1

Temat: Folia do klawiatury 65/130XE

Kolejne głosy w dyskusji na temat klawiatur i świadomość, że od tego problemu uciec się nie da (nie dalej niż tydzień temu ratowałem jedną - kolejną - padniętą własną i jedną cudzą) skłoniły mnie do poszukania niedrogiego źródła nowych folii. Dziś własnie dostałem ofertę z Chin. Dotyczy folii trójwarstwowej (najczęściej spotykana klawiatura z gumowymi kapturkami) i jest ważna do 30. czerwca. Cena przy MOQ=500szt wynosi 3USD. Ponieważ jest to cena FOB, dochodzi do tego koszt transportu (do ustalenia, ale nie podejrzewam większego niż 0,25USD na sztukę), 23% VAT i koszty agencji celnej (2% od wartości naliczonego VAT-u). Stawka celna, o ile się orientuję, jest zerowa. W przybliżeniu koszt jednej sztuki wyniósłby więc ok. 4USD brutto + ewentualne koszty wysyłki już w Polsce.
Koszt jednostkowy folii jednowarstwowej (klawiatura ze sprężynkami) byłby pewnie wyższy, zważywszy na to, że takich klawiatur jest znacznie mniej, więc trzeba byłoby zmniejszyć wielkość zamówienia.
Znajdzie się dosyć chętnych, żeby zebrać te 2000USD?

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Mam kontakty w firmach spedycyjnych, mogę dowiedzieć sie co do możliwości zmniejszenia kosztów transportu. Rozumiem byłaby to nieduża paczka?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Czy nieduża, to zależy jak na to patrzeć. Folia ma wymiary ok. 32x13cm i grubość jednej warstwy 0,1mm. Przy gęstości poliestru w granicach 1,4g/cm3 oznaczałoby to paczkę 9kg. A trzeba by jeszcze doliczyć wagę pudełka, jakichś przekładek itp.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

4

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Wziąłbym z 10 sztuk po $4.

A przewidują jakąś partię próbną?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2013-06-04 09:02:51)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Na temat partii próbnej nie gadałem. Założmy tymczasem, że jakość będzie odpowiednia.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

6

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

To zaryzykujesz sam gwarancję dla partycypantów? :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Czy czasem trójwarstwowej nie da się też założyć w miejsce jednowarstwowej ? I tu i tu guma wywołuje nacisk.

___
Press play on tape...

8

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Podstawowym problemem, jak mi się wydaje, nie jest to, czy folie będą działać, tylko jak długo będą działać. A tego i tak nie sprawdzi się na próbkach. Zresztą w tej chwili chodzi o zorientowanie się, czy znajdzie się dosyć chętnych. Jak się nie znajdzie, to po co mam Chinczykom dupę zawracać próbkami?

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

9

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

maw napisał/a:

Czy czasem trójwarstwowej nie da się też założyć w miejsce jednowarstwowej ? I tu i tu guma wywołuje nacisk.

Ale śrubki są w innych miejscach. Trzeba byłoby obejrzeć obie folie i stwierdzić, czy da się zrobić folie uniwersalną, z otworami we wszystkich potrzebnych miejscach.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

10

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Pytam jako posiadacz dwóch atarek z "foliosprężynkami" - jeżeli by pasowały, to jestem chętny na 5 sztuk.

Przy 500 sztukach potrzebowałbyś 50 ludzi biorących po 10 sztuk, 100 po 5 sztuk.  Zapewne więcej osób by się skusiło - a niektóre zapewne nawet "poszły by w ciemno" - jeżeli obeszło by się bez sprawdzania, jaką mają folię.

___
Press play on tape...

11

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

please one :)
i have only this uhh
http://atari.turiecfoto.sk/albums/atari-rozne/plastikovy-kryt.jpg

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

12

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

w1k, this thread is not about a keyboard dust cover, but the inside keyboard membranes :)

e.g.
atari keybard membrane

A co do tematu, to jeszsze zostają wersje do XEGS - bo chyba też są inne? Spróbuję zeskanować wszystkie trzy. Szkoda że temat nie wypłynął tydzień temu, bo dwa rodzaje miałem rozebrane.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2013-06-04 14:44:58)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

13

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

oh.. :/

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

14

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

You're welcome to sign up. We need initial commitment for at least 500 pcs.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2013-06-04 11:05:43)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

15

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Do xegs są trójwarstwowe identyczne z xe.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

16

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

A co z 'guzikami' START, SELECT, OPTION i RESET? Są też na folii i zostają niewykorzystane?
I czy HELP pasuje w tym samym miejscu?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

17

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Skoro Jer twierdzi, że są identyczne, to ja bym mu wierzył. Zresztą nawet na oko, porównujac zdjęcia XE i XEGS, widać, że klawisz HELP jest mniej więcej w tym samym miejscu.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

18

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

W xegsach jest normalna klawiatura do XE - klawisze konsoli z wyjątkiem help nie są obsadzone (brak gumek i plastikowych trzonów). W tych egzemplarzach które rozbierałem była klawiatura z folią trójwarstwową (ta z przekładką) - nie ta jednowarstwowa pod gumy przewodzące. Wszystko pasuje więc zamiennie, a gotowych folii wziąłbym z 10-15szt, gdyby były po ok 4 dolce.

19

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Zakładając po 4$ też bym coś wziął, ale to zależy od funduszy, 5 bym wziął na pewno , jak cud się stanie i żona mnie nie zje to bym 10 od razu brał :)

20

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Brak kasy, ale skuszę się jakby co na 2 sztuki. Do listy. Będą na zapas.

Sikor umarł...

21

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

5 sztuk na "folio-sprężyny" (jednowarstwowa). To najlepsza klawiatura do XL/XE.

Jeśli nie zlecasz jednowarstwówek, to 3 dwuwarstwowe.


A tak przy okazji - chętnie kupię klawiaturę od Atari TT (może być uszkodzona, niekompletna, z połamaną obudową itd.)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Pin napisał/a:

A tak przy okazji - chętnie kupię klawiaturę od Atari TT (może być uszkodzona, niekompletna, z połamaną obudową itd.)

W razie czego używaj od Megi - sygnałowo to samo ;)

Sikor umarł...

23

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Nie chodzi o sygnały. Chodzi o zawartość. Celowo nie określam dokładnie o jaki komponent klatiatury od TT chodzi ;)

Candle doskonale wie ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-06-04 20:29:44)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

24

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Ja 2 szt. wezmę, przy założeniu braku nagłej hiperinflacji. ;)

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

25

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Ja poproszę 20 szt.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...