Temat: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

Zostałem ostatnio zapytany, czy kojarzę kto z atarowskiej braci jest z Wrocławia. Oczywiście nie kojarzę ;) Przeszukałem to forum dając Wrocław jako słowo kluczowe ;) Ale nasunął mi się pomysł - niektórzy z nas nie mają nic przeciwko, aby podać swoją lokalizację (np. wpisują to w profil), a może by zrobić mapkę? Bo wyszukiwania po miastach/lokalizacjach nie ma nigdzie. A może jest?

Oczywiście umieściliby się tam dobrowolnie tylko ci, co chcą :) Ale mogłoby ułatwić życie wielu ludziom. No i faktycznie - nie ma się co ograniczać do Polski (przynajmniej ja nie bardzo mogę ;) ), a jeśli by to zintegrować z API Google Maps, to pojawia się cała gama narzędzi do wyszukiwania po kodach, odległości itp. Taką stronkę/bazę można by podłączyć jako dodatkowy dział w Atariki, albo w ogóle gdziekolwiek podłączyć. I rozgłosić też po zagranicznych forach, niech się ludzie dopisują.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

Mapka już kiedyś była w Quast Magazynie :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

Niom, to był dobry pomysł, nie wiedziałem. Ale jako taka prezentowała snapshot w danym momencie, a to mogłoby być dynamiczne/aktualne. Można by do bazy dodać fotkę, kontakt na email/dowolny messenger/linki do strony, profili na forach czy socialach itp.

Oczywiście główna zasada - wszystko opcjonalne i dobrowolne.

Ja mógłbym się podjąć stworzenia strony technicznej i nawet zahostować to w dobrym miejscu, potem można by to podpiąć gdzieś w atariki czy innych serwisach jako podstrona/widget. Coraz bardziej mi się podoba ten pomysł ;) I oczywiście czekam na pomysły co by tam mogło być jeszcze i jak to sobie wyobrażacie, albo np. że pomysł jest do dupy ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

może ktoś machnie Scene Register 2k13 ;)

Wieczorex: Ty juz lepiej wiesz co dokończ jak juz jesteśmy przy hostowaniu etc. ;)

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-08-21 12:14:49)

gep/lamers^dial

5

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

jestem za i popieram inicjatywę;) też mi parę razy przez myśl przeszło żeby coś takiego napisać:) Nigdy nie wiadomo jaki atarowiec możę się czaić "za miedzą":):)
wieczór: jeżeli będziesz robić oferuję swoją pomoc;)

6

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

Także popieram tą inicjatywę. Amigowcy mają coś takiego i nawet fajnie to wygląda :)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

7

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

Z Wrocka o ile kojarzę Lao między innymi. Z obecnych - nie wiem do końca.
Co do Scene Register jestem za, ale nieograniczałbym się do Polski...

Sikor umarł...

8

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

gepard napisał/a:

Wieczorex: Ty juz lepiej wiesz co dokończ jak juz jesteśmy przy hostowaniu etc. ;)

Spoko, już się mniej zajęci zajęli, będzie dobrze ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

9

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

świetny pomysł Wieczór!!! ja się dowiedziałem dopiero po 5 latach, że obok mnie mieszka aktywny atarowiec, 5-10 kilometrów dalej, więc pomysł super

10

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

@Sikor: oczywiście, że nie do Polski. Zaczniemy od siebie, to reszta chętniej się przyłączy.

@marcin1040stfm: O, o właśnie o coś takiego mi chodziło. Tylko może nawet bardziej rozbudowane, zwłaszcza opcje wyszukiwania, google api daje tu tony możliwości. A dodatkowo, wpadłem na pomysł, że można też dać checkboxy jakimi platformami się człowiek interesuje i zrobi się w ogóle globalnie.

@koala: z dziką rozkoszą, że zacytuję klasyka, tym bardziej, że często zaczyna się u mnie od dużego zapału, a potem moja terminowość jest już wręcz legendarna (Grey coś wie na ten temat i nie tylko on ;) ) - obiektywnie bierze się to z niezaplanowanej obowiązkowej zajętości nadchodzącej z Nienacka :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-08-21 13:15:10)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

11

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

@wieczor: to chyba trafiła kosa na kamień:>

12

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

marcin1040stfm napisał/a:

Amigowcy mają coś takiego i nawet fajnie to wygląda :)

Aż sprawdziłem, kim jest ten jeden amigowiec z Dublina, ale nie kojarzę, to nie będę zaczepiał - jak nie ma wyraźnej potrzeby to lepiej się trzymać od nich z daleka :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

13

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

Jest nawet jeden amigowiec z moich okolic (Sieradz) :) W sumie to dobrze, że ktoś poza mną w tych stronach interesuje się starymi komputerami. Nawet jeśli to amigowiec :D

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2013-08-21 13:46:40)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

14

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

Jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem że w knajpce w której od czasu do czasu bywam był amigowy event:
http://www.lesniczowka.art.pl/koncerty/774
się trochę wk*rwiłem bo zobaczyłem to dzień później:>

Ostatnio edytowany przez koala (2013-08-21 14:02:39)

15

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

Podoba mi się mapka Amigowców. Pomysł zacny.

16

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

Jak chyba wszyscy powyżej popieram inicjatywę, jeśli wolno dorzucę od siebie pewien pomysł, nie wiem jak sprawa z jego realizacją miała by wyglądać, nie mam pomysłu no ale, chodzi o coś takiego jak aktywność użytkownika, sam kiedyś googlowałem w poszukiwaniu atarowców, wygooglałem gościa mieszkającego może z 5km ode mnie, jak się potem okazało, te jego atarowanie to historia XX wieku.

17

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

AS... napisał/a:

Podoba mi się mapka Amigowców. Pomysł zacny.

Tak bardzo, że aż się dodałeś :)

Ostatnio edytowany przez jury (2013-08-21 15:08:06)

18

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

Nigdzie się nie dodałem ??!

19

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

Podobna mapka jest (była?) na AtariAge.

A z Wrocka jest jeszcze Pasiu, Xeen, Jacques, tEDDYbOAR, artik-wroc i pewnie paru jeszcze, których w tej chwili nie pomnę. ;)

Ostatnio edytowany przez voy (2013-08-21 16:01:20)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

20

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

To Grey szukał, jest w 2-linerze ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

21

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

na aage jest

przechodze na tumiwisizm

22

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

A to faktycznie. Skoro jest... To mozna sie dopisac... Z tym ze ja bym to moze rozbudowal... Ale nie wiem czy w powyzszym ukladzie warto... No i to tylko dla czlonkow :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-08-21 22:56:22)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

23

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

Zrobić tylko dla AA i ewentualnie AOL, dostępną po zalogowaniu :)

Ew. trochę inny pomysł, na forum Audi 80 Polska jest odpowiedni dział (coś jak u nas bałagan) z tematami np. Opolskie i tam wszyscy z opolskiego się wpisują, wersja dużo prostsza :)

Tutaj screen, dostępne tylko po zalogowaniu.

http://img821.imageshack.us/img821/1873/7c0j.png

Ostatnio edytowany przez Iron (2013-08-22 08:01:10)

24

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

Jeżeli Kierownik zbiera informację o IP, z których się logujemy, to taka mapka mogła by tworzyć się automatycznie - http://lokalizacjaip.pl/

___
Press play on tape...

25

Odp: Mapa polskiej (a może nie tylko) sceny/miłośników Atari

Tylko przy moim internecie radiowym mi wypluło Opole (adres dostawcy - 40km ode mnie), niektóre stronki wypluwają Zdzieszowice (przekaźnik - 6km ode mnie) więc dokładność taka sobie, nie wiem jak to w miastach po kablu, może tam jest dokładniej.