Temat: Pistolet Gun XEGS - rozbiórka, rozbieranie, kalibracja

Mam pytanie czy ten pistolet ktoś rozbierał? Ma 2 śrubki na rękojeści po odkręceniu których nadal trzyma coś by go rozpołowić a nie chcę zniszczyć ewentualnych zatrzasków, może jeszcze jakiegoś innego patentu. Trochę podważałem ale nie wiem czy na lufie nie jest sklejony. Generalnie chcę go otworzyć bo nieco w dół i na lewo powinienem go przestawić. Drugie pytanie czy taka kalibracja to jakaś metoda pró i błędów osadzenia jakiegoś czujnika czy może można go nieco regulować?

Dzięki z góry.

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

2

Odp: Pistolet Gun XEGS - rozbiórka, rozbieranie, kalibracja

Szczerze to jestem zainteresowany również tematem. Bo jak do tej pory nie udało mi się w nic zagrać przy użyciu tego pistoletu podobnie jak też i pióra świetlnego :-(
Chodzą słuchy, że to wina jakości monitorów... ale może jest na to jakiś sposób ?

3

Odp: Pistolet Gun XEGS - rozbiórka, rozbieranie, kalibracja

@antek, ale rozumiem, że masz telewizor/monitor CRT?

Sikor umarł...

4

Odp: Pistolet Gun XEGS - rozbiórka, rozbieranie, kalibracja

Ja tam mam 2xTV Sony CRT 14'ka i 19'ka serii KV i każdy o tyle samo przekłamuje w lewo i dół nawet jak przyłożę na 1cm od kineskopu, więc podejrzewam, że to jednak źle ustawione coś w pistolecie choć czort wie. Chciałbym zobaczyć go w środku, ale nie chciałbym nic uszkodzić rozbierając. Po odkręceniu jedynych 2 śrubek na rękojeści rozłazi się ale cuś gdzieś trzyma. Na prawdę nikt tego nigdy nie otwierał?

http://obrazki.elektroda.pl/2142124500_1386022031_thumb.jpg

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2013-12-02 23:07:52)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

5

Odp: Pistolet Gun XEGS - rozbiórka, rozbieranie, kalibracja

Może nie odkręciłeś tłumika ? ;)

W necie faktycznie nie ma informacji.

Czasami udaje się podpatrzyć co trzyma, robiąc "prześwietlenie" 200Wat żarówką. Mocne światło potrafi cienki plastik "rozjaśnić" i udaje się wtedy zlokalizować zatrzaski.

6

Odp: Pistolet Gun XEGS - rozbiórka, rozbieranie, kalibracja

Strzelec znający swoją broń wie jak bije, i wprowadza poprawkę. Celujcie prawo-góra i będą centralki.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

7

Odp: Pistolet Gun XEGS - rozbiórka, rozbieranie, kalibracja

No a jak niby rozgrywam Barnyard Blaster z synem ;-)
Już się tej poprawki nauczyliśmy - żeby jeszcze muszka/szczerbinka były regulowane to nie było by sprawy ;-)
Swoją drogą - świetna zabawa z tym gunem.

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2013-12-03 10:54:31)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

8

Odp: Pistolet Gun XEGS - rozbiórka, rozbieranie, kalibracja

No dobra, aż dziw bierze że nikt jeszcze nie rozbierał gana, tak czy siak ja się za to zabrałem, znalazłęm przyczynę niemożności jego otwarcia po odkręceniu dwóch śrub w rękojeści. Rozchyliłem je mocno i zauważyłem przyczynę - 2 dodatkowe mosty spinające 2 połówki obudowy. Kolejne dwie śruby po prostu są pod naklejką ;-). podważyłem ją delikatnie, ściągnąłem, pojawiły się dwie kolejne i po odkręceniu gun się wziął rozłożył. Nie ma niestety nic wewnątrz do jego kalibracji, ale można obracając w koło soczewkę uzyskać delikatne korekty. Obmalowałem ją na około czarnym permanentnym cienkopisem co jakieś 10 stopni i metodą prób i błędów próbowałem osiągnąć korektę. Nieco się udało, ale to wg mnie kwestia wlutowania czujnika na płytkę i jego osadzenia w gniazdach odlewu. Niemniej jednak fajna zabawa.


http://obrazki.elektroda.pl/2202438800_1386448909_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.pl/5122434300_1386448910_thumb.jpg

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

9

Odp: Pistolet Gun XEGS - rozbiórka, rozbieranie, kalibracja

Szkoda że tak późno to przeczytałem. Ja swojego wczoraj rozbierałem do czyszczenia, ale w ogóle nie miałem naklejki więc moje zadanie było ułatwione bo śruby były na wierzchu :) Na lufie tylko trzymał klej ale wystarczyło podważyć wkrętakiem. Przetestować nie mogę ze względu na brak odpowiedniego TV :/

10

Odp: Pistolet Gun XEGS - rozbiórka, rozbieranie, kalibracja

Fakt, na przedzie coś minimalnie trzyma ale nie ma z tym issue, puszcza bez problema. Natomiast ta dziurka na muszce wskazuje na planowane skręcanie tego miejsca. Ciekawe co skłoniło do sklejanie tego miejsca zamiast skręcania?

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!