Temat: vi65

Jest coś takiego: http://singularcrew.hu/vi65/

Autor zrobił wersję dla Atari, ale do niczego się ona nie nadaje, bo jest zasemblowana pod adres $0800. Korzystając z chwili świętego spokoju zeźródłowałem wersję dla GR.0 i przerobiłem ją pod SDX. Dodałem mu też na początku ładowanie pliku wskazanego w linii komend:

vi65 [path>fname.ext]

Efekt w załączniku. Na oko działa, ale czy się gdzieś nie wysypuje, to jest jeszcze do stwierdzenia.

PS. Plikowi "zip" po ściągnięciu trzeba zmienić nazwę na "vi65.com".

Ostatnio edytowany przez drac030 (2013-12-24 11:34:17)

Post's attachments

vi65.png 1.43 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

vi65.zip 6.29 kb, liczba pobrań: 5 (od 2013-12-24) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
KMK
? HEX$(6670358)

2

Odp: vi65

Niezły prezent pod choinkę :-) Może też znajdę chwile w trakcie świąt by protestować.
Planujesz wersje dla trybu 80 con ?

@swinkamor12: Amiga tak zresztą jak ST jest 32 bitowa bo procesor jest 32 bitowy, int w C jest 32 bitowy, a to po ilu bitach się komunikuje z resztą jest nieistotne.

3

Odp: vi65

Super. Dzięki.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

4

Odp: vi65

Dzięki, jeszcze do pełni szczęścia potrzeba mi komunikacji (PC-SDX), Mikołaj się spóźnił  i na razie mam pełne "kieszenie" sofftu na PC i pustki na partycjach SDX, Trzeba będzie coś pomyśleć o jakimś SIO-PC czy SIO-USB. Ale to już po nowym roku, dom jeszcze szansę MIkołajowi ;D

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

5

Odp: vi65

@ajcek: jak się poznajduje i pousuwa błędy, można będzie pomyśleć o dalszym rozwoju. Ale to nie nastąpi szybko :)

EDIT: wywala się copy/paste. Powalczę z tym kiedyś. Chwilowo w załączniku wersja z normalniejszym przypisaniem niektórych klawiszy (np. ctrl-g zamiast inverse-g).

Nic już dziś nie robię. Wesołych Świąt!

Ostatnio edytowany przez drac030 (2013-12-24 15:12:06)

Post's attachments

vi65.zip 6.3 kb, liczba pobrań: 7 (od 2013-12-24) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
KMK
? HEX$(6670358)

6

Odp: vi65

.. wolałbym 100% sprawnego EDX'a ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: vi65

Under production :)
vi to klasyka gatunku i kto nie zna bezwzględnie powinien się nauczyć gdyż jest to standard.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

8

Odp: vi65

notepadzie?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

9

Odp: vi65

Nawiązałem kontakt z autorem, udostępnił mi źródłówkę i pozwolił zrobić fork. Można się zatem spodziewać "oficjalnej" wersji w rozsądnym czasie.

KMK
? HEX$(6670358)

10

Odp: vi65

Vi to podstawa ale wiele nowszych dystrybucji zaczelo uzywac nano lub czegos podobnego. Ale jak Mono wspomnial, bez vi ani rusz w swiecie textowego terminala :)

11

Odp: vi65

Wolę mcedit :P

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

12

Odp: vi65

Heh, swego czasu vi (nie mylić z vim) szlachetny zad mi uratował.
A żeby bardziej hardkorowo było, to miałem wtedy 1-wierszową konsolę.

Ale na codzień również mcedit preferuję :).

13

Odp: vi65

mcedit dla codziennej pracy jest fajny, ale jak trzeba w kilkugigabajtowym pliku znaleźć wystąpienie tekstu, a potem jeszcze coś z tym zrobić, to vi sobie radzi, może nie jest przesadnie przyjazne, ale jak coś trzeba zrobić to pytanie nie brzmi czy się da, tylko jak

14

Odp: vi65

cieplik ma racje - sie da, kwestia poznania...
bober - jednowierszowa konsola? szacuneczek :D

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

15

Odp: vi65

Ja jakoś nigdy nie potrafiłem się przekonać do vi, mimo zachwalania go przez kolegów mówiących, że mogłoby nie być 3/4 oprogramowania, ale vi musi być :)

Co do jednowierszowej konsoli to faktycznie szacun. Teraz czekamy, kiedy ktoś przyjdzie i powie, że musiał cyrklem dziurkować taśmę, bo w ostatniej chwili znalazł błąd w programie ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: vi65

Ano, chociaż grzybne przyzwyczajenia sprawiają że doinstalowuje zawsze midnight commandera.

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

17

Odp: vi65

@Bober: ta jednowierszowa konsola mnie intryguje ,) mógłbyś coś niecoś na ten temat zdradzić?

mcedit ma tez swoje za skórą, czasami bez vi sie nie obejdzie.
Z moich ulubionych jest jeszcze jed i joe

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

18

Odp: vi65

A z moich Panther i First XL-ent Word Processor - dyskutujmy o Atari, nie o Unixach - wątek dotyczy 8 bitów.

Sikor umarł...

19

Odp: vi65

Ja pierwsze kroki w swiecie unix/linuxa stawialem na solarisie i tam vi to bylo jedyne cos w czym sie dalo cos napisac zaraz po zainstalowaniu systemu. I na dodatek jeszcze klawisze strzlalek nie dzialaly.
Ale po latach tez korzystam z vi lub vim'a bo jakos latwiej mi i mniej bledow robie.

@Sikor: nie samym Atari czlowiek zyje, a tutaj akurat jest polaczone, bo port aplikacji unixowej/linuxowej na atari

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2013-12-28 18:35:21)

20

Odp: vi65

vi to jest luksus. Nie zna zycia kto nie uzywal ed.

Dodam ze do dzisiaj jest jedynym edytorem dostepnym w trybie rescue labela we freebsd.

A w temacie to powiem tak: najpierw unix na atari, a potem mozemy rozmawiac o aplikacjach :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2013-12-28 18:41:56)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

21

Odp: vi65

@willy (i inni) - ta 1wierszowa konsola. Kiedyś musiałem solarisa na sparcu zreanimować - system wstawał, ale x-y nie (i większość innych usług). Dział tylko tryb tekstowy (te czarne litery na białym tle - wolne to jak cholera). Wygląda to niby fajnie (całoekranowo), ale tak naprawdę aktywny był tylko dolny wiersz. Musiałem parę plików w /etc pozmieniać, żeby system wstawał poprawnie. Ale jak w vi trochę się chodziło po pliku w górę i dół - to można było się nieźle zaplątać.

22

Odp: vi65

Jak zobaczysz solarisa w trybie 'awaryjnym' to zrozumiesz

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021