Temat: Kartridże - kolekcjonowanie - wymiana informacji.

No właśnie. Się wciągnąłem i mam na teraz 2 pytania na temat 2 tytułów.

1.DigDug -  brązowy z brązową naklejką RX8026. Znalazłem takie info:

Dig Dug [brown label, big sprites]
Dig Dug [brown label, small sprites]
Dig Dug [silver label, small sprites]

Wszystkie trzy mają numer seryjny RX8026 ale jak rozpoznać/rozróżnić te 2 brązowe? Chodzi o same sprajty na ekranie? Jeśli tak to skąd wziąć porównanie by wiedzieć jaki mam?

2. Basic Computing Language CXL4002

BASIC Computing Language [ver. A]
BASIC Computing Language [ver. B]
BASIC Computing Language [ver. C]

Na obudowie wersja nie jest podana a sam kart zgłasza się normalnym komunikatem READY. Nawet nie wiem czy jest sprawny i czy nie powinien się zgłaszać jakoś inaczej? Może jest jakaś komenda umożliwiająca wywołanie danych Basica?


Z góry dzięki

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2013-07-05 10:44:37)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

2

Odp: Kartridże - kolekcjonowanie - wymiana informacji.

http://atariki.krap.pl/index.php/Atari_BASIC
"Wersje można odróżnić zadając interpreterowi komendę ? PEEK(43234). Odpowiedź "162" (LDY #) oznacza rewizję A, "96" (RTS) rewizję B, a "234" (NOP) rewizję C. "

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Kartridże - kolekcjonowanie - wymiana informacji.

o, super , dzięki => ver.A
przy okazji wiem, że kart sprawny bo bez niego jest inna wersja (C) siedząca w kompie

przy okazji gdyby się ktoś chciał dublami wymienić to mam kilka:


RX8040        Donkey Kong Jr.
RX8044        Joust
RX8052        Moon Patrol
CXL4022        Pac-Man
CXL4006        Super Breakout
RX8064            Ballblazer
RX8039        Eastern Front (box zafoliowany)

i na 2600 ale te nie sprawdzane:

Centipede
Phoenix

....zostało do rozgryzienia DigDug z tymi małymi/dużymi sprajtami ;-)

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2013-07-05 11:02:15)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4

Odp: Kartridże - kolekcjonowanie - wymiana informacji.

to pytanie zadaj na atariage :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: Kartridże - kolekcjonowanie - wymiana informacji.

ale tam tylko do wyboru widzę konsole (bez XEGS) więc XL/XE chyba nie pasuje?

aaa, i chyba złe miejsce na ten temat, jak ktuś może to proszę o przeniesienie do "kolekcjonowanie"
thx

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2013-07-05 11:33:56)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

6

Odp: Kartridże - kolekcjonowanie - wymiana informacji.

Co do DigDug - o ile pamiętam wersja różni się rokiem wydania. Zajrzyj na atarimania.com - z roboty nie sprawdzę, bo na atarimanię nie wejdę...

Sikor umarł...

7

Odp: Kartridże - kolekcjonowanie - wymiana informacji.

Znam ten ból, francowate korporacje, poza tym forum wszystko co ma Atari w tytule "access denied"
Ale dziś wolne ;-). Co do Atarmanii oczywista pierwsze gdzie zaglądałem. Są tam faktycznie 3 karty. Ale jasne to dla mnie nie jest. Wygląda na to że to wydanie 1982 niedopracowane to wersja R na liście Andrew Krieg'a. Ale jak się przyglądnąłem swojej to mam wersję 1982 opisaną na karcie i 1982/1983 na initial screen. Ale struktura ziemi jest porowata więc to zapewne ta wersja widoczna jako 1983 czyli nic specjalnego.

Anyway dzięki za sugestie.

BTW, załączam też moją listę nie dubli, ale za ciekawe dla mnie tytuły też możemy się powymieniać jak cuś:

Tytuł        Wydawca

Abracadabra    TG Software
Alphabet Zoo    Spinnaker
Archon (by Electronic Arts) [48]    Atari
Asteroids    Atari
AtariWriter [version A, brown]    Atari
Ballblazer (by Lucasfilm) [48]    Atari
Barnyard Blaster [lg] [48]    Atari
BASIC Computing Language [ver. A] ? PEEK(43234) =>162    Atari
Bug Hunt [lg]    Atari
Centipede brown case, brown label    Atari
Crime Buster [lg]    Atari
Crossbow [lg]    Atari
Desert Falcon [64]    Atari
Dig Dug [brown label, big sprites]    Atari
Donkey Kong [+]    Atari
Donkey Kong Jr.    Atari
Eastern Front (by APX) [+]    Atari
Final Legacy [graphical menu]    Atari
Flight Simulator II (by subLOGIC)    Atari
Food Fight [64]    Atari
Football [+]    Atari
Frogger    Parker Bros.
Galaxian [+]    Atari
GATO (by Spectrum Holobyte) [64]    Atari
Joust    Atari
Jumbo Jet Pilot    Thorn EMI
Jungle Hunt [+]    Atari
Kaboom!    Activision
Karateka (by Br0derbund)    Atari
MegaMania    Activision
Millipede    Atari
Missile Command [tb]    Atari
Moon Patrol [+]    Atari
Pac-Man    Atari
Pole Position [+]    Atari
Rally Speedway    Adventure Intl
Rescue on Fractalus (by Lucasfilm)[48]    Atari
River Raid    Activision
Space Invaders [+]    Atari
Star Raiders [+]    Atari
Star Raiders II [48]    Atari
Submarine Commander [+]    Thorn EMI
Super Breakout [+]    Atari
Tennis [+]    Atari

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

8

Odp: Kartridże - kolekcjonowanie - wymiana informacji.

.. nie mam dubli zbytnio, ale jak jest możliwość to coś bym dokupił. Zadzwonię koło wtorku, z pracy do Ciebie mam rzut beretem więc nie problem ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Kartridże - kolekcjonowanie - wymiana informacji.

Zaklepuję Karatekę, ale niedawno wyprzedałem wszystkie duble. Poszukam czy czegoś jeszcze nie mam, ale czy wchodzą w gę PLN? Ew. carty 2600 i 7800 w NTSC, albo inne rzeczy do XL niż kartridże?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

10

Odp: Kartridże - kolekcjonowanie - wymiana informacji.

Karatekę boxowego z super plakatem w środku (rozfoliowałem do końca opakowanie) właśnie zanabyłem.
To perełka w kolekcji. Wymienię, ale tylko na boxowe HERO jeśli już. Ewentualnie BoulderDash ;-) 
Zamiana za PLN'y czy insze g warte EUR'osy nie wchodzi w grę ;-). No chyba że za te dubelki które podałem.
Karty inne niż XL/XE i inne fanty mnie nie interesują, no chyba, że ktoś ma na zbyciu ładną/sprawną 800'kę PAL to trochę kartów za nią oddam ;-)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

11

Odp: Kartridże - kolekcjonowanie - wymiana informacji.

800XL z Pal - mógłbym coś w temacie ruszyć. W tym tygodniu sprawdzę, co jest na stanie. Zastrzegam, że magazyn jest zlokalizowany około 1km od twojego miejsca zamieszkania :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: Kartridże - kolekcjonowanie - wymiana informacji.

Raczej chodziło o Atari 800 PAL, a nie 800XL.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

13

Odp: Kartridże - kolekcjonowanie - wymiana informacji.

.. aaa - to 800 nie mam. Zresztą za 800, to tych kartów trzeba by /ze/ kilkadziesiąt ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Kartridże - kolekcjonowanie - wymiana informacji.

jedynymentos napisał/a:

Znam ten ból, francowate korporacje, poza tym forum wszystko co ma Atari w tytule "access denied"

Można spróbować tegoż

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.