1

Temat: tak sie robi dema na 8bit :)

z góry uprzedzam Sikora: świadomie wybrałem ten dział bo chciałem podyskutować albo rzucić  "dobrym demem w ryj" bo może kogoś zmobilizuje na Atari 8bit do czynu zamiast corocznego "chciałbym zrobić ale się boje"

nowe demo na CPC, by Stryker na zlotach przestał puszczać Batmana ;)

(ale ale... jest demo na Amstrada to i tu są batmany)

niemniej:

czad, miód i orzeszki .... dodatkowo demo puszczone tak po prostu, bez party :)

Phortem by CONDENSE

http://pouet.net/prod.php?which=61465

http://www.youtube.com/watch?v=GFp9qIT6AF0


szacun dla grafika bo sie naj.... napracował :)
a teraz powrzucajcie jakie słabe demo i ogólnie Hel :)

gep/lamers^dial

2

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

demo jest cacy, no i ten czip tiun z AYgreka miodzio.
swoją drogą ostatnio odwiedziłem parę stron amstradowych koderów. poczytałem co nie co o hardware. no i trzeba być naprawdę mistrzem świata, żeby przy tak pokręconej organizacji pamięci ekranu potrafić zrobić takie efekty

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

ten link do jutjuba co dales to wersja cpc plus....tam jest lepszejsza wersja ukladu graficznego

Ostatnio edytowany przez stryker (2013-06-24 18:59:05)

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

gepard napisał/a:

z góry uprzedzam Sikora: świadomie wybrałem ten dział bo chciałem podyskutować albo rzucić  "dobrym demem w ryj" bo może kogoś zmobilizuje na Atari 8bit do czynu zamiast corocznego "chciałbym zrobić ale się boje"

@Gep: w takim razie czekamy na Ciebie. Demo fajne, nie powiem, ale powinno być w bałaganie, bo nie dotyczy póki co Atari 8-bit...

Sikor umarł...

5

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Demo ładne, efektów może nie ma wiele - ale ogląda się dobrze ;)

Co do muzaka, mam mieszane uczucia :D

Ładny zoom-rotator i twirl.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Grafika, fakt fajna, ale jak na 4Mhz demo szczególnie nie powala efektami.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Adam: owszem ale i tak imho lepsze niż część dem na 8mhz...

gep/lamers^dial

8

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

gepard a i owszem, ale również zawstydza sporo dem na 7.09MHz
i jeśli chodzi o optymalizację kodu większość koderów z 7.09MHz miała by się czego uczyć

faktem jest że z80 musi mieć dużo MHz-tów bo jest po prostu powolne.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

9

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

"Panie, mnie chodzi o to by zrobić coś na 1,77Mhz tą razą..."

gep/lamers^dial

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

gepard: jeśli zawstydza jakieś dema na 8MHz, to raczej takie słabe.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

no Panie Adamie, teraz to trochę popłynąłeś :)

gep/lamers^dial

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

gepard: wymień mi jakieś dobre demo na ST które się chowa przy tym na Amstrada.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

objeżałem, będę trochę maruderem. IMO:
- brak designu
- nudne
- muzyka całkowicie nie pasuje, sobie gra a efekty jakieś lecą - łez ładu i składu
:) nie umywa się do batmana;)

14

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Adam, przecież Gepcio jak zwykle troluje :)
ale trzeba mu przyznać że tym razem wzniósł się ponad swoje "AMMMMMMMMMMMMIIIIIIIGGGGGGGAAAAAAHHHHHH" i pochwalił nieamigowe demo


Adam Klobukowski napisał/a:

gepard: wymień mi jakieś dobre demo na ST które się chowa przy tym na Amstrada.

ja zapodam - co prawda nie na ST ale i tak chowa się przy Phortem -  http://pouet.net/prod.php?which=61187 i jeszcze to http://pouet.net/prod.php?which=61034 obie produkcje z 2013

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

15

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

No to Gepardzie zachęciłeś ludzi do pracy ... nie ma co ;) Już widzę ten wysyp produkcji na najbliższym atarowskim party ;)

@Cyprian, chyba nie zrozumiałeś intencji ... po co te linki ... zresztą  oba demka z A500 wręcz miażdżą maga-produkcje na Falcona z ostatniego SV ... ale po co pisać o amigowych demkach? one wszystkie są strasznie słabe ... do czasu  aż ktoś je przeportuje na Atari, dopiero wtedy nabierają designu i płynności ;)

16

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Koala napisał/a:

objeżałem, będę trochę maruderem. IMO:
- brak designu
- nudne
- muzyka całkowicie nie pasuje, sobie gra a efekty jakieś lecą - łez ładu i składu
smile nie umywa się do batmana;)

Zgadzam się. Demko bardzo słabe. W zasadzie to nie demko tylko slajd show. Efekty stare i oklepane, całość bardzo wolna, a designu praktycznie nie ma. Nie wiem skąd te zachwyty nad tak słabym demem.

Dodam jeszcze, że tytuł wątku powinien być: tak się NIE robi dem na 8bit. :)

Ostatnio edytowany przez Rastan (2013-06-25 09:22:17)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Powiem tak, większość z efektów w Phortem to efekty 2D które dają się w miarę łatwo stablicować i różnymi sztuczkami zrobić płynnie na praktycznie każdym scenowym sprzęcie. Ale tu się te efekty tną. Dopóki ktoś mi nie wyjaśni jaki jest powód tego cięcia (dużo kolorów, hires, etc), to uznaję to demo za słabe.

(jedyny efekt który może być problematyczny to pseudoplazma)

Przepraszam, ale w dzisiejszych czasach tnące 2D to porażka.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

18

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Demko raczej słabe, faktycznie nie umywa się do Batmana, mimo iż muzykę robił znakomity francuski muzyk na Atari ST - Dma SC. Podejrzewam że Gepard jako grafik skupił uwagę właśnie na grafikę, która faktycznie jest bardzo miodna. Ale tak ogólnie to... szału nie ma - IMHO :)

Produkcje na Falcon'a z ostatniej edycji SV były compo-fillerami, co przyznają bez bicia autorzy. Nie ma ich co porównywać do wymienionych produkcji na Ami :) Ja cieszę się,  że było cokolwiek na ten sprzęt, który nie jest zbytnio rozpieszczany przez ostatnie lata :)

I to chyba tyle :)

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2013-06-25 09:39:20)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

19

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Jak widać wiele osób ma inną definicje design-u. Dla mnie ta produkcja jest świetnie „zdizajnowna”, wszystko świetnie pasuje do tematu dema. Warto zwrócić też uwagę na to, że wszystkie efekty działają albo na tle którym jest grafika lub też są ładnie w nią wkomponowane. Nie ma tu sytuacji gdy efekt działa na jednolitym tle a to niewątpliwie w pewnym stopni podnosi trudność implementacji zarazem wpływając na szybkość działania. To do czego można by się przyczepić to brak jakiegokolwiek zsynchronizowania z muzyką.
W temacie płynności efektów należało by pewnie zapytać jakiegoś fachowca od tej platformy. Niemniej to raczej nie ilość MHz ale raczej średnia ilość cykli potrzebnych do wykonania jednego rozkazu ma największe znaczenie – ale to moje prywatne zdanie :-)

@swinkamor12: Amiga tak zresztą jak ST jest 32 bitowa bo procesor jest 32 bitowy, int w C jest 32 bitowy, a to po ilu bitach się komunikuje z resztą jest nieistotne.

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

ajcek: mądrze prawisz, ale wydaje mi się że Z80 na 4MHz to podobną wydajność jak 6502 na 1.77. Tak więc efekty nie zamiatają specjalnie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

21

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Adam, pokaz mi inne demka na jakiegoś 8bitowca gdzie takie efekty chodzą płynnie na pełnoekranowej kolorowej grafice.
Może w kilku topowych produkcjach da się coś takiego znaleźć, ale standardem jest raczej czarne tło i/lub "megapixele".
Zresztą to nie efekty grają tutaj pierwsze skrzypce ale grafika i design.

Demko co prawda nie jest lepsze od pamiętnego Batmana ale na pewno nie można nazwać go słabym.

22

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

jak widze udało mi sie sprowokować dyskusje :)

może zrobimy taki deal?

MOJA PROPOZYCJA: ja Was zwyzywam od je**** p*.* CH*JÓW i pedałów oraz wygeneruje całe kilogramy inwektyw w Waszą stronę a Wy napiszecie DEMO na jakies party gdzie pojedziecie ze mną jak ze świnią w scrollu czy w czym tam dacie radę . Skorzystają na tym wszyscy bo będzie :

a) nowa produkcja
b) będzie się coś działo

??? pomożecie jak mówił Gierek????

gep/lamers^dial

23

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

at0m^Lamers napisał/a:

No to Gepardzie zachęciłeś ludzi do pracy ... nie ma co ;) Już widzę ten wysyp produkcji na najbliższym atarowskim party ;)

@Cyprian, chyba nie zrozumiałeś intencji ... po co te linki ... zresztą  oba demka z A500 wręcz miażdżą maga-produkcje na Falcona z ostatniego SV ... ale po co pisać o amigowych demkach? one wszystkie są strasznie słabe ... do czasu  aż ktoś je przeportuje na Atari, dopiero wtedy nabierają designu i płynności ;)

myślę że zrozumiałem dobrze intencje.
Skoro Gepard zrobił tutaj (zresztą robi je cyklicznie) podjazd do Atari ST (vide te 8MHz) to czemu stosownie nie zareagować? Z tego co wiem, to jesteśmy na forum Atari Area a nie PPA. My nie czujemy potrzeby i nie trolujemy na amigowym forum, czemu więc amigowcy nie zrobią tego samego?



at0m^Lamers napisał/a:

do czasu  aż ktoś je przeportuje na Atari, dopiero wtedy nabierają designu i płynności ;)

tutaj trafiłeś, te amigowe porty działają lepiej/płynniej na Atari niż na Amidze. Czy są fajne to już inna broszka


ajcek napisał/a:

Jak widać wiele osób ma inną definicje design-u. Dla mnie ta produkcja jest świetnie „zdizajnowna”, wszystko świetnie pasuje do tematu dema.

jak dla mnie demo jest naprawdę git, bije na głowę nie jedno amigowe demo

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2013-06-25 11:01:11)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

24

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

"Skoro Gepard zrobił tutaj (zresztą robi je cyklicznie) podjazd do Atari ST"

konkretne linki poprosze a nie Cyprian lejesz łzy dla samego lania... nie przypominam bym sobie podjeźdżał pod ST-ka bo sam mam ATARI ST i tak samo mogę uchodzic za ST-kowca jak Ty Cyprian

mam też ze trzy Atari XL/XE, kilka sztuk Atari Lynx... mam też mase innych platform, ja wiem że tęsknisz za starymi wojenkami ale ten czas bezpowrotnie minął... nie ma teraz WY AMIGOWCY, WY ATAROWCY... w końcu to ogarnij bo dla mnie w tej kwestii
jesteś jak BETON Z PZPR-u

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-06-25 11:13:17)

gep/lamers^dial

25

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Cyprian napisał/a:

jak dla mnie demo jest naprawdę git, bije na głowę nie jedno amigowe demo

Żeby to zdanie bardziej oddawało realia to należało by napisać że demko bije na głowę nie jedno amigowe czy ST'kowe demo ... ale jak widać tutaj można źle pisać jedynie o Amidze.