1

Temat: Moj nowy Atari Mega STE

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Atari MEGA STE.
Komputer ma zamontowany dysk SCSI, 40Mb,  i 2 Mb RAM, przynajmniej tak od spodu komputera jest zaznaczone. Atari startuje z dysku, jest na nim zainstalowane jakieś niemieckie oprogramowanie, którego przeznaczenia tak do końca nie znam. Wydaje mi sie ze współpracował z jakimś projektorem. Więcej w funkcjonalność softu się nie wgłębiałem, bo najważniejsze dla mnie, że komputer działa, a kupowałem w ciemno.  Na jednej z fotek, płyta Atari Mega STE po wymontowaniu zasilacza. Przed podłączeniem zasilacza do sieci 230V, sprawdziłem stan kondensatorów, przeczyściłem wentylator, a następnie po  dołączeniu obciążenia pomierzyłem napięcia a dopiero potem podłączyłem do atari.
Myszka na zdjęciu nie jest oryginalna, ale oryginalne posiadam. 
Tak wiec z serii ST mam:
260ST
520ST
520STE
1040STf
1040STFM
1040STf + karta Vortex
MEGA ST1
MEGA ST2 z dyskiem SCSI wewnątrz
MEGA STE
i megafile zewnętrzny HDD.

Post's attachments

00_Mega_STE.jpg 278.99 kb, liczba pobrań: 2 (od 2014-01-20) 

02_Mega_STE.jpg 134.27 kb, liczba pobrań: 1 (od 2014-01-20) 

03_Mega_STE.jpg 219.63 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

04_Mega_STE.jpg 372.7 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Moj nowy Atari Mega STE

Pogratulować kolekcji :-)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

3

Odp: Moj nowy Atari Mega STE

gratuluję MSTE jest super maszyną.
swoją drogą fajna kolekcja, podobna do mojej :)
ten trackball wygląda ciekawie, kiedyś bardzo chciałem mieć takie cacko

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

4

Odp: Moj nowy Atari Mega STE

Piękna :-) Chyba muszę się rozejrzeć za równie ładną dla siebie :-)

5

Odp: Moj nowy Atari Mega STE

Cyprian napisał/a:

gratuluję MSTE jest super

Dziękuje bardzo ...

Cyprian napisał/a:

ten trackball wygląda ciekawie

Trackball jest wygodny, w przypadku małej ilości miejsca na stole/biurku.
Przyszedł do mnie z Atari Mega ST2.

6

Odp: Moj nowy Atari Mega STE

JLS napisał/a:

MEGA ST2 z dyskiem SCSI wewnątrz

Można prosić o jakieś foto środka tej maszyny ? :)

Było miło :) Do widzenia.

7

Odp: Moj nowy Atari Mega STE

Widzę że brakuje tam FPU. Gdybyś potrzebował, to puknij Emailem, nie PW.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

8

Odp: Moj nowy Atari Mega STE

@uicr0Bee: Ale uprzedź, że potrzeba jeszcze dodatkowo zaprogramowanego GALa i że oprócz sysinfo nic więcej nie korzysta z FPU ;-)

9

Odp: Moj nowy Atari Mega STE

uprzedzam :) ale czy nie czujesz się lepiej mając go pod maską? :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

10

Odp: Moj nowy Atari Mega STE

z tego co wiem to FPU korzystają POV-Ray, CAD, Zview no i GEmBench :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

11

Odp: Moj nowy Atari Mega STE

uicr0Bee napisał/a:

  ale czy nie czujesz się lepiej mając go pod maską? :)

Oczywiście, ja przynajmniej będę się czuł lepiej... ;)

12

Odp: Moj nowy Atari Mega STE

1.@uicr0Bee: O, tak! Jest mi z tym FPU naprawdę dobrze :-)
2.@Cyprian: Z wymienionych korzystałem kiedyś z POV-Ray, (reszty nie kojarzę...), ale wtedy nie miałem FPU. FPU w końcu dorwałem, ale nie wiedziałem, że potrzebny jest jeszcze GAL. Jak już miałem wszystko co trzeba (lata później) to... Miałem za mało czasu na Atari. I tak niestety pozostało :-( Miałem jeszcze nadzieję, że znajdę moje stare "programy wsadowe" do POV, ale też przepadły.
Ale: Patrz pkt. 1. :-)

Odp: Moj nowy Atari Mega STE

Niczego tak nie lubię , jak nowego kolegi w klubie.!!!!

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

Odp: Moj nowy Atari Mega STE

Niczego tak nie lubię , jak nowego kolegi w klubie.!!!!

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

15

Odp: Moj nowy Atari Mega STE

Ryszard Mauersberg napisał/a:

Niczego tak nie lubię , jak ....

ale żeby aż dwa razy...   :)