Temat: Assembloids XE - gra w produkcji

Chciałbym zaprezentować Wam zapowiedź gry "Assembloids XE", przygotowywanej na tegoroczną edycję konkursu programistycznego ABBUC. To konwersja Commodore'owej gry "Assembloids" (http://www.youtube.com/watch?v=cx4iYTigcbw), opartej z kolei na flashowej gierce "Quartet".

Gra jeszcze nie jest ukończona, ale prace są już mocno zaawansowane, co widać na filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=XjzV_DzKW_w

W grze używane jest przede wszystkim połączenie trybów GR9+GR8, zmienianych co druga linia.


Autorzy:

Kod: Marek "Xeen" Cora / Agenda
Grafika: Adam Wachowski
Muzyka & efekty dźwiękowe: Michał "stRing" Radecki / Agenda

Ridiculous Reality, Assembloids XE, Deathchase XE, Total Eclipse, Hobgoblin 2 (w produkcji)

2

Odp: Assembloids XE - gra w produkcji

Wygląda nieźle ;)

Sikor umarł...

3

Odp: Assembloids XE - gra w produkcji

Wspaniale wygląda ten mieszany tryb graficzny jestem miło zaskoczony. Podstawą w takiej grze powinna byc klimatyczna muzyczka i dzwieki podczas samej gry. Na komodorku jest fajna oprawa dzwiękowa taka trzymająca w napięciu jakby.

Ostatnio edytowany przez secon (2013-07-16 08:24:47)

4

Odp: Assembloids XE - gra w produkcji

zapowiada się ciekawie

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

5

Odp: Assembloids XE - gra w produkcji

Filmik z wersji wysłanej na konkurs ABBUC:
http://www.youtube.com/watch?v=JCHbC3Xcsac

Głosowanie i wyniki za tydzień, 26 października.

Ridiculous Reality, Assembloids XE, Deathchase XE, Total Eclipse, Hobgoblin 2 (w produkcji)

6

Odp: Assembloids XE - gra w produkcji

sliczne.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Assembloids XE - gra w produkcji

Dzięki, jellonek :)

Gra o włos (6 punktów na ponad 400) przegrała z "X:8":

1.    X:8    - 424 punkty
2.    Assembloids XE    - 418 punktów
3.    Rolltris    - 385 punktów
4.    Xirius Defect    - 352
5.    The Hunt    - 335
6.    Deathchase XE    - 331
7.    Heli in the Caves    - 323
8.    Battle Eagle    - 301
9.    BASIC Ten Liners    - 253
10.    Speedway One    - 243
11.    Dev War    - 234
12.    Fujitime    - 204
13.    ATL+Viewer    - 203
14.    Slovenian Quiz    - 183

Ridiculous Reality, Assembloids XE, Deathchase XE, Total Eclipse, Hobgoblin 2 (w produkcji)

8

Odp: Assembloids XE - gra w produkcji

Calkiem fajne to Assembloids. Byloby bardziej grywalne gdyby wydluzyc czas. Litosci, zrobcie jakas after compo version i go wydluzcie bo grac tylo przez minute jest strasznie wkurzajace.
Naprawde ten krotki czas obrzydza rozgrywke. Nie graliscie przed releasem?

9

Odp: Assembloids XE - gra w produkcji

Gra jest imo łatwiejsza niż wersja z c64 ;) Oczywiście że grałem :)
Nie wiem czy udało Ci się rozpykać zasady - trzymaj możliwie niską temperaturę i możliwe mało elementów na planszy (są to sprzeczności ale tutaj każdy musi wypracował własną strategie)

Ale będzie final i po SV  pochylamy się nad, między innymi, Twoimi uwagami. Muszę to przemyśleć, po prostu - za łatwo też nie będzie dobrze - kwestia wprawy.

dzięki za feedback

PunBB bbcode test

10

Odp: Assembloids XE - gra w produkcji

Dzieki. Super.
Dawno juz nie bylo nowej gry, w ktora az tak chcialbym pograc. Jest juz troszke lepiej. Osiagnalem ok 2,500 pktow :) choc nie wiem ile mi to czasu zajelo ale podczas zali w poprzednim poscie ugrywalem cos max 1000 :)

W tej calej paczce abbucowej to oprocz Assembloids dluzej pogrywam jeszcze w Deathchace. Chwile zajal mi X:8 (ale tylko ze wzgledu na ciekawosc jak bedzie wygladac (graficznie) nastepny poziom. A reszta znudzila sie po paru razach. Jakos chyba nie w moim typie.
The Hunt fajnie wyglada wizualnie jednak sam tryb rozgrywki jest nie dla mnie. Moze jeszcze kiedys sprobuje.

11

Odp: Assembloids XE - gra w produkcji

przydaloby sie jeszcze:
ESC - przerwanie gry i wyjscie do planszy tytulowej.

12

Odp: Assembloids XE - gra w produkcji

James "Heavy Stylus" Monkman z RGCD.co.uk pisze o tegorocznych grach na C64, w tym o Assembloids (chociaż premiera tej gry była tak naprawdę w 2012 roku), wg niego wkrótce będzie to najczęściej konwertowana gra tej dekady - po wersji na Atari XL/XE i 2600 powstają kolejne, m.in. na BBC Micro i ZX Spectrum (więc może i Yerzmyey sobie pogra ;) ):
http://indiegames.com/2013/12/feature_3 … epend.html

Ridiculous Reality, Assembloids XE, Deathchase XE, Total Eclipse, Hobgoblin 2 (w produkcji)

13

Odp: Assembloids XE - gra w produkcji

Czy mozna gdzies kupic gre Assembloids XE w wersji oficjalnej? Obilo mi sie gdzies wydanie na karcie. Chetnie bym zakupil bo gra jest tego warta :)

14

Odp: Assembloids XE - gra w produkcji

Dzięki za wysoką ocenę :)

Na SillyVenture kilka osób pytało o to, czy gra wyjdzie na kartridżu, ale na razie musi jeszcze powstać wersja finalna (prace w toku) i dopiero wtedy można myśleć o wydaniu.

Zobaczymy też, czy uda się zrobić wersję NTSC oraz jak gra wypadnie w Kaz Kompo (od tych dwóch rzeczy może zależeć liczba potencjalnych nabywców) i potem zastanowimy się, co dalej.

Ridiculous Reality, Assembloids XE, Deathchase XE, Total Eclipse, Hobgoblin 2 (w produkcji)

15

Odp: Assembloids XE - gra w produkcji

No to trzymam kciuki :)