26

Odp: MIST - nowe ST?

z placu boju...

Already implemented ( ATARI ST)

    8Mhz CPU (faster core slowed down by memory interface)
    Up to 14MB DMA and video capable ST RAM
    ROM cartridge support
    Support for 256k and 192k ROM images
    TOS versions 1.00, 1.02, 1.04, 2.06 and EmuTOS
    All three ST video modes
    Scan doubler for color modes for VGA compatibility
    PAL 56 HZ for VGA compatibility
    Floppy disk emulation via SD card (.ST formats incl. HD (1.44MB) and ED (2.88MB))
    AHDI compatible ACSI/HDD emulation via SD card. Hatari compatible images
    MFP (Timers, RS232 redirection, IRQs, ...)
    Sound
    IKBD emulation (joysticks, mouse, keyboard)
    USB mice and keyboards

Planned/Possible (ATARI ST)

    Faster CPU (by using already existing fast ram interface, perhaps cache)
    Extended video modes (e.g. 1280x960 monochrome, 640x480 16 colors)
    MIDI add-on board
    Support for STX (copy protoected) floppy disk images
    STE video (4 bit per color, soft scrolling)
    STE DMA sound
    Blitter (Optional for ST, mandatory for STE)
    USB joysticks and gamepads

Ostatnio edytowany przez lotharek (2013-04-10 20:25:13)

Post's attachments

MIST.jpg 161.33 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

27

Odp: MIST - nowe ST?

wtopa, co?

przechodze na tumiwisizm

28

Odp: MIST - nowe ST?

ciemu ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

29

Odp: MIST - nowe ST?

Hej, widzę że projekt nabiera tempa: http://lotharek.pl/product.php?pid=96

Kilka pytań:
- w jaki sposób odbywa się przełączenie core'a Amiga i ST; jest on wczytywany z karty z SD? na filmie widać, że trwa to dosłownie parę sekund...
- jak wygląda aktualny poziom kompatybilności? czy dużo softu nie działa? (np. demka)
- czy planowany support STE to kwestia miesięcy czy raczej lat? no i czy upgrade do STE będzie możliwy do wykonania samemu? (wgranie core'a w prosty sposób i tyle)
- na zdjęciu widzę chyba wyjście VGA; czy są inne wyjścia obrazu (coś do łatwego podłączenia do TV)? 

Zabawka wygląda super - pokusa posiadania ST/STE i Amigi w FPGA w jednym pudełku jest duża:)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

30

Odp: MIST - nowe ST?

kto byl na glucholcach to widzial mista live

zwyczajowo -forumowo - ktos chetny ?

maile na lotharek@lotharek.pl , cena - $DXXX ( XXX - tam gdzie siedzi action, RC, SDX :-) )

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

31

Odp: MIST - nowe ST?

@Lotharek - czy możesz napisać jakie są postępy od przeszło roku, czy zrealizowane zostały te punkty dotyczące STE w MIST. Aaa i na jednym filmiku You Tub... jakiś koleś to kupił od ciebie (Anglik) i robił tak zwany pierwszy rozruch. Wszystko fajnie tylko czemu tak długo trzeba czekać przy starcie (omijając test pamięci) aż pojawi się TOS? Tak samo było gdy zmienił rozdzielczość z małej na średnią. Mam nadzieje że to przez to że koleś nie miał uprzednio przygotowanej karty SD.

Ostatnio edytowany przez MrKaczorsky (2014-09-19 22:31:50)

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

32

Odp: MIST - nowe ST?

Po pojawieniu się  core dla NES na MISTA, oczywiście odpaliłem CONTRE. ale niestety zapomniałem że gra wymaga  2 fajerów. niestety mam tylko joye. czy ktoś może mi powiedzieć , jakiego pada mam kupić żeby działał z MISTEM i obsługiwał takie gry  jak CONTRA  ??? może ktoś już przerobił temat ??

.

33

Odp: MIST - nowe ST?

joypad USB bedzie ok. na allegor maaasa tego ;-)

gwoli informacji --- MIST juz udaje ladnie Amiga 1200 z extra rame i turbo ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=RmK2udIhhS4

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

Odp: MIST - nowe ST?

No to teraz żeby jeszcze yamaha chodziła poprawnie.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

35

Odp: MIST - nowe ST?

Toś teraz pokusił tą Amigą 1200. Znowu się nakręcę myślami i nie usnę.

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

36

Odp: MIST - nowe ST?

ZX Spectrum with DIVMMC & ESXDOS:
https://www.youtube.com/watch?v=w2KloBbW6Qc


Amstrad CPC:
https://www.youtube.com/watch?v=mTHb0kCSCdc

And finally the Atari ST on a TV via Scart cable:
https://www.youtube.com/watch?v=TrP_-4bxPTg

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

37

Odp: MIST - nowe ST?

Wiadomo kiedy mniej więcej można się spodziewać nowej wersji rdzenia Minimig AGA ?

R763 jest zabugowany, nie ma możliwości używania 68020 pod WHDLoad.
Starsza wersja nie ma tego problemu (za to ma inne związane z wyświetlaniem grafiki).

38

Odp: MIST - nowe ST?

Czy przewidziany jest wsad dla Atari Falcon?

Odp: MIST - nowe ST?

Nie, na użytym FPGA nie da się zrobić DSP.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

40

Odp: MIST - nowe ST?

Is possible to have real YM chip on MIST?And run MaxYMiser Tracker?

^Elanek
7x130XE + 3xAtari Falcon030 + 1xTT03 + 2xST-ATX

41

Odp: MIST - nowe ST?

Na forum poświęconemu mist ruszyło się coś w sprawie podłączenia klawiatury od ST do mista za pośrednictwem interfejsu klawiatura ST<->USB. Taka przejściówka pozwalająca podłączyć oryginalną klawiaturę od Amigi już działa. Mnie to bardzo cieszy - zawsze chciałem wsadzić mista w obudowę ST :-)
A robię tu wrzutkę, bo być może podłączenie YM o którym napisał tinctu poprzez USB było by możliwe. Teoretyzuję oczywiście...
Czy ktoś bardziej biegły mógłby się zastanowić czy możliwe jest (i oczywiście nieskomplikowane) zbudowanie YM z interfejsem USB? Wtedy można by pomęczyć Till'a, żeby dodał obsługę takiego sprzętu do core. Głuchawy jestem, ale wygląda na to, że YM na miscie po prostu nie daje rady i chyba nie ma szans na zmianę... :-)

42

Odp: MIST - nowe ST?

Nie jest, znaczy sprzętowo nie jest. Pewnie dałoby się napisać działający w tle MiNTu sterownik i działałby z playerami grającymi pod systemem, ale programy takie jak Maxymiser pewnie miałyby to w głębokim poważaniu.

Chyba, żeby zaprogramować w FPGA coś, co sprzętowo wykrywa obecność adaptera YM-USB, mapuje jego pamięć do pamięci ST i gada z nim niskopoziomowo, ale to wymaga dość dużych nakładów pracy wg mnie.

.: miejsce na twoją reklamę :.

43

Odp: MIST - nowe ST?

@skrzyp: No zdecydowanie myślałem o tej drugiej opcji. To by musiało działać jako natywne (że się tak wyrażę) YM z ST.
Czyli trudne... Szkoda :-(

44

Odp: MIST - nowe ST?

ja przypominam, że na płycie MIST jest poprowadzonych pewine dużo wewnętrznych złącz, jak GPIO czy I2C lub cokolwiek, które byłyby znacznie prostsze do okodzenia niż pchanie się przez cały stos USB…

.: miejsce na twoją reklamę :.