1

Temat: Kolejne debilne pytanie o przenoszeniu danych PC ->Atari

Jak w temacie, jakies 10 lat jak nie wiecej wstecz czytalem o programiku ktory robil w bambuko stacje w PC czego efektem byla mozliwosc nagrania dyskietki czytelnej dla atari, pamietam tylko ze programik pracowal od DD (180kb) wzwyz, tyle szczegolow pamietam, obecnie mam w ori Atarce karinke i chce dokonac tego samego tyle ze na dyskach 3,5", przetrzepalem caly dzial emulacja, szukajka dziala jak dziala, google tez nic sensownego nie wyplulo :(

2

Odp: Kolejne debilne pytanie o przenoszeniu danych PC ->Atari

Ataridsk / WriteATR http://www.horus.com/~hias/atari

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Kolejne debilne pytanie o przenoszeniu danych PC ->Atari

Browar winien być ;)

Ostatnio edytowany przez Iron (2013-03-12 18:29:45)

4

Odp: Kolejne debilne pytanie o przenoszeniu danych PC ->Atari

jeśli masz w Atarce Karin Maxi i masz przypadkiem Sparta DOS X, to istnieje na dzień dzisiejszy sterownik umożliwiający odczyt np. dysku 720kB w formacie FAT. Czyli - zapisujesz na PC dyskietkę (720kB), możesz tam wrzucić cokolwiek, nawet z podkatalogami, odpalasz SDX wraz z skonfigurowanym FAT'em i odczytujesz to bezpośrednio na Atari.

Jedyna rzecz, to należy pamiętać o nazwach plików 8+3.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Kolejne debilne pytanie o przenoszeniu danych PC ->Atari

No akurat niestety sparty brak :/

Cyc taki jeszcze jeden ze AtariDsk na koncu formatowania w momencie gdy ma sobie zrobic wpisy w pierwszych sektorach wywala fail'a, obstawiam na 99% winy podkladki czyli Winzgroze XP, niestety nie mam fizycznie mozliwosc odpalenia zwyczajnie DOSa na PC a pod Mintem wogole nie ma obslugi stacji :/

Ciekaw jestem czy DosBox cos poradzi?

Ostatnio edytowany przez Iron (2013-03-12 22:33:23)

6

Odp: Kolejne debilne pytanie o przenoszeniu danych PC ->Atari

... no to uleczy Cię chyba tylko SIO2PC.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Kolejne debilne pytanie o przenoszeniu danych PC ->Atari

Skoro masz XP, to możesz dyskietkę HD sformatować z opcją dysk startowy, dograć tam DOS Navigatora, zabootować z tej dyskietki i formatować kolejne z DOS Navigatora.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

8

Odp: Kolejne debilne pytanie o przenoszeniu danych PC ->Atari

szkoda ze dos nie widzi partycji w ntfs :) ....

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: Kolejne debilne pytanie o przenoszeniu danych PC ->Atari

Iron napisał/a:

niestety nie mam fizycznie mozliwosc odpalenia zwyczajnie DOSa na PC

Użyj FreeDOSa. Możesz albo zabootować go z floppa, albo wydziel sobie małą partycję i zainstaluj wersję 1.1. Możesz też użyć SystemRescueCd. W menu startowym masz freedosa. Po zabootowaniu z tego CD masz dostęp do partycji Fatowych. Także możesz przerzucić SRCd na flasha i wtedy po starcie freedosa z niego masz dostęp do FATa na flashu. Przerzucasz potrzebny sofcik na flasha i uzywasz pod czystym dosem :-).

Ostatnio edytowany przez hsimpson (2013-03-12 23:58:32)

10

Odp: Kolejne debilne pytanie o przenoszeniu danych PC ->Atari

o ilez to jest bardziej upierdliwe od uzycia sio2pc podpietego przez jakiegos ftdi

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

11

Odp: Kolejne debilne pytanie o przenoszeniu danych PC ->Atari

I tu się muszę z jellonkiem zgodzić ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

12

Odp: Kolejne debilne pytanie o przenoszeniu danych PC ->Atari

jellonek napisał/a:

o ilez to jest bardziej upierdliwe od uzycia sio2pc podpietego przez jakiegos ftdi

Nie no racja, ale jak się nie ma SIO2PC to trzeba kombinować :).

13

Odp: Kolejne debilne pytanie o przenoszeniu danych PC ->Atari

Sciagam wlasnie SystemRescueCD, bo oby dwa kompy nie maja juz opcji. bootowania z flopka, co do wygody uzycia to nie mowie ze jest be, ale Atari stoi w jednym pokoju a PCty w drugim, wiec nawet gdyby SIO2PC bylo to z ktoryms sprzetem musialbym sie przenosic i uzywac go na podlodze :)

14

Odp: Kolejne debilne pytanie o przenoszeniu danych PC ->Atari

stryker napisał/a:

szkoda ze dos nie widzi partycji w ntfs :) ....

hmm

kiedyś miałem z tym problem i  go przeskoczyłem.
ale nie pamiętam czego użyłem.

Szybki google - i mamy takie coś:

http://tiny.pl/h8h6r

spróbuj.

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC