1

Temat: Nowa klawiatura

Heh w koncu mialem chwile zeby pogrzebac przy moim UberAtari Prodzekt ;P
Chwile mi niestety zajelo ogarnianie budowy modelu 3d ale juz jest i sie sklada.

---> https://vimeo.com/72245926

Pady narazie do klawy gumkowej , do sprezynkowej zrobie pozniej ;)

2

Odp: Nowa klawiatura

Ja sie tylko tak zastanawiam jak jest z trwaloscia tego co wyprintuje drukarka 3D.

3

Odp: Nowa klawiatura

Nie jest to skała :) bedzie sie trzymac przy ostroznym uzytkowaniu. Zauwazylem ze zalezy to mocno od grubosci elementu - w naszyjniku/kolczyku/breloczku atari urywa się uszko - tam jest takie przewężenie grubości zapałki. Wnioskuję o zmianę projektu tzn. aby okrągłe oczko było połaczone ze znaczkiem bezpośrednio - powinno być lepiej. Środowisko i warunki testowe: jako breloczek do kluczy, kieszeń kurtki/damska torebka. Dwa razy :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4

Odp: Nowa klawiatura

Ja tak bardziej pytalem pod kontem budowy jakies obudowy lub czegos takiego.

Jeszcze droga zabawka taka drukarka 3D. Gdzies widzialem na necie ceny od $1000 wzwyz.

5

Odp: Nowa klawiatura

Z trwaloscia jest bardzo dobrze , tylko trzeba znac kilka mykow zarowno z  wydrukiem jak z ewentualnymi patenatmi pozniej.

Co do cen to gotowa owszem moze tyle kosztowac ale jak sam budujesz to da rade sie zmiescic w kwocie 1300 zl na juz niezlych elementach.
Btw. przy okazji podziekowania dla Kuby Husaka za wprowadzenie do druku 3d;)

6

Odp: Nowa klawiatura

Hmm 1300 zl to nie jest az taka wygorowana cena. Wedlug jakiego schematu budowales swoja drukarke ?

7

Odp: Nowa klawiatura

pierwsza Prusa-Mendel , druga Prusa-Mendel-drygol-edyszyn a trzecia bedzie miniBiBone

8

Odp: Nowa klawiatura

no pieknie
cos sie drukuje
cos sie skrobie
cos sie klei
ale efekt to trzeba sobie wyobrazic?
moze pokaz jak to ma wygladac finalnie?
spacja ma dobra dlugosc?

przechodze na tumiwisizm

9

Odp: Nowa klawiatura

Efekt to pokaze jak skoncze , no chyba ze wpadniesz na sztaba w sobote ? :D
Spacja juz teraz dlugosc ma dobra - z dwoch zlozona i przeszpachlowana - trzeba dokonczyc

10

Odp: Nowa klawiatura

A jak by ktoś zaczął drukować klawisze do klawitury Falcona qwerty.. Same klawisze na ebay-u chodzą po 60 funciaków...!

11

Odp: Nowa klawiatura

Bede za jakis czas drukowal keycap`y to sie wypowiem ale jakosciowo do orginalnych klawiszy to sadze ze bedzie daleko , no i jest problem napisaow na tych klawiszach. Mozna sie bawic oparami acetonu to wtedy fajnie blyszczace wychodzi ale ogolnie to IMO nie ta technologia.

12

Odp: Nowa klawiatura

tak czysto teoretycznie, czy obudowę do ST dało by radę wydrukować

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

13

Odp: Nowa klawiatura

Raczej w czesciach :D bo najczesciej spotykane pole robocze w tych drukarkach to 200x200x100 mm wiec slabo.
Sa wieksze ale w tej technologii druku nieoplacalne bo za duzo pradu na grzanie i za duze problemy z grzaniem samego plastiku.

To raczej lepiej isc w storne drukarek wykorzytujacych inne materialy ale to juz koszty sporo wieksze na ta chwile.

14

Odp: Nowa klawiatura

Tak mi się skojarzyło... :D

http://kwejk.pl/obrazek/1878360/f5.html

15

Odp: Nowa klawiatura

Candle napisał/a:

no pieknie
cos sie drukuje
cos sie skrobie
cos sie klei
ale efekt to trzeba sobie wyobrazic?
moze pokaz jak to ma wygladac finalnie?
spacja ma dobra dlugosc?

Candle, pomóc coś? Nie trzeba sobie będzie wyobrażać :)

Drygol - nie ma za co :)

Wieczor - to przewężenie to specjalnie - sztuczny limit trwałości :D

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2013-08-14 23:48:19)

16

Odp: Nowa klawiatura

Kuba, ty pomoz z trackerem ;P
reprap czeka na hot-enda, ale jest progres

przechodze na tumiwisizm

17

Odp: Nowa klawiatura

Wiedziałem :D

18

Odp: Nowa klawiatura

Specjalnie dla Swieczki co by nie narzekal ;P  https://vimeo.com/73177415

Tak wiem , Ultravideo do poprawki i z samej klawiatury nie jestem do konca zadowolony ale co tam, to v1.0 a w v2.0 bedzie lepiej ;)