1

Temat: Soft na Falcona

Wczoraj się zacząłem bawić na Hatari Falconem, raczej z czystej ciekawości ale mnie wciągnęło, nawet pomimo totalnego braku styczności z Falconem jakoś samemu udało mi się zrobić sobie config Tos 4.92 + Hdd + jakieś tam kolorowe ikonki dzięki czemu nie wygląda to jak gołe ST, dalej zacząłem szukać jakiś programików itd. niestety większość ciekawego stuffu pochodzi z francy więc manuale dla mnie nie czytelne, z zachodnich for też rozumiem piąte przez dziesiąte, a na koniec na Atarimania.com stwierdziłem że softu dla Falcona to tam tyle co na Meritum, jedyne co mam to tak żeby sprawdzić czy w ogóle zadziała to 1st Word, więc prośba do Falconiarzy o jakieś linki z ciekawym softem, na polskie strony nawet nie liczę więc już od biedy coś angielskiego, no i może jakiś link do tutoriala dla totalnego beginnera Falconowego.

2

Odp: Soft na Falcona

Może nie będę odkrywczy specjalnie ale:
dema - http://www.pouet.net/
gry - http://christophe.bray.free.fr/informat … n_jeux.htm - strona po francusku, ale ma translatora na angielski (tu znajdziesz praktycznie wszystko, co wyszło z gier na Falcona).
Użytki itp - czekaj na innych... ;-)

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

3

Odp: Soft na Falcona

hmmm
objerzyj te demko i poszukaj na forum...!

Ale hatari i falcon to jak porsze 997tt i gas.
Falcona trzeba posłuchać jak gra!!

p.s.
jak będziesz miał Falcon-a podeślę pełny obraz dysku...

4

Odp: Soft na Falcona

AS... a ten obraz dysku nie ruszy z Hatari? Wtedy w sumie każdy miałby zabawę...

grzybson/SSG^NG

5

Odp: Soft na Falcona

A to ten sam obraz dysku, gdzie połowa softu potrzebuje CT-60? :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

6

Odp: Soft na Falcona

wieczór: ale trzy koła przeca dobre....

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-09-02 23:20:51)

gep/lamers^dial

7

Odp: Soft na Falcona

AS... napisał/a:

Falcona trzeba posłuchać jak gra!!

Hm, co ma Falcon takiego, że gra inaczej niż np. Pecet czy Mak (chociaż ostatnio to już nie ma różnicy)? Rozumiem realtime OS, ale jakości dźwięku to już niekoniecznie - może ktoś kompetentny się wypowiedzieć?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: Soft na Falcona

AS... napisał/a:

hatari i falcon to jak porsze 997tt i gas.

hatari = porsche
falcon = gaz
?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

9

Odp: Soft na Falcona

Dely: falcon ma fanboya, który wydał na sprzęt kupę kasy i nie mam bata, żeby falcon grał gorzej :) (szczególnie fajnie gra przez SPDIF :) Tak naprawdę to falcon gra gorzej niż nowsze sprzęty, szczególnie gdzie większa moc proca oznacza np. lepsze miksowanie sampli w modułach itp.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

10

Odp: Soft na Falcona

bart napisał/a:

Witajcie,

wracając do tematu - zestaw CT63 + CTPCI dotarł do mnie w połowie grudnia razem z płytą główną, która była na leczeniu u Rodolpha Czuby.


Info dla wszystkich - dema na "real hardware" z dobrym wzmacniaczem - bez porównania do wszelkich Youtubów itp.

Więcej nie chce mi się szukać.
Może Yerz napisze czemu Falcona gra ładniej niż Amiga :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-09-03 10:19:54)

11

Odp: Soft na Falcona

"Może Yerz napisze czemu Falcona gra ładniej niż Amiga"

Piękne :) Znowu padło na dyżurnego "wroga" ( w sensie Amiga - nie Yerzu :)  ) Bo jak mało argumentów to trzeba "walnąć trollem lub wielbłądem" żeby odwrócic uwage od sedna sprawy. JAKIE TO TYPOWE.

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-09-03 11:53:55)

gep/lamers^dial

12

Odp: Soft na Falcona

Dobrze mieć dyżurnego wroga :P
Ale myślę że Yerz jest najbardziej zorientowany w temacie co i jak gra.
Bo on tworzy na wszystkim.

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-09-03 12:21:38)

Odp: Soft na Falcona

Po co Yerz ma cos pisać? Przecież na tym forum to wynika z definicji ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

14

Odp: Soft na Falcona

ależ oczywiście :) tyle że do posta 10 próżno szukać w tym wątku Amigi (że o o głownym temacie topica nie wspomnę) aż tu nagle pojawia się w poście Asa :) Była mowa wcześniej o Grzybie, nawet o Makówce...a tu nagle ni stąd ni zowąd Amiga... jakie to piękne, jakie to charakterystyczne, jakie to wielbłądzie...

najpierw ktoś p*.* farmazony a potem żali sie że dostaje rykoszetem po minie na którą sam wlazł przez swoje niechlujstwo ;) :D

typowe.

gep/lamers^dial

15

Odp: Soft na Falcona

AS... napisał/a:

Info dla wszystkich - dema na "real hardware" z dobrym wzmacniaczem - bez porównania do wszelkich Youtubów itp.

A to ciekawe. W zależności od rozdzielczości źródłowego wideo i źródłowego kontenera pliku YouTube dostosowuje kodowanie dźwięku. Wgrywając więc demo na Falcona ze zwiększoną rozdzielczością do 720p uzyskujemy strumień 192 kbit/s (Vorbis lub AAC), który dla przygniatającej większości (dla wszystkich) słuchających będzie nie do odróżnienia od Falcona. A już na pewno prawdziwy sprzęt z nawet "dobrym wzmacniaczem" nie polepszy kiepskiej jakości sampli użytych z wiadomych przyczyn w demach :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Soft na Falcona

Gdy po litrze gram na cytrze,
to coś mi się zdaje,
że się nie udaje.


Mógłbym omówić temat, ale każdy jeden znowu się obrazi, więc zróbmy tradycyjnie -
omówmy temat w Warszawie lub w Gdańsku, przy litrze.
Temat rozbierzem, a na drugi dzień urażonych nie będzie,
bo chu/ja będziem z tego pamiętać.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

17

Odp: Soft na Falcona

dely napisał/a:
AS... napisał/a:

Info dla wszystkich - dema na "real hardware" z dobrym wzmacniaczem - bez porównania do wszelkich Youtubów itp.

A to ciekawe. W zależności od rozdzielczości źródłowego wideo i źródłowego kontenera pliku YouTube dostosowuje kodowanie dźwięku. Wgrywając więc demo na Falcona ze zwiększoną rozdzielczością do 720p uzyskujemy strumień 192 kbit/s (Vorbis lub AAC), który dla przygniatającej większości (dla wszystkich) słuchających będzie nie do odróżnienia od Falcona. A już na pewno prawdziwy sprzęt z nawet "dobrym wzmacniaczem" nie polepszy kiepskiej jakości sampli użytych z wiadomych przyczyn w demach :)


Czyli Bart też źle słyszy????
Skoro słyszy różnicę miedzy youtube a real Falconem ???

Falcon z wzmacniaczem gra zupełnie inaczej niż youtube.

sqward napisał/a:

Dely: falcon ma fanboya, który wydał na sprzęt kupę kasy i nie mam bata, żeby falcon grał gorzej :) (szczególnie fajnie gra przez SPDIF :) Tak naprawdę to falcon gra gorzej niż nowsze sprzęty, szczególnie gdzie większa moc proca oznacza np. lepsze miksowanie sampli w modułach itp.

Nie pamiętam czy amiga 1200 +060 blizard nie kosztowała więcej niż Falcon z 060 ...
W sumie nie liczyłem ile wydałem na to i na to.

Adam Klobukowski napisał/a:

Po co Yerz ma cos pisać? Przecież na tym forum to wynika z definicji ;)

Ale Gepard o tym nie wie :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-09-03 15:34:07)

18

Odp: Soft na Falcona

AS... napisał/a:

Czyli Bart też źle słyszy????
Skoro słyszy różnicę miedzy youtube a real Falconem ???

Obawiam się, że wydaje mu się, że słyszy. Chętnie przeprowadziłbym ślepy test, jeśli poprawnie rozpoznacie z którego źródła jest dźwięk w dziesięciu na dziesięć przypadków to przyznam rację, powinno być łatwo skoro jakość jest "bez porównania". Założenia: Falcon jest podłączony do tego samego wzmacniacza i tych samych głośników, co pecet z YouTube. Myślę, że na Wapniaku możemy przeprowadzić taki test.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: Soft na Falcona

AS... napisał/a:

Nie pamiętam czy amiga 1200 +060 blizard nie kosztowała więcej niż Falcon z 060 ...

Szkoda, że jedno i drugie brzmi gorzej niż mój blaster za 100 euro, ale to szczegół ;) A youtube nie gra - youtube serwuje dane - gra karta dźwiękowa i to od niej wiele zależy , jak również od wzmacniacza. Tudzież od jakości danych serwowanych przez youtube - jak ktoś słucha na 240 lub 360 kbps to cusz... ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Soft na Falcona

Falcon jak najbardziej może grać inaczej niż jutube, zwłaszcza jak jutube piszczy przez głośniczek laptopwa którego wymiana kosztuje 1K PLN robocizna + 1PLN części ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

21

Odp: Soft na Falcona

Przezabawne jest to, że As brniesz dalej w ślepy zaułek - temat Amigi wyciągnałeś "zdupy" jak magik królika z kapelusza. Zupełnie nie rozumiem w jakim celu (prócz odwrócenia uwagi - taki styl na tym forum) zapodałeś temat Amigi. Przeca wiadomo że Falcon ma lepsze mozliwości muzyczne od zwykłej Amigi - to taka oczywistośc że nikt nie wspominał o Amidze w tym wątku.

Ale Asik, Ty masz taka jakąś dziwaczna maniere, że jak ktoś Tobie zwraca uwagę to sp**** z rozmową na inny tor, albo walisz bombe dymna jak gość w reklamie Pepsi i zmykasz w podskokach :) Zabawne to jest, ale chwały nie przynosi  :D

gep/lamers^dial

22

Odp: Soft na Falcona

dely napisał/a:

Chętnie przeprowadziłbym ślepy test, jeśli poprawnie rozpoznacie z którego źródła jest dźwięk w dziesięciu na dziesięć przypadków to przyznam rację, powinno być łatwo skoro jakość jest "bez porównania". Założenia: Falcon jest podłączony do tego samego wzmacniacza i tych samych głośników, co pecet z YouTube. Myślę, że na Wapniaku możemy przeprowadzić taki test.


Dobrze prawi ten Pan!
Nawet nie musi być wzmaczniacz, wystarczą audiofilskie słuchawki audiofilskiej firmy manta za 50pln :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-09-03 17:59:41)

23

Odp: Soft na Falcona

AS... napisał/a:

Dobrze mieć dyżurnego wroga :P

AS proszę cię bardzo, nie karm trola...


Iron napisał/a:

Wczoraj się zacząłem bawić na Hatari Falconem.

Iron, coś konkretnego Ciebie interesuje?
kiedyś przegrałem od znajomego płytę z softem m.in do Falcona, używałem z niej kilku softów audio

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

24

Odp: Soft na Falcona

no tak, tylko ciebie jeszcze tu brakowało i jak zwykle "wiele" wniosłeś - zjedz może snickersa, bo jak jesteś głodny to.....

gep/lamers^dial

25

Odp: Soft na Falcona

drogi Adminie, czy można prosić o oczyszczenie tego wątku z wpisów nie na temat?

dzięki

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org