1

Temat: L.a.m.e.r.s.

Haj!  Takie sobie ogłoszenie: Atari Diwiżion of Lejmers poszukuje chętnych ludzików wszelkiej maści do współpracy przy działalności scenowej [ czyt. pisanie demou, zina ( a co!) itd]. Ogólnie poszukujemy kodera/koderów z odrobiną wolnego czasu, takiegoż muzykanta/muzykantów, graficiarza/graficiarzy etc ( LUDZIE!!! nie wszyscy na raz!!!! dla każdego znajdzie się miejsce...).

Idea jest następstwem ostatniego spotkanka/oglądania demek na rzutniku, siedząc w fotelu i dzierżąc w dłoniach markowy browar (jak na trójmiejskie burżujstwo przystało). Łezka się zakręciła za starymi czasy, kiedy byliśmy młodzi i...no dobra: piękni nigdy nie byliśmy :P. Siedzieliśmy sobie w gronie ludzi z byłych amigowych/spectrumowych/komodorowych  grupek i wpominaliśmy dawne dobre czasy ogladając produkcję z c64/atari/falcona/amigi/zx i innych wynalazków.

Coś koło 23.47 At0m/Lamers wypowiedział magiczne: "Nie, no zróbmy coś jeszcze...." :D

No i do końca drinkowania/oglądania/wspominek zaczęliśmy obmyślać plan działania. No i trwa to do dziś. Trzyma nas to juz drugi tydzień i nie odpuszcza, czyli znak, że z tej mąki może być dobry chlebek :P

Zanim umrzemy :P chcielibyśmy zaznaczyć teren (tak jak pieski podnoszą nogę pod drzewem) chcemy pozostawić ślad (jako grupka ludzików spod znaku Lamers) w archiwum z produkcjami na Atari XL/XE (czyt. zrobić swój lans w TOSEC-u ;))

Pomysły mamy ( i to całkiem sporo, a At0m aż nimi kipi), więc zapraszamy chetne ludziska które mogłby nas wspomóc kodem, dzwiękiem czy okazyjną grafą.

gep/lamers^dial

2

Odp: L.a.m.e.r.s.

sory ale L.O.L

3

Odp: L.a.m.e.r.s.

te wujek Staszek, wspomógłbyś a nie trollujesz :) w sumie info w sam raz na 2010 (jakies 15 lat za późno) ale zawsze :) hehe

gep/lamers^dial

4

Odp: L.a.m.e.r.s.

Gep,
możesz na mnie liczyć!
jakiegoś logos-a czy grafikę "się zrobi"

5

Odp: L.a.m.e.r.s.

ok! przyjąłem, jakby co temat ZAWSZE aktualny, ale widzę że bęe musiał pomęczyć indywidualnie paru ludzików

gep/lamers^dial

6

Odp: L.a.m.e.r.s.

To i ja się zgłoszę. Co prawda nic nie obiecuję - od czasu jak miałem atarkę w starych dobrych czasach 20 lat temu, nie pisałem żadnej muzy, a potem już tylko moduły i to wielokanałowe. No ale teraz atarka jest, RMT jest, to może zacznę znowu cipować :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: L.a.m.e.r.s.

Gep,
daj tylko znaka dużo wcześniej jak trzeba będzie coś zrobić...!
kiedyś P.W. napisał w barymag-u #2 że "ktoś podarował nam czas" czas się znajdzie, tylko "trza" wiedzieć o tym wcześniej!

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-03-06 20:50:33)

8

Odp: L.a.m.e.r.s.

wieczor: super! no to fajnie. wielkie dzięki
as: spoko, odpowiednio wczesniej dam znać :)

gep/lamers^dial

9

Odp: L.a.m.e.r.s.

Czy grupa L.a.m.e.r.s ma już swoje jakieś oficjalne logo?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: L.a.m.e.r.s.

No i Lamersi dali czadu na SV2k12 :) Shame on you .... ci którzy nie wierzyli !

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-12-09 22:18:52)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

11

Odp: L.a.m.e.r.s.

grzeniu pij mniej, bo ci kalendarz przyspiesza

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: L.a.m.e.r.s.

racja, poprawione :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

13

Odp: L.a.m.e.r.s.

gepard napisał/a:

Siedzieliśmy sobie w gronie ludzi z byłych amigowych

Geprad fajnie, nie obraź się ale ale chyba nie to forum :P

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2012-12-09 23:17:54)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

14

Odp: L.a.m.e.r.s.

"Lamers: podaj to co najleprze" aktualne nadal ;)

15

Odp: L.a.m.e.r.s.

Cyprian napisał/a:
gepard napisał/a:

Siedzieliśmy sobie w gronie ludzi z byłych amigowych

Geprad fajnie, nie obraź się ale ale chyba nie to forum :P

Bez przesady, każdy wie że Amiga to miało być Atari nie Commodore :D A, że wyszło inaczej... Może to i lepiej :P

grzeniu napisał/a:

racja, poprawione :)

Grzeniu, dopiero teraz zauważyłem, że ty z Bydgoszczy :) Podróżowałem przez Twoje piękne miasto :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-12-10 10:17:57)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

16

Odp: L.a.m.e.r.s.

wieczor napisał/a:
Cyprian napisał/a:

Geprad fajnie, nie obraź się ale ale chyba nie to forum :P

Bez przesady, każdy wie że Amiga to miało być Atari nie Commodore :D A, że wyszło inaczej... Może to i lepiej :P

co było a nie jest nie pisze się w rejestr :P

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

17

Odp: L.a.m.e.r.s.

Cyprian: nie warto sie zamykać na inne/nowe/nieznane i hermetyzować na siłę... dobry przykład dają takie grupy jak np. RNO, Ephidrena czy nawet Checkpoint... Teraz scena jest jedna i trzeba sie cieszyć nawet jak ktoś zrobi demo na kuchenkę (taką jak przykładowo stała przy "smoke area" na SV)

zresztą na party był Sachy /DiNX Project & Skid Row i obgadaliśmy w kilka osób fajną ciekawą koncepcję odnośnie retro-wystawy/zlotu na przyszły rok ale więcej szczegółów później.

powiem wiecej, część tak nielubianej przez Ciebie Cyprian społeczności amigowej też widzi syf jaki panuje na ppa.pl czy pewnym portalu c64 i gardzą pewna grupą mało ogarniętych ludzi, ale tacy są wszędzie...

tak na marginesie, nie ma co zaklinać rzeczywistości tylko pisać dema na Falcona bo jest cholernie z tym słabo, co było widać w ten weekend...

gep/lamers^dial

18

Odp: L.a.m.e.r.s.

Cyprian napisał/a:
gepard napisał/a:

Siedzieliśmy sobie w gronie ludzi z byłych amigowych

Geprad fajnie, nie obraź się ale ale chyba nie to forum :P

W takim razie jakie forum polecasz żeby zebrać ekipę do napisania dema na Atari XL/XE?

zdr0wko
at0m

19

Odp: L.a.m.e.r.s.

czasami mam wrażenie że Cyprian należysz do tej małej na szczęscie grupki ludzi którzy woleliby żeby przykładowo nigdy więcej nic nie napisano niz przykładowo demo na Amigę i uzasadniasz to w taki jakże racjonalny "inaczej" sposób:

" NIE, BO NIE." :)

gep/lamers^dial

20

Odp: L.a.m.e.r.s.

osobiście lubię Amigę nie tak jak ST czy XL ale uważam że jest spoko, mam parę ulubionych dem, jestem też bywalcem amigowych forumów (oczwiście nie polskich).

no ale generalnie staram się trzymać tematu forum. w działach o amigowej demoscenie nie wstawiam postów o Atari czy chociażby samochodach.

po to są fora tematyczne żeby z nich właściwie korzystać.

z mojej strony EOT.
chyba że chcecie kontynuować to zapraszam do właściwego Amidze działu - Bałagan  :P

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2012-12-10 14:03:12)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

21

Odp: L.a.m.e.r.s.

Daj jeszcze trzeci raz, dla podkreślenia wagi wypowiedzi :D To akurat nie było o amidze, tylko o tym, że paru ludzi wpadło na pomysł aby robić dema na Atari, to chyba na temat? ;) Pełne zdanie brzmiało: "Siedzieliśmy sobie w gronie ludzi z byłych amigowych/spectrumowych/komodorowych  grupek i wpominaliśmy dawne dobre czasy ogladając produkcję z c64/atari/falcona/amigi/zx i innych wynalazków". Atari się pojawia 2 razy, a samo zdanie nie podstawową treścią i celem tego posta :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

22

Odp: L.a.m.e.r.s.

@Cyprian: nie rozumiem Twojego toku myślenia...zupełnie...
przecież nie ma tu dyskusji o Amidze a raczej o pisaniu na Atari
póki co napisaliśmy na XL/XE z lepszym lub gorszym skutkiem 2 interka i demko, nakręciliśmy też chyba ze 2 lub 3 jakieś tzw. wildy. Pewnie będą następne produkcje a Ty mi tu sugerujesz przejście z tym do bałaganu bo tam jest miejsce Amigi...
Na ppa.pl też są dziwni ludzie... ;)

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-12-10 14:13:34)

gep/lamers^dial

Odp: L.a.m.e.r.s.

Może Cyprian się boi konkurencji :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

24

Odp: L.a.m.e.r.s.

gepard napisał/a:

@Cyprian: nie rozumiem Twojego toku myślenia...zupełnie...

Ja nie rozumiem Was obu. Nie wypiliscie w koncu razem i nie pogadaliscie na SV2k12 ??? ;o

Popieram LAMERS-ka inicjatywe tworzenia dem na starszym bracie. W koncu i to i to projektowal
(miedzy innymi) s.p. Jay Miner.  :D

25

Odp: L.a.m.e.r.s.

oo Michał... a miałeś/mogłeś (niepotrzebne skreślić) pojawić sie na SV, bo tak bardzo chciałeś pobawic się programami graficznymi na GP2x/Caanoo etc. ? Miałem całą górę sprzętu...

gep/lamers^dial