW - się zobaczy na miejscu. U mnie w laboratorium ^^

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

5

Odp: SV 2k12 - warsztat dla floppka

grzybson: nie chce byc pesymistą, ale podejrzewam że LDW powiedziało dobranoc (a w zasadzie głowica w tej stacji, która po takim przebiegu odchodzi do Manitou). Czy brak odczytu dyskietek objawia się w skokach "z dupy" od sektora 00 na ścieżke 39, wywalania dziwnych errorów o dziwnych symbolach na wyświetlaczu i gubieniu gęstości/przeskakiwaniem kolejno S/M/DD w trakcie odczytu dysku?

gep/lamers^dial

6

Odp: SV 2k12 - warsztat dla floppka

Muszę sprawdzić. Stacji używałem bardzo rzadko, bo dyskietek mam dosłownie kilka - dopiero ostatnio wpadło mi w łapki parę DD i myślałem wrzucić na nie jakieś demka. Poprzedni właściciel nie wydaje mi się by ją dużo męczył. Z jednej dyskietki raz na ileś tam prób nawet coś wyczyta.

Natomiast przebiegu CA nie jestem w stanie oszacować. Z tego co pamiętam na niej bardziej mi się wydaje, że błędy są dziwne, tak samo skoki.

Czyli chyba ją wezmę, widzę, że będzie komu ocenić ich stan.

grzybson/SSG^NG

7

Odp: SV 2k12 - warsztat dla floppka

moge potrolowac,moge ?

sio2sd ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: SV 2k12 - warsztat dla floppka

Ja to bym zabrał swoje drugie LDW co właśnie nie działa poprawnie ale jak nie ma pewności to nie biore.

9

Odp: SV 2k12 - warsztat dla floppka

grzybson, moze jest problem z ustawieniem sciezki 0. Probowales sformatowac dyskietke, nagrac cos i odczytac ?

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2012-12-05 17:02:01)

10

Odp: SV 2k12 - warsztat dla floppka

Grzybson, jeśli masz naprawiany docisk, to jest szansa, że nie dociska tak jak powinien i głowica jest za wysoko, stąd problem z odczytem. Ja mam cały karton części do LDW/CA, jak będzie trzeba to naprawię, ale nie na SV...

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

11

Odp: SV 2k12 - warsztat dla floppka

Docisk był naprawiany tylko w CA, w LDW cały. Formatować próbowałem spod SDX, a także skopiować coś spod QMEGa 4.04 - kupa. Ze stacjami nie miałem wiele do czynienia, więc przyda się doświadczone oko, które będzie umiało zdiagnozować. Czyli widzę będzie komu przynajmniej sprawdzić co i jak.

@lothar:
To ja też potrolluję: sdrive :D (małe, tanie, a i wielodyskówki tez obejrzysz)
Ot naszło mnie powrócić do korzeni, obejrzeć np. Overminda z prawdziwego floppka, a nie jakiejś karty SD :P

grzybson/SSG^NG