1

Temat: Windows Vista Basic OEM

Hej!

Mam do was prośbę, może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Mam sobie starego HP2133 (netbook taki niby). Padł w nim dysk. Fabrycznie miał zainstalowaną Windows Vista Basic, dało się to reinstalować z przy pomocy opcji Recovery, na spodzie jest naklejka od Windows Vista Basic wraz z numerem seryjnym. Niestety dysk padł, po wymianie na nowy partycja z recovery już nie istnieje. Do tego sprzętu dołączono 3 płyty CD (Windows XP ENG Recovery, Windows XP PL Recovery, Drivers for Windows/Vista). Niestety płyty z vista basic już nie została dostarczona. Dzwoniłem sobie do supportu HP, "przekierowali mnie na portiernię", tzn. w skrócie... Panie weź się Pan lecz, to staroć nie wspieramy już go, kup Pan coś nowego.

Może ktoś z was ma instalkę Windows Vista Basic (OEM), i mógłby mi to wystawić w postaci obrazu ISO. Jak pisałem wyżej posiadam klucz w postaci naklejki potwierdzającej legalność mam na tym sprzęcie, więc cała operacja jest jak najbardziej legalna. Mam oryginalne instalki Windows Vista ale tylko wersji Businness ;[

pozdrawiam
Seban

2

Odp: Windows Vista Basic OEM

Masz wersje Business ale jest sztuczka - nie wiem czy działa na Business ale na Ultimate box działała. Podczas instalacji nie wpisujesz klucza i kolejnym menu jest wybór wersji. W przypadku też wersji Ultimate wpisanie klucza np z Business (właśnie taką posiadałem) to instalowała się Business.

3

Odp: Windows Vista Basic OEM

a jest tak, ze na plycie instalacyjnej visty sa wszystkie wersje i dopiero po podaniu klucza instaluje sie ta wlasciwa?
to by rozwiazalo problem, skoro masz plyte business i kluczyk do basic.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

4

Odp: Windows Vista Basic OEM

Hej!

@Axe: No było tak iż instalowałem z business, zapytał o klucz podałem go. Zainstalował się BUSINESS (Areo działało). O aktywacji nie było mowy. Dlatego zacząłem szukać nośnika vista basic OEM.

@Pawel: Dzięki WIELKIE! Twoja rada chyba działa :) Nie podałem klucza przy instalacji. Faktycznie zapytał o to którą wersję zainstalować, wybrałem Vista Basic :) Instaluje się, jak się skończy napiszę czy się wszystko udało :)

pozdrawiam
Sebastian

5

Odp: Windows Vista Basic OEM

Tylko to co napisałem na priv - podajesz klucz po instalacji. Może nie przejść aktywacja internetowa (często nie przechodzi internetowa przy brandowanych systemach i używaniu innego nośnika niż tego stworzonego przez Siebie albo dodanego do zestawu) ale telefoniczna przejdzie bez problemu.

6

Odp: Windows Vista Basic OEM

Hej!

Dzięki za pomoc! :) Zadziałało. Musiałem wykonać instalację bez podania numeru seryjnego. Potem wybrałem manualnie odpowiednią wersję visty z listy, potem instalacja driverów, SP2, windows update i aktywacja poszła bez problemu. Nie bardzo rozumiem czemu nie działa opcja z podaniem nr seryjnego na początku :) Widać taki feature od MS :)

jeszcze raz dziękuję za pomoc
Seban