76

Odp: Jaki film obejrzec

American Gangster- dobra sugestia, jeden z lepszych jakie widziałem, Scott best director eva
Dredd 3D- SF + jeden gość kontra reszta świata w imię prawa- trochę klimat jak Robocop i Blade Runner
Prometeusz- dużo świeżych pomysłów
End of Watch- dobre, bardzo dobre kino policyjne

Ostatnio edytowany przez gorgh (2013-01-15 08:25:12)

77

Odp: Jaki film obejrzec

gorgh napisał/a:

Prometeusz- dużo świeżych pomysłów

W ktorym miejscu? Mozesz przytoczyc?
Bo dla mnie ten film jest zenujaco slaby i w kinie ratuje go tylko 3D a w domu to juz nic go nie ratuje....

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

78

Odp: Jaki film obejrzec

@Syscall
UWAGA SPOILERY111

1. Motyw z Inżnynierami- ciekawie to było przeprowadzone przez cały film.
2. Charlize Theron :)
Ciekawa postać, bardzo mi się podobała scena jak nie chciała wpuścić na pokład zarażonego członka załogi.
3.Design- świetne pojazdy kołowe , fajny ten mały statek obcych, i scena gdzie duży statek się toczy.
4. Świetne zdjęcia, polak potrafi, kolorystyka mi podpasowała.
5. Motyw eksperymentu genetycznego , który wymknął się Inżynierom spod kontroli (Obcy) i cała idea zniszczenia rasy ludzkiej przez zainfekowanie obcymi.
6. Użycie "animatronics"- czyli realnych modeli animowanych hydrauliką.
7.Motyw usunięcia płodu- było kilka podobnych scen w SF już, ciekawie zrobione.
8. Android David- nie wiadomo o co mu chodzi do końca, ciekawa postać.
9. Klimat
i jeszcze mógłbym wymieniać, film dla mnie nie jest idealny, załoga czasem dziwnie się zachowuje, ale wg mnie na prawde jeden z lepszych SF 21 wieku. Ale ja mam dość nietypowy gust, także na pewno nie wszyscy się z tym zgodzą

79

Odp: Jaki film obejrzec

poluzuję temat: proponuję obejrzeć film: Kelner płacić - jak ktoś jeszcze nie widział. Czeski humor - jak ktoś lubi.

PunBB bbcode test

80

Odp: Jaki film obejrzec

Ja proponuje TED ,polew nietuzinkowy

Bucik Na Trola

81

Odp: Jaki film obejrzec

to ja w ramach także zluzowania chciałbym jeszcze dodać, że rozumiem racje osób krytycznie podchodzących do Prometeusza, bo film się czasami dłuży i ma inne swoje wady, ale myślę, że coś wartościowego też w sobie ma

82

Odp: Jaki film obejrzec

zdjecia sa ok, ale nie wiem jak mozna sie nad nimi zachwycac. ot po prostu sa i nie sa zjebane.
ten wspomniany motyw - to z obcego wlasnie, wiec ciezko go nazwac swiezym.

generalnie to tylko charlize swieza jest, szczegolnie w kroku ;)

co do TED - popieram. milo sie oglada.

Ostatnio edytowany przez jellonek (2013-01-15 16:49:04)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

83

Odp: Jaki film obejrzec

God Bless America -  fajna bryka, dużo prawdy między wierszami, film jest niby komedią ale bardzo czarną ;)
ogólnie według scenariusza i w reżyserii Bob(cat)a Goldthwaita (pamiętny "Zwierzak" Zed z "Police Academy")
Taki "Upadek" z Douglasem ale 20-lat później ;) Świat trzeba zaorać! :D Wrrrrrrrrrrr Grrrrrrrrrr....@%$#%^%!

PunBB bbcode test

gep/lamers^dial

84

Odp: Jaki film obejrzec

jak ktoś lubi wykręcone komedie, oglądał Małą Brytanię, toleruje Johnn'yego Knoxville'a itp

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

gep/lamers^dial

85

Odp: Jaki film obejrzec

Dwa dni temu popłynąłem przy klasyce z Bałkanów. Produkcja z 2007 roku (która obejrzałem chyba już ze 20 lub 30 razy i wciąż mnie rozwala w pył)

tytuł serbski: ZAVET polski: Obiecaj mi!

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Koleś powyżej to Stribor Kusturica (brat reżysera tego filmu, znanego Emira).W filmie gra wykręconego "Topuza" jednego z dwóch dziwacznych braci. Pochwalę się, iż miałem okazje spotkać gościa i chwile pogadać ze trzy lata temu w Gdyni, gdzie wraz ze swoją kapelką pod wszystko znaczącą nazwą "Stribor Kusturica and The Poisoners" dawali koncert na etno-festiwalu. Czemu o tym piszę?
Bo Stribor i spółka sa też autorami muzyki do tego filmu. GENIALNEJ MUZYKI!!! Polecam dla oderwania się od tego co na codzień można usłyszeć wokół. Kawałki typu kozacki "Vranjanka" masakrują klimatem (kawałek jest podkładem dla mordobicia w burdelu) :D

http://www.youtube.com/watch?v=B0k4MxinQx8

gep/lamers^dial

86

Odp: Jaki film obejrzec

całkiem ciekawy film właśnie obejrzałem:

PunBB bbcode test

jest nasza epoka, jest rzesza geeków i fabuła skupiająca się na stworzeniu pierwszego komputera szachowego oraz takiego algorytmu by pokonać mistrza na turnieju.

gep/lamers^dial

87

Odp: Jaki film obejrzec

Polecam dwa filmy:

1. W mgnieniu oka (Split Second), 1992 - opis Filmweb
2. Mroczny anioł (Dark Angel), 1990 - opis Filmweb

i tu uwaga - są dwa filmy pt. Dark Angel - chodzi mi o ten z 1990 roku

świetne kino sensacyjne, z pogranicza (1) zjawisk paranormalnych (2) sci-fi

naprawdę polecam, dziś już nie robią aż tak dobrych filmów......

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

88

Odp: Jaki film obejrzec

thePink, dzięki za przypomnienie Dark Angel. Będę musiał odwiedzić znajomego pirata.

Odp: Jaki film obejrzec

Jak ktoś lubi klimaty żeglarskie to polecam "All is lost" z 2013.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

90

Odp: Jaki film obejrzec

jeśli ktoś chce "spojrzeć w 'Głębokie Gardło' " przez inny pryzmat i z innej perspektywy to polecam:

PunBB bbcode test

"seks to zło, ale zło konieczne" ;)

Ostatnio edytowany przez gepard (2014-02-05 21:25:03)

gep/lamers^dial