1

Temat: Crush Crumble and Chomp - jak odpalić?

Witam szanownych forumowiczów (+20 lat temu jako Spektrumniarz dodałbym "#@&#^%& Atarowców", ale te swary chyba już nieaktualne? ;)

Próbuję zaemulować grę Crush Crumble & Chomp na PC - używając Altirry 2.2 i Atari800Win 4.0/4.1. Ogólnie bieda, kończy się to błędem mimo że próbowałem wielu różnych ustawień (choć zakładam że teoretycznie powinna działać na "swojej" konfiguracji - osB, 400/800, 16Kb RAM). Inne gry działają okej więc jest to dziwne.

CC&C wymaga osB, jest w BASICu (być może część w asemblerze), format romu .atr. Ładuję automatycznie przez Boot Image.

Co ciekawe, w Atari800Win 4.0 trochę się ładowała - ale z błędami grafiki i po chwili error i tak. W 4.1 w ogóle nie działa.

Pewnie coś jednak z ustawieniami mam naknocone, może ktoś ma jakiś pomysł jak to rozkminić?

(sorry jeśli to w złym dziale, ale wydaje mi się że to problem z emulacją a nie samą grą)

Ostatnio edytowany przez crush (2013-03-29 00:22:05)

2

Odp: Crush Crumble and Chomp - jak odpalić?

Sciagnij z AtariManii - http://www.atarimania.com/game-atari-40 … _1428.html
działa pod Altirrą z obrazu kasety.

Loading instructions for tape:
- turn off disk drive and make sure you are in BASIC mode
- insert tape file in your emulator / APE
- type CLOAD
- type RUN.

3

Odp: Crush Crumble and Chomp - jak odpalić?

Dzięki, kaseta działa rzeczywiście.

Ale dyskowa wersja dalej mi nie daje spokoju - zwłaszcza że jestem przekonany że kiedyś mi się ją udało uruchomić. Jakby ktoś wymyślił sposób to chętnie usłyszę...