201

Odp: Sparta Commander

A ja dziękuję za działający MOVE przy nadpisywaniu plików - aktualizacja do wersji bieżącej jest teraz jeszcze wygodniejsza ;)

202

Odp: Sparta Commander

Draco - co do CON.SYS i SC.

Zauważyłem jedną rzecz, że (jak wspominałem) jeśli uruchomimy RC_GR8.SYS i użyjemy CON.SYS wymuszając przełączenie konsoli w tryb 80-znakowy (/e) z poziomu configa (*.cfg), to system zawiesza się w czasie ładowania sterownika CON.SYS. Jeśli jednak zrobimy tak, że ładujemy CON.SYS (bez /e), odpalimy SC, wyjdziemy z SC do commandprocesora, przełączymy konsole w tryb 80 (CON 80) i wrócimy do SC - to mamy dostęp do trybu 80 dla view itd.

Poza tym (oprócz wspomnianego tematu z odświeżaniem okienek przy kasowaniu) nie widzę na obecną chwilę niczego niedziałającego ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

203

Odp: Sparta Commander

Co do włączania CON z CONFIG.SYS: przy RC_GR8 to powoduje przełączenie na GR.8, a to z kolei uwala kod, który znajduje się nad $8000 i interpretuje CONFIG-a :) Będziemy musieli temu zapobiec, chwilowo proszę robić CON /E albo z AUTOEXEC-a albo tylko wtedy z CONFIG-a, kiedy to włącza tryb VBXE.

KMK
? HEX$(6670358)

204

Odp: Sparta Commander

coś znalazłem ;)-

* lewy panel, dysk B:>....>.....>....>....> wchodzimy np. w szósty podkatalog, czy ogólnie tak, by u góry tam gdzie mamy info o ścieżce ta została skrócona do wyświetlania z powodu swej długości (*)

* prawy panel ustawiamy na inny podkatalog w obrębie tego samego dysku.

* kopiujemy np. dwa pliki o rozmiarze 1024 bajty, zaznaczamy je poprzez TAG

SC próbuje kopiować, rysuje okno kopiowania, lecz nie kopiuje.

To samo próbujemy z dowolnym plikiem nie używając TAG i tu raz działa a raz nie. Jeśli zaznaczamy grupę plików w takich okolicznościach to możemy również (moim zdaniem bez powodu) otrzymać błąd:

151 File exists.

Powtarzalność błędów mam dość dużą, więc nie powinno być kłopotu z namierzeniem problemu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

205

Odp: Sparta Commander

hm, i want ask if new release will be in ATR, no in ARC.. its many work with unpacking :))

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

206

Odp: Sparta Commander

w1k napisał/a:

its many work with unpacking

:D

... many hard work ;)

ARC -E SC.ARC

... or add this to runext.cfg:

ARC,CAR:ARC.COM,E %

>>sorki za mój cudowny eng ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

207

Odp: Sparta Commander

hmm, exist unarc soft for PC? i using only atari unarc:)

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

208

Odp: Sparta Commander

@Pin: udało mi się to odtworzyć, nie wiem tylko, czy się coś z tym sensownego zrobi, bo tak na oko przyczyną może być za długa ścieżka dostępu. Popatrzę, może da się to jakoś obejść.

@w1k: SDX has ARC archiver built-in, so I can't see how such an archive may be difficult to unpack.

KMK
? HEX$(6670358)

209

Odp: Sparta Commander

Do problemu z postu 204: trzeba sprawdzić i dać mi znać, czy jest teraz lepiej, gorzej, czy tak samo :)

Post's attachments

sc091.arc 16.15 kb, liczba pobrań: 21 (od 2013-03-02) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
KMK
? HEX$(6670358)

210

Odp: Sparta Commander

dziś to sprawdzę, tnx!

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

211

Odp: Sparta Commander

Dysk B:, MOVE w obrębie dysku.

Przenoszę całe drzewo podkatalogów / plików. Pierwszy przenoszony katalog nie zawiera żadnego pliku. Wynik:

Error 170 ;)

Sam pusty katalog jednak zostaje skopiowany (nie przeniesiony).

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-03-21 19:48:26)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

212

Odp: Sparta Commander

Opisz mi to dokładniej, zwłaszcza, jak wygląda drzewo podkatalogów, na którym poziomie jest ten pusty katalog, czy przed nim i po nim są pliki, jak wygląda ścieżka źródłowa i docelowa itd.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2013-03-24 19:27:03)

KMK
? HEX$(6670358)

213

Odp: Sparta Commander

np.

przenosimy katalog TEMP (pusty, czyli nie zawiera żadnych plików):

O:>TEMP>

... do O:>ATR>

Wynik: Pusty katalog zostaje skopiowany, lecz nie przeniesiony i dodatkowo widzę komunikat o błędzie 170.

Sprawa numer dwa. CLX wypluł mi dzisiaj niedomknięty plik SC.SAV. Przyczyny nieokreślone ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

214

Odp: Sparta Commander

Ok, chyba poprawione, dzięki :)

KMK
? HEX$(6670358)

215

Odp: Sparta Commander

to ja dzięki, bo od długiego czasu SC to najczęściej odpalany u mnie program na Atari ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

216

Odp: Sparta Commander

Kolejna beta (0.9.2), w sumie tylko drobne zmiany, z których najważniejsze to:

1) polepszona zgodność z podkatalogami zakładanymi przez stare wersje SpartaDOS (stare, czyli < 4.0)

2) postulowana przez kiera zmiana w wyborze dysku ("Log"), teraz można wybierać dyski 1-9 naciskając odpowiednie cyfry. Oczywiście metoda tradycyjna (literkami) też działa.

Ponadto odczyt katalogów robi wrażenie nieco szybszego, ale może mi się tylko zdaje.

Post's attachments

sc092.arc 16.48 kb, liczba pobrań: 43 (od 2013-05-10) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
KMK
? HEX$(6670358)

217

Odp: Sparta Commander

\o/

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

218

Odp: Sparta Commander

when i boot from SIDE 2 (C:, bootable), and i want run SC - missing _rawcon.. :/

config.sys:
DEVICE SPARTA BANKED
DEVICE SIO
DEVICE C:\SDOS\RC_GR8.SYS
DEVICE ATARIDOS
DEVICE ULTIME.SYS
DEVICE INDUS
DEVICE RAMDISK

SET SC=C:\SDOS\SCMAIN.OVL,N

--------
u1mb not installed

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

219

Odp: Sparta Commander

:) -

Może dodaj jeszcze coś takiego:

DEVICE CON 15 144

;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

220

Odp: Sparta Commander

when i use drivers for sparta dos, then FDISK cant load :/

side ii

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

221

Odp: Sparta Commander

side2.sys niestety podnosi dość MemLo ... no i fdisk.com ma duże wymagania w tym względzie. To już jest temat dla FJC.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

222

Odp: Sparta Commander

Pin napisał/a:

side2.sys niestety podnosi dość MemLo ... no i fdisk.com ma duże wymagania w tym względzie. To już jest temat dla FJC.

Been over this before... best thing to do is install extra RAM and run SDX in extended memory. The SIDE driver isn't really intended to be used on a 64KB machine... at least I never intended it so.

223

Odp: Sparta Commander

FJC - nawet w trybie BANKED sterownik SIDE/2.sys bardzo podnosi MemLo ... i o to przede wszystkim chodzi.

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-05-29 19:17:58)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

224

Odp: Sparta Commander

Pin napisał/a:

FJC - nawet w trybie BANKED sterownik SIDE/2.sys bardzo podnosi MemLo ... i o to przede wszystkim chodzi.

Well, not all of the driver can be stored in banked RAM. The internal sector buffer is stored there, and most of the code. I thought (guessing here) that maybe 700-800 bytes of conventional memory were consumed??? Code which banks in the banked parts and transfers data to and from areas which may lie under the banking window must remain in low memory. Anyway - it consumed less than 1KB last time I checked. Is this too much? I'm not sure how many resident programs one expects to cram into low memory on this platform. CONFIG.SYS may need to go on a diet...

225

Odp: Sparta Commander

i used normal config.sys from ROM:

USE BANKED
DEVICE SPARTA
DEVICE SIO
DEVICE ATARIDOS
DEVICE ULTIME
DEVICE SIDE

i ADD:
DEVICE C:>SDOS>RC_GR8.SYS
SET SC=C:>SDOS>SCMAIN.OVL,N

flashed to SIDE II
..then FDISK not working

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/