Temat: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

Czołem, czy linki pod postami: Raportuj, Edytuj, Reply i Quick Note nie mogłyby być w jednym języku?
Już nawet nie chodzi najbardziej o konsekwencję, choć też, ale gdyby "Reply" zamienić na "Cytuj", to może mniej byłoby przypadków zbędnego cytowania pełnego ostatniego posta a używano by normalnie "Napisz odpowiedź"?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2014-01-03 20:02:11)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

2

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

raportuj brzmi reżimowo - jestem osobiście przeciw ( i to całkiem serio)

gep/lamers^dial

3

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

raczej korporacyjnie :) ale chodzi o zmianę słowa "Reply"

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

gepard napisał/a:

raportuj brzmi reżimowo

... to może "Donoś" ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

Słusznie, zmienię.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

Pin napisał/a:

to może "Donoś"

o! tak! donoszenie to takie polskie przeca :)

gep/lamers^dial

7

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

Teraz jest gorzej niż przedtem. Zarówno "Reply" jak i "Quick quote" cytują zaznaczenie (jeśli jest coś zaznaczone) lub cały post (jeśli nic nie zaznaczone).
Może coś w rodzaju "Cytuj" i "Cytuj szybko"?
Popieram też zmianę "Raportuj" np. na "Zgłoś", angielskie Report ma kilka znaczeń, teraz użyte jest nie to co trzeba.

Ostatnio edytowany przez Krótki (2014-01-05 18:33:08)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

8

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

Hmmm. Ale to tak zawsze działało - uaktualniłem tylko locale. "Cytuj cały post" powoduje przeładowanie strony, a "Cytuj zaznaczenie" skopiowanie oznaczonego tekstu do pola "Szybka odpowiedź" pod wątkiem.

"Zgłoś" zmienię.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

Nie wiem czy jasno się wyraziłem. Chodziło mi o to, że zarówno Reply jak i Quick Quote obsługują sytuację i z zaznaczeniem i bez niego, a różnią się jedynie tym, gdzie "wysyłają" wybrany post lub zaznaczony fragment postu (Reply do nowej strony, QQ do pola pod spodem). Wskazywałem zaś problem w tym, że tłumaczenie (poprzednie, ale obecne również) nie wyjaśnia, czym obie funkcje się różnią, a wręcz sugeruje, że różnią się czymś innym niż w rzeczywistości. Np. "Cytuj cały post"  i "Odpowiedz" sugerować mogą, że:
a) tylko jedna z funkcji pozwala zacytować cały post (nieprawda, jeśli nie zaznaczy się fragmentu postu, Quick Quote również cytuje cały post),
b) jedna z funkcji nie ma nic wspólnego z cytowaniem.
W rzeczywistości funkcje różnią się wyłącznie tym, że jedna z nich nie używa pola "Szybka odpowiedź", i tłumaczenie powinno odzwierciedlać tę właśnie różnicę.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

10

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

Zastanawiałem się nad tym, ale nie wpadłem jeszcze na dobre rozwiązanie - masz może jakiś pomysł?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

Ba, jakbym miał dobry pomysł to dawno bym zaproponował! Najlepsze co mi przychodzi do głowy to "Cytuj" i "Cytuj w Szybkiej odpowiedzi" - przynajmniej precyzyjne. A że nie zwięzłe? Nie musi być zwięzłe.

Ja bym w ogóle usunął możliwość odpowiedzi inaczej niż przez pole Szybka odpowiedź. Za dużo z tym zamieszania.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

12

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

"Cytuj całość"  - zamiast cytuj cały post
"Cytuj fragment" - zamiast odpowiedz

Dostatecznie treściwie chyba.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

13

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

Przecież sto razy było wyjaśnione, że obie funkcje umożliwiają cytowanie całości lub fragmentu.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

14

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

A może jedno cytuj, jak nic nie jest zaznaczone to cytuje całość, jak jest coś zaznaczone cytuje tylko zaznaczony fragment.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

15

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

Od zawsze tak to działa.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

16

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

Dokładnie. Z tym, że Cytuj Cały post - ZAWSZE cytuje cały post. "Odpowiedz" (które proponuje jako Cytuj fragment") cytuje zaznacznony fragment. Jedynie jeśli nic nie jest zaznaczone, to domyślnie to traktuje jako zaznaczenie całości (bardziej praktyczne niż zaznaczenie niczego). Uważam że moja propozycja jest krótka i treściwa, a przede wszystkim wyjaśnia czym się funkcje różnią - w dwóch słowach. Chyba że chcesz mieć linki:
"Cytuj cały post jako pełną odpowiedź na osobnej stronie" oraz
"Cytuj zaznaczony fragment w oknie szybkiej odpowiedzi, lub całość jeśli nie zaznaczysz nic"

:D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

17

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

wieczor napisał/a:

Z tym, że Cytuj Cały post - ZAWSZE cytuje cały post.

Ale przecież nieprawda.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

18

Odp: Raportuj, Edytuj, REPLY, QUICK NOTE

Faktycznie 8-|

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem