1

Temat: ZX81 Ekran Master

Takie tam, na razie nad tym pracuję. Jak będzie zainteresowanie - może jakąś betę dam, jak już zacznie działać... Na razie tylko wyświetla wprowadzone ręcznie dane, ale docelowo ma służyć do edycji i generowania listingu dla Turbo Basica XL oraz ZX81 ;)

Post's attachments

ekran_master.png 2.36 kb, liczba pobrań: 2 (od 2013-02-21) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Sikor umarł...

2

Odp: ZX81 Ekran Master

Zainteresowanie jak widzę zerowe... Trudno, i tak podłubię. Póki co działa edycja ekranu na atarce oraz zapis i odczyt danych w postaci czystych danych tekstowych.

Sikor umarł...

3

Odp: ZX81 Ekran Master

Zainteresowanie przynajmniej w mojej osobie jest.

Śledzę wiele tematów ale nie zabieram głosu:)

4

Odp: ZX81 Ekran Master

Sikor znam chyba przyczynę twoich niepowodzeń (finansowych). Robisz to co nie powinieneś ! Weź się za jakąś konkretną pracę i nie marnuj czasu na te pierdy. Masz czas to poszerz horyzonty i zainwestuj w wiedzę, którą będziesz mógł spieniężyć. Najpierw się porządnie najedz a potem sobie mocno pierdnij. Bez obrazy.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2013-02-23 13:26:13)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: ZX81 Ekran Master

Grzeniu: nie da się żyć ciągle pracując. Nawet jeśli jest się akurat w dołku, robiąc coś co jest po prostu Twoim hobby możesz odnieść korzyści, podnieść się na duchu, zwiększyć swoją samoocenę. Uwierz, ja dobrze wiem co mówię ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

6

Odp: ZX81 Ekran Master

Wiem co to małe hobby ale też wiem co to praca, biznes i co najważniejsze rodzina. Sikor powinien wyważyć czas przeznaczony na hobby i ten na cele które podbudują jego kondycję finansową. Uwierz mi, wiem co mówię :) :) Najpierw rodzina potem praca (duże hobby) a na końcu małe hobby :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: ZX81 Ekran Master

@grzeniu, bez obrazy, ale jak sobie wieczorem posiedzę godzinkę czy dwie przy atarce to świat się nie zawali. Pracoholizm to też choroba, a że teraz jest nędza u mnie to inna sprawa. Ale na to nałożyło się wiele czynników, więc proszę, nie zaśmiecaj wątku.

Sikor umarł...

8

Odp: ZX81 Ekran Master

A co to właściwie jest?

9

Odp: ZX81 Ekran Master

Programik do edycji semigrafiki dla/z ZX81 - parę fajnych grafik jest w tym zrobione (taki ZX81 ASCII ART). Docelowo - ma generować listing przydatny dla TB XL (duże słowo listing) oraz eksport listingu do programu na PeCe dla skonwertowania do pliku .p (lub .z81) dla właściwegoZX81. Jak znajdę sposób na import/export plików .p bezpośrednio na atarkę - pieca można będzie pominąć...

Sikor umarł...

10

Odp: ZX81 Ekran Master

Wersja mocno beta.
Działa kilka rzeczy, ale muszę zoptymalizować kod - kończy się pamięć pod TB.
Znane błędy:
1. Problem z pamięcią - kod wymaga optymalizacji już we wstępnej fazie
2.Powtórny pytajnik przy wejściu/wyjściu - tu mam zagłostkę, to się pojawiło po kompilacji, ale być może jest to związane z punktem 1?
Proszę wziąć namiar, że jest to mocna beta oznaczona jako 0.1 - tym niemniej postanowiłem upublicznić do pierwszych testów...

Post's attachments

ekran_master_01_beta.atr 179.64 kb, liczba pobrań: 4 (od 2013-02-26) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Sikor umarł...

Odp: ZX81 Ekran Master

Sikor potrzebuje "prosty" soft na amstrada CPC , oczywiscie place za wykonanie

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

12

Odp: ZX81 Ekran Master

Niestety, nie znam się na programowaniu na Amstradzie. Jak nikt się nie zgłosi - napisz na PW, jeśli będzie naprawdę prosty - może dam radę coś napisać, ale na dzień dzisiejszy uczciwie mówię, że na CPC jeszcze nie pisałem.

Sikor umarł...

13

Odp: ZX81 Ekran Master

Nowa wersja beta - działa eksport do TB XL (wczytujemy przez enter, fonty przez bload). Proszę o testy.

Post's attachments

ekran_master_02_beta.atr 179.64 kb, liczba pobrań: 12 (od 2013-03-04) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Sikor umarł...

14

Odp: ZX81 Ekran Master

Czy ktokolwiek próbował? Czy piszę coś sobie a muzą?

Sikor umarł...

15

Odp: ZX81 Ekran Master

moge sie zwyczajowo przy... dolic?
czemu ekran master?
albo mistrz ekranu, albo screen master
nie, nie probowalem
tak, zwykle pisze sie sobie a muzom

przechodze na tumiwisizm

16

Odp: ZX81 Ekran Master

JA próbowałem. Ale nic ponadto.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

17

Odp: ZX81 Ekran Master

@Candle: bo tak zostało, poza tym potraktuj to łaskawie jako nazwę własną.

I Ty zostaniesz big endianem...

18

Odp: ZX81 Ekran Master

miker, a ty jestes jakims rzecznikiem prasowym? kazdy ma buzie, prawda?

przechodze na tumiwisizm

19

Odp: ZX81 Ekran Master

@candle, zgadza się. Tyle, że Miker wcześniej zajrzał. Twoje op.enie olewam szerokim łukiem, a tak, program miał się nazywać ZX81 Ekran Master - wolno mi nazywać swoje wypociny jak tylko mam ochotę.
Co do drugiej części wypowiedzi - niestety masz rację, podobnie jak u Ciebie feedback jest zerowy, więc do końca nie wiadomo, czy chce się człowiekowi pisać, czy nie za bardzo.  Niestety ostatnio coraz częściej skłaniam się do tej drugiej opcji, tym bardziej, że bieda zaczyna przyciskać, a skoro nikt nie używa/nie potrzebuje czegoś takiego, to może lepiej przerzucić się na przysłowiowe "malowanie jajec", niż pisać cokolwiek na małe czy duże Atari (z pisania czegokolwiek na które zrezygnowałem parę lat temu, po pięknych tekstach tutaj sceny tegoż).

Sikor umarł...

20

Odp: ZX81 Ekran Master

jak robicie cos ogladajac sie na innych (albo wrecz dla poklasku) - to jestescie na straconej pozycji.
jak robicie dla samych siebie, dla przyjemnosci z robienia - wygrywacie na starcie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

21

Odp: ZX81 Ekran Master

co mi przypomina... a jak tam mortal kombat?

przechodze na tumiwisizm

22

Odp: ZX81 Ekran Master

calkowicie nijak

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

23

Odp: ZX81 Ekran Master

Nie wiem, czy chce mi się kończyć, ale jakby co wersja 0.28 - zrobiona dawno. Sporo działa, kilka rzeczy do dodania/optymalizacji - ale się leniwy robię ostatnio.

Post's attachments

ekm_028_public.atr 179.64 kb, liczba pobrań: 5 (od 2015-04-05) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Sikor umarł...