Temat: FEUD z "Radio_Komputera"

Wgrałem dzisiaj ze starej kasety grę FEUD, nagraną w latach 80_tych
na zwykłym magnetofonie MK_coś_tam z radiowej audycji /chyba program 3-ci PR/ pt " Radio komputer ". Nie byłoby w tym nic wielkiego
gdyby nie fakt że podczas transmisji w formacie DB cichnie charakterystyczny dzwięk magnetofonu Atarynki a zaczyna grać muzyka
, a na ekranie pojawia się gierka planszowa która ma uprzyjemnić okres
oczekiwania na grę właściwą.Byłem kiedyś "namiętnym" słuchaczem ww
programu i dzisiejsze zdarzenie ten fakt mi przypomniało.Kto z Was słuchał tej audycji niech sie odezwie.

                  Noworocznie pozdrawiam 
                                                               Rysiek_M :lol:

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

No - mi się parę razy zdarzyło, ale tylko raz zgrałem sobie jeden programik "SCREEN CODE", do robienia napisów przy wgrywaniu - niestety, programik działał tylko przy gierkach "jednoblokowych", czyli bez boota.

Oprócz tego kumpel miał z RK jeszcze dwa programiki do Turbo 1300DB - zajefajna sprawa.
A o FEUD też coś mi się obiło o uszy, że podobno całą stronę 60-tki zajmował albo co...

Ech... wspomnienia.

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

to nie trojka byla a rozglosnia harcerska PR - to tak dla porzadku :)

4

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

Kto z Was słuchał tej audycji niech sie odezwie.

Ja wraz z innymi  też to wspominam...  Zobacz tutaj.  8)   :)

5

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

HAHA. Ja to pamietam. Bylem jeszcze wtedy troche maly, ale moja przygoda z Atari zaczela sie od 12-lat starszego brata, ktory jeszcze w zawodowce bedac kupil sobie 65XE + XCA12. Zanim jednak ja kupil, to jakis czas zbieral pieniadze i na magnetofon nagrywal wlasnie programy z tej audycji! Pamietam pare programow... Takie amatorskie w BASICu glownie. Biorytmy-kalendarz, przeliczanie stopni (temperatury), rozwiazywanie rownan liniowych, baza programow na kasetach. Pamietam ze jeden "Ortografia" byl w Turbo Basicu i nie chcial sie uruchomic bo byly dziwne krzaczki w kodzie. Wtedy jeszcze nie wiedzialem, ze to byl Turbo Basic hehe. Pamietam, ze chyba jeszcze mam zachachmenona jedna kasete. Pamietam, ze brat zgrywal programy jeszcze z parosekundowym slownym wstepem prowadzacego pragramu, ze program trwa tyle a tyle minut i laduje sie poleceniem CLOAD. Ah... lezka sie w oku kreci, jak czlowiek wspomina te czasy....

6

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

nostalgia bejbiz nostalgia ....

7

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

stad PACPUNT sciagniecie gre PACPUNT z RadioKomputera..

ps. Ryszard Mauersberg - wzuc na wiadomy juz server wav'a z twojej gierki z gory dzieki..

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

A pamiętacie "Polskie Logo" (oryginał), z muzyką Bilińskiego podczas wczytywania?

Sikor umarł...

9

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

pamiętam czasy Radio Komputerka tak jak  i Radia Wolna Europa;),pamietam jak tez wstukiwało sie tzw "pchełki" z Bajtka....róló!!!!!!!

gep/lamers^dial

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

Tak Markk!
  Tak było ,siedziałem w pokoju chotelu robotniczego , godz 24.oo transmisja. Przeżycie okropne bo nie wiadomo czy sie wgra ,czy nie.
  Ale o czym innym, jednego razu nagrałem z RK program w Basicu /nie pamiętam jaki/ i rano odpaliłem. Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem listing identyczny do tego jaki przyniósł mi syn od kolegi który dostał dwie kasety z angli.Okazało się że  dwu braci przesyłało do RK programy firmując je swoim nazwiskiem i domagając się dowolnej zapłaty. I co Panowie na to? To były czasy! :cry:

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

11

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

Byłem kiedyś "namiętnym" słuchaczem ww
programu i dzisiejsze zdarzenie ten fakt mi przypomniało.Kto z Was słuchał tej audycji niech sie odezwie.

Słuchałem, słuchałem i nawet programy zgrywałem :) Chlip, chlip az sie lezka w oku kreci. Jednego razu sciagnalem program do rysowania wykresow 3D funkcji. Program byl w Basicu. Pelen wypas.

Btw. Jak tam SIO2PC ? ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

12

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

mimo ze nie sluchalem (z racji wieku) to na kasetach mam troche stuffu z RK miedzy innymi IRON TURBO i wspomniane wyzej gdzies TURBO 2600...

13

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

Być może się mylę,  ale wydaje mi się że sporo ciekawych progów na Atari (emitowanych przez RADIOKOMPUTER) było autorstwa Darka Rogozińskiego (IRON SOFT): Perkusja, Podróże po Polsce (yeah!), czy też kolekcja jego "metalowych" kopierów kasetowych (o wdzięcznych nazwach typu "White Metal", itp. )...   :D

14

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

..... to na kasetach mam troche stuffu z RK miedzy innymi IRON TURBO i wspomniane wyzej gdzies TURBO 2600...

hmmm to ja sie produkuje w innym temacie a ty mi tu takie rzeczy pieszesz ...bez komentarza...

"wszystko się kiedyś kończy......."

15

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

zostawilem ci przecie msg na gg... wiec wiesz ... :)

16

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

...eh, co za czasy... ja mam gdzieś na kasecie demonstracyjną wersję Robbo nagraną z tego Radia...

gep: heh, wklepywało się z Bajtka "listingi" w Basicu, wklepywało... pamiętam, że był tam jakiś jebi*ny program bodajże na 3 stronach do wklepania... siedziałem całą noc i jeden wielki ch*j - nie chodziło... lekko mnie to wk****** i skasowałem to... w następnym numerze była errata że w 2 linijkach były bugi... f*ck! :) co za klimaty! one już nigdy nie wrócą...

pozdro..

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

17

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

zostawilem ci przecie msg na gg... wiec wiesz ... :)

napisze krotko Elkabato to sciemniacz napisal mi ponad miesiac temu "kasetki wysle" - ale dotej pory ani jednej nieujrzalem...

"wszystko się kiedyś kończy......."

18

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

grey: co za czasy...nie było strony domowej Bajtka co by sobie patche or erraty do listingów posciągac...hehehehehe..ZLOTE CZASY!!!!!!!!!

gep/lamers^dial

19

Odp: FEUD z "Radio_Komputera"

stryker napisał/a:

napisze krotko Elkabato to sciemniacz napisal mi ponad miesiac temu "kasetki wysle" - ale dotej pory ani jednej nieujrzalem...

wypraszam sobie sciemniacz! jestem po prostu troche roztargniony i zapominalski (to akurat strasznie), nie pekaj kasety wysle... ja jestem w domu raz w tygodniu i nie pamietam o wszystkim... wystarczylo mi przypomniec i juz ;)