126

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

lotharek - kiedy będzie toto u ciebie w sprzedaży ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

127

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

A kiedy będzie oficjalny fix do SS2 i jego zepsutego Covoxa? :/

128

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

Obstawiam ze nigdy :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

129

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

To może zniżka na SS3 albo jeszcze lepiej: przyjęcie SS2 w rozliczeniu?

130

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

Jaques: ale np. ja mam SS2 i nie zauważyłem charczenia - fakt, że Covoxa rzadko używam, ale podesłany przez Ciebie moduł z Lotusa II grał poprawnie. Możesz nagrać mikrofonem jak to brzmi?...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

131

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

Gdzieś chyba kiedyś nagrywałem i wklejałem... Może znajdę, ale zdaje się, że nie jest to jednostkowy przypadek ;) Mam SS2 i IO-boarda z "fixem".

EDIT:
Niestety, kledyś wklejałem na YT, ale już wywaliłem chyba ten filmik. Tak czy inaczej ZTCP problem nie jest jednostkowy i mniej lub bardziej Candle'owi znany ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-07-05 11:14:55)

132

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

Fix na IO-Board?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

133

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

Tak, związany z zakłóceniami od przetwornicy. Nie, zeby eliminował je w 100%... ;)
Ale nie odkrywajmy tematu na nowo, problematyka  SS2 jest znana i szeroko na forum opisana, ja tylko chciałbym się dowiedzieć czy jest szansa na jakieś "systemowe" rozwiązanie tych niedogodności.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-07-05 11:30:51)

134

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

Odbiegacie od tematu.

To ja się zapytam jawnie na forum.
Candle - chcesz pewnie skończyć - no ale kiedy?

Jak szybko - to niżej napisane jest nieaktualne:
Mam już dwóch chętnych na kontynuacje Aki-Stereo-Covox (bez wzmacniacza) w SMD (z poprawkami sterownika). I mi potrzebne płytki...
Acz SS v3 to postęp. Wolałbym Twoje.... więc kiedy?

135

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

zaraz sio zaczma zyczenia klawy na usb...

sam jestem za, ale.. nie podolam.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

136

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

Nie jestem zwolennikiem klawiatur i gryzoni na USB ale rozwiązanie nie głupie ze względu na wypieranie PS/2 przez USB, jeszcze trochę i wcale nie będzie gniazd PS/2 w nowych płytach :)

Widzę brak zainteresowania tematem :/

137

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

Akurat gryzonie i klawiatury na USB ta słaba sprawa, szczególnie dla laptoka. Uniemożliwia sensowne oszczędzanie energii.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

138

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

Tia.... Poka mi laptoka dzisiaj z ps2 ....

139

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

PS2 nie lepsze.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

140

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

Co znaczy, że uniemożliwiają sensowne oszczędzanie energii? Wytłumacz proszę.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

141

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

Urządzenia USB (przynajmniej do wersji 2.0) nie mogą same incjować zdarzeń/transmisji na szynie, i kontroler (komputer) jeśli chce wiedzieć co się z nimi dzieje musi je odpytywać. To niespecjalnie się sprawdza dla użądzeń HID. To zmusza systemy operacyjne do sporego kombinowania jeśli chcą oszczędzać energię. Zresztą był kiedyś taki fail z Windowsem XP, któremu podłączenie myszki znacznie podnosiło zużycie energii.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

142

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

na szczescie nie ma to znaczenia w przypadku komputerow nawet nie probujacych stawac w szranki w kategorii przenosnych...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

143

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

O ile można zaoszczędzić w laptopie na myszy PS/2 zamiast USB, 5 - 10 min pracy, chociaż patrząc ile przeciętny laptop wytrzymuje bez ładowania to nie mało, nie mniej chodzi mi o to że jak AS napisał w lapkach PS/2 to już rzadkość, jeszcze chwila i w stacjonarnych też ich nie będzie, praktycznie wszystko co zewnętrzne to podłączane do USB, u siebie mam 6 portów USB, zakładając że miałbym klawe i gryzonia na USB to mam tylko 4 dostępne, w kompie mam na USB Bluetooth, kamerę, kabel do telefonu i swego czasu Wifi, i weź tu podłącz PD'ka. Wracając do tematu klawa na USB nawet w Atarce może mieć swoje uzasadnienie, bo nie wiadomo czy za 5 lat nie będzie dostępu do nowych klawiatur PS/2 na miarę dzisiejszego dostępu do dyskietek 3,5", o 5,25" nawet nie wspominając.

144

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

To można kupić teraz za grosze na zapas.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

145

Odp: SimpleStereo i IO-Board v3?

P.S. Cena nowej serii ma się zmienić?

Widzę że temat chyba zdechł :/

Ostatnio edytowany przez Iron (2013-08-04 12:32:28)