1

Temat: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

[Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe
Takie jak tutaj: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 70#p162670

Ostatnio edytowany przez willy (2013-01-16 18:07:37)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

2

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

Zawsze możesz zamówić gołą płytkę i części w woreczku - myślę że jak poprosisz Lotharka to z radością wyśle Ci zestaw "zrób to sam" - i wesołej zabawy :)

A z ultimate to jest o tyle fajne że masz na jednej małej płytce:

a) 4 osy od razu
b) przełączane z menu tryby wszystkich chyba standardów rozszerzeń pamięci
c) inne bonusy np. sparta i RTC

Zwłaszcza to b) jest fajne bo możesz jednym kliknięciem zrobić z kompa stockowy 64kB i sprawdzić jak coś na tym działa, albo 1MB, albo 320... Idealne do testowania softu.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-01-16 10:17:14)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

Jacques napisał/a:

Cholera, ale off-topic się zrobił, zaraz wpadnie Dely i zrobi z nami porządek :O OK, sza :)

przyszedł "Michnik z Rabki" i zaczął kreować rzeczywistość :) jak miałbym wybierać między Ultimate a MapRam dla mnie wybór jest oczywisty

willy: śmiało zainwestuj w Ultimate - fajna zabawka o sporych możliwościach

gep/lamers^dial

4

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

o, widze, ze jakiekolwiek informacje o produktach mogace zaszkodzic biznesowej dzialanosci Candle sa usuwane z forum :-) brawo moderator :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

to, czy u1mb bylo przed mapram (gdzie jako poczatek mapram zakladamy, ze przysnilo sie ono xxl'owi) jest bez znaczenia
projekt nabral realnych ksztaltow w 2010 roku i 23 kwietnia tegoz roku byl juz kompletny projekt pcb
mapram jest niezgodny z oficjalna dokumentacja atari, ktora wprost definiuje ten obszar, jako do dyspozycji urzadzen PBI, oczywiscie xxl tego nie wie, bo dokumentacji to on oglada tyle, co systemu operacyjnego przy swoim wszystkomogacym xbiosie
ultimate wykorzystuje ten obszar pamieci jako bufor ekranu dla biosu, oraz, przy normalnej pracy, jako pamiec zintegrowanego sterownika dla urzadzen pbi - w tym rowniez uwalnia potege pbi dla uzytkownikow, ktorzy nie maja fizycznie odpowiedniego zlacza w komputerze
jesli ktos uwaza, ze to ile ma punktow musi byc solidnie udokumentowane, poniewaz z natury jest klamca i moglby dopuszczac sie oszustwa gdyby nie pilnowal za niego tego program - no to coz, xxl wyjdzie mu naprzeciw, z tym, ze musi rowniez pragnac grac w jedna z niewielu gier, ktore zostaly spaczowane do tego celu
uczciwym ludziom mapram nie jest potrzebny, a ultimate - jest ultimate

ps. nie prowadze zadnej biznesowej dzialalnosci, projekt ultimate1mb jest wlasnoscia firmy "Lotharek" , z siedzibą w Siemianowicach Śląskich, ja jedynie to zaprojektowalem

Ostatnio edytowany przez Candle (2013-01-16 15:49:32)

przechodze na tumiwisizm

6

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

W pracy podglądnąłem sobie wątek, więc zdążyłem przeczytać zanim został posprzątany :)

Co do MapRam to właśnie nie wiedziałem co to wykorzystuje ... teraz już wiem.

Siedzi tam oprogramowanie szpiegujące do kilku spaczowanych gier. Jakby nie patrzeć to jest VIRUS (xVirus ?). Siedzi sobie spokojnie poza zasięgiem OS'u ... i zbiera informacje :D

Z tego co widzę MapRam zginął śmiercią naturalną. Brak odpowiedniego lobby ... albo marginalna użyteczność.

I wcale mi nie zależy na zgodności z nim.

Co do zakupu u1m w woreczku, pisałem już w tej sprawie ale nie otrzymałem odpowiedzi. Ale Spróbuję raz jeszcze :)

BTW: Da się do u1m wcisnąć TurboBasic ?

Ostatnio edytowany przez willy (2013-01-16 17:08:42)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

7

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

Candle: pare razy to pytanie padalo, tak wiec sie powtorze - gdzie w docach atari mozna znalezc info o przeznaczeniu tych 2k pod pbi? tak z ciekawosci pytam, bo sam nie znalazlem...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

ja w kwestii formalno-moralnej: czy ktos (autor albo moderator) moglby usunac tego ORTA z tematu?

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

9

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

Mówisz i masz.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

10

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

Dziękuję. Świat stał się lepszy :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

11

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

Ortografia nie była nigdy moją dobrą stroną. Ale na szczęście są osoby które to widzą :)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

12

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

xxl napisał/a:

o, widze, ze jakiekolwiek informacje o produktach mogace zaszkodzic biznesowej dzialanosci Candle sa usuwane z forum :-) brawo moderator :-)

Gdybyś do każdego wątku nie wcinał się na zmianę z mapram i xbios to bym miał dużo mniej roboty, w ciągu ostatniego miesiąca skasowałem chyba setkę flejmów, które wywołałeś w różnych topikach niezwiązanych zupełnie z Twoimi pracami, a biznesowa działalność Candle obchodzi mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg. Uprzejmie informuję (przy ludziach), że kolejny wpis o mapram i xbios niemający nic wspólnego z tematem dyskusji spowoduje przerwę dla Ciebie w korzystaniu z forum - masz swoje kilkudziesięciostronowe miejsca na wojenki - korzystaj.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

podalem istotna informacje ktora moze wpywac na decyzje wyboru rozszerzenia. informacja byla "sucha".

nie zgadzam sie z Twoja interpretacja ze gdzie pojawi sie zlowo mapram znaczy ze probuje wywolac flejma, ale przyjmuje do wiadomosci.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

14

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

Dajcie spokój, dziewczyny.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

15

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

@Willy - problem z tym prostym rozszerzeniem 1MB jest taki, że nie jest ono obecnie produkowane. A nie jest z powodu obecności znacznie lepszego rozwiązania jakim jest Ultimate 1MB. Pisz więc po prostu do Lotharka i dogadaj kwestię. Sprawa jest prosta jak drut.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

16

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

Zaletą tego rozszerzenia jest to że można je zmontować w powietrzu :)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

17

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

tzn - co, rozmawiałeś z Lotharkiem, czy nie? Nie jestem jego rzecznikiem prasowym, ja "tylko niosę pomoc" ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

Jestem w trakcie. Jak się zakończą rozmowy poinformuję.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

19

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

Niestety nie ma takiej opcji ;)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

20

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

wieczor napisał/a:

Zawsze możesz zamówić gołą płytkę i części w woreczku - myślę że jak poprosisz Lotharka to z radością wyśle Ci zestaw "zrób to sam" - i wesołej zabawy :)

albo gotowe, sprawdzone i działające, albo wogole.

sorry - w kity sie nie bawie i nie bede bawil. za duzo roboty ze wspieraniem kreatywnosci

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

21

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

.

Ostatnio edytowany przez willyvmm (2013-01-17 20:59:20)

Jmp $e477

22

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

lotharek napisał/a:
wieczor napisał/a:

Zawsze możesz zamówić gołą płytkę i części w woreczku - myślę że jak poprosisz Lotharka to z radością wyśle Ci zestaw "zrób to sam" - i wesołej zabawy :)

albo gotowe, sprawdzone i działające, albo wogole.
sorry - w kity sie nie bawie i nie bede bawil. za duzo roboty ze wspieraniem kreatywnosci

Dla kitów możesz nie dawać absolutnie żadnego supportu/gwarancji. Niższa cena kosztem mniejszych praw.

Atari 8-bit: 2600, 2600Jr, 7800, 400, 600XL, 800XL, 65XE, 130XE, 800XE, XEGS
Atari 16-bit: 260ST, 512ST, 512ST+, 512STE, 1040STE, 1040STF, 1040STFM, MEGA1

23

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

Powiem więcej - nie powinieneś dawać żadnego supportu/gwarancji. Ja bym nie dał. Ale sprzedać po prostu komponenty - why not.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

24

Odp: [Kupię] PCB do rozszerzenia 1Mb simm do 4 bit płyty 130(65)xe

Mi nawet nie o komponenty chodzi ani tym bardziej o support czy koszty ale o same PCB żeby mieć tą satysfakcję :)
Ale nikogo do niczego zmuszać nie mogę.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477