26

Odp: GTIA TRITONE contest

xxl napisał/a:

standardowy apel Pina ;-) w srodowisku jest kilku separatystow, jak Spartanie

@XXL: Ja tylko grzecznie sugeruje co można zrobić, by używanie playera było wygodne.

@Sikor: Nie ma przecież przymusu używania jakiegoś tam software'u, wspominam o tym tylko dlatego, że jest to dobra alternatywa dla posiadaczy SIDE, SIDE2, U1MB, IDE+

@Gepard: to nie jest spór ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

27

Odp: GTIA TRITONE contest

@Pin: ale posiadacze SIDE, SIDE2, U1MB, IDE+ równie dobrze mogą używać MyDOSa, BiboDOSa, MyPicoDOSa czy XBiosa (o ile jest), też sądzę, że nikt im nie każe używać Sparta DOS X jako jedynie słusznego systemu operacyjnego na Atarkę...

Sikor umarł...

28

Odp: GTIA TRITONE contest

Sikor napisał/a:

równie dobrze mogą używać MyDOSa, BiboDOSa, MyPicoDOSa czy XBiosa

Mogą, tylko po co. Ja tylko pytałem autora o możliwość, a tu widzę emocje się zrobiły nie szczególnie zdrowe ;) Można było po prostu napisać, że nie ma możliwości i rozmowa zakończyła by się dość szybko.

Pytałem też dlatego, że zastanawiałem się, czy sobie muzyczek nie wyskrobać na to gtia ale odpuściłem, bo nie ma na Atari (jak dla mnie) żadnego wygodnego narzędzia choćby i do odsłuchania swoich wypocin.

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-02-20 22:03:10)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

29

Odp: GTIA TRITONE contest

A po co spartę używać? Nie odwracaj kota ogonem.

Sikor umarł...

30

Odp: GTIA TRITONE contest

Dla wygody i przyjemności?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

31

Odp: GTIA TRITONE contest

@Pin: gdy zaczynalismy z MrBeepem zabawe w 1-bit muze na GTIA nie bylo zadnego oprogramowania, nie bylo nawet wiadomo czy na atari bedzie mozna wyprodukowac takie dzwieki. posluchaj jakie byly poczatki, a co jest dzis (a to jeszcze nie koniec bo otworzyly sie nowe mozliwosci...). dlatego zdumiewa Twoja roszczweniowa postawa, tym bardziej ze mozliwosci juz masz. trzeba tez chciec ;-)
Twoje "sugestie" niezmienne odbieram tak jakbys mnie namawial przykladowo na uzywanie basica xe, podczas gdy ja uzywam turbo basica xl, nic mi nie da przejscie na basic xe oprocz tego ze bede musial rozszerzyc atari i dokupic kartrydza. ani wygodne, ani przyjemne, ani rozsadne. nie interesuje mnie ewolucja sprzetu, bardziej cieszy mnie rozwoj techniki programowania.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

32

Odp: GTIA TRITONE contest

@mono, zapewniam Cię, że MyDOS jest nad wyraz wygodny i przyjemnie się go używa:)

Sikor umarł...

33

Odp: GTIA TRITONE contest

A gdzież tam :D

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

34

Odp: GTIA TRITONE contest

@mono, wiem, rzecz gustu. Ale dla mnie wygodniej nacisnąć cyferkę niż wpisywać DIR na przykład :P
================Edyta
Aaaa, i jeszcze ten bazylion configów ala PC z lat 80-tych :P A potem i tak się okazuje, że jest jeden nieudokumentowany rozkaz i na kompie PINa nie idzie :D

Ostatnio edytowany przez Sikor (2014-02-21 14:47:35)

Sikor umarł...

35

Odp: GTIA TRITONE contest

Ale tak z 2 strony: czy stoi coś na przeszkodzie aby playera na spartę przepisać? (poza niechęciami osób zainteresowanych)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

36

Odp: GTIA TRITONE contest

Z 3 strony Sparta nie jest jakimś magicznym wynalazkiem - trzeba się postarać, żeby program na sparcie NIE działał :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

37

Odp: GTIA TRITONE contest

wystarczajaco magiczny zeby zaspamowac kazdy watek. moze wydzielic dla niego odpowiedni dzial na forum?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

38

Odp: GTIA TRITONE contest

wieczor napisał/a:

Z 3 strony Sparta nie jest jakimś magicznym wynalazkiem - trzeba się postarać, żeby program na sparcie NIE działał :)

I tu się mylisz - gra "Tajemniczy Zamek 2" o ile pamiętam. Zwykły TB XL, skompilowany, chodzi na wszystkim. Na kompie Grzybsona nie ruszył nawet przez X nazwa (spod sparty), spod MyDOSa poszedł. Okazało się, że jakieś gówno nie zostało wyłączone pod spartą (wyszło po jakimś czasie), a nawet X (przypominam: wywołanie bez sterowników spod sparty) tego nie odłączało. I przez cały poper**y konfig gra omało nie poszła się j**ć na party :P

Sikor umarł...

39

Odp: GTIA TRITONE contest

Sikor napisał/a:

I tu się mylisz - gra "Tajemniczy Zamek 2" o ile pamiętam. Zwykły TB XL, skompilowany, chodzi na wszystkim. Na kompie Grzybsona nie ruszył nawet przez X nazwa (spod sparty)


Domniemam na 95% problem z BLOAD. Problem został usunięty (w Sparcie) i wszystko działa w 100%. Przepraszam za offtopic.

xxl napisał/a:

@Pin: gdy zaczynalismy z MrBeepem zabawe w 1-bit muze na GTIA nie bylo zadnego oprogramowania, nie bylo nawet wiadomo czy na atari bedzie mozna wyprodukowac takie dzwieki. posluchaj jakie byly poczatki, a co jest dzis (a to jeszcze nie koniec bo otworzyly sie nowe mozliwosci...). dlatego zdumiewa Twoja roszczweniowa postawa, tym bardziej ze mozliwosci juz masz.

Rozumiem, oraz wiem że można wykonać boot pliku ATR z xBios i kolekcją. Nie jest to jednak wygodne rozwiązanie jak dla mnie i stąd pytanie. Wygodniej jest mieć 400 plików w jednym katalogu, plus player działający na zasadzie skojarzenia typu pliku z playerem. I nie mów, że nie jest to wygodniejsze rozwiązanie. Pytanie tylko, czy się to da "ożenić" z dosem i systemem, bo (proszę sprostować jak by coś) używasz chyba całej strony zerowej.

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-02-21 19:41:23)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

40

Odp: GTIA TRITONE contest

Na 100% nie - nie ma "BLOAD" w TZ2. Gra jest w 100% w jednym pliku :P  Nie trafiłeś :P

Sikor umarł...

41

Odp: GTIA TRITONE contest

podeślij mi ten program na pin(at)atari.pl. Z wielkiej ciekawości chętnie sprawdzę ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

42

Odp: GTIA TRITONE contest

Jest w stufie z Grzybsoniady. Jak pisalem - w końcu ruszył, po "rekonfiguracji konfiguracji" - któraś nakładka bruździła u Grzybsona, jak się okazało - jakieś śmieci w pamięci pozostawiała :P Ot, taka "przyjazna" to sparta :P

Sikor umarł...

43

Odp: GTIA TRITONE contest

p*.* o Szopenie :). Wystarczy dla uruchamianych programów raz na kilkanaście lat określić, by zawsze zerować wszystko od MemLo do MemTop, a jeśli to nie pomaga, to mając boot-selector trzymasz alternatywny config na okoliczność III wojny światowej, gdzie masz minimum tego co potrzeba i memlo w okolicy $1000 .. albo niżej. Uwierz mi, ja nie grzebię w konfigach, bo one po prostu są i czemuś służą ;)

EDIT:

A sprawa numer dwa, że w takim razie to Grzybson był słabo przygotowany :P

Sikor napisał/a:

Jest w stufie z Grzybsoniady

Czyli gdzie? - podeślij mi to, jestem mało wnikliwy ostatnio ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-02-21 20:37:45)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

44

Odp: GTIA TRITONE contest

Pin napisał/a:

EDIT:

A sprawa numer dwa, że w takim razie to Grzybson był słabo przygotowany :P

Sikor napisał/a:

Jest w stufie z Grzybsoniady

Czyli gdzie? - podeślij mi to, jestem mało wnikliwy ostatnio ;)-

Być może, ale to świadczy o tym, że konfigi mogą być c**** i robią z Atari Peceta :(
Co do stufu - to chyba do kur*y nędzy sam rozprowadzasz, gorzej niż bezobrotny... Heh.. http://atari.pigwa.net/party/index.php? … mp;lang=pl

Sikor umarł...

45

Odp: GTIA TRITONE contest

tu lezy dobry help z przykladami:

http://battleofthebits.org/lyceum/View/Tritone/

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

46

Odp: GTIA TRITONE contest

Sikor napisał/a:

w końcu ruszył, po "rekonfiguracji konfiguracji" - któraś nakładka bruździła

To nakładka bruździła, nie DOS, bądź precyzyjny. Jak rozumiem zaletą MyDosa jest to, że nie umożliwia ładowania nakładek i jego zadanie sprowadza się do uruchomienia pojedynczego programu i ewentualnie sformatowania dyskietki czy skopiowania plików. Ok.

Tak naprawdę Atari miał jeśli o koncepcję systemu znacznie więcej wspólnego z PC niż Ci się wydaje. A że ma tylko 64 kilo pamięci w standardzie to i trzeba uważać co się ładuje. Nie można jak w PC załadować sobie 10 sterowników i jeszcze programu, trzeba wybierać - ale to umożliwia właśnie konfiguracja.

Piszę tak dla utrzymania obiektywnego spojrzenia na temat, bo sam nie jestem jakimś wielkim fanem Sparty, czy jej zagorzałym użytkownikiem. Owszem, używam, ale nie tak żebym miał problem z przesiadką na coś innego. Ale dobre praktyki programistyczne nakazują nie zakładać że jakieś miejsce w pamięci nie zerowane przez nas będzie zawierać zero i do określenia ilości dostępnej pamięci używać systemu (z tym też zresztą nie mam problemu, jak chcę wszystko, to wezmę wszystko :) )

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

47

Odp: GTIA TRITONE contest

Ależ pod MyDOSem możesz sobie załadować własny konfig. Pliki z rozszerzeniem AR0 do AR9 do tego służą - taki autorun do10 plików. Nie, nie piszę, że jest lepszy/gorszy, ale "zmuszanie" do używania sparty mnie śmieszy. Właśnie dla tego obiektywnie piszę (właściwie subiektywnie, bo zawsze jakieś przyzwyczajenia są), że sparta to nie wszystko. Ja używam MyDOSa, Miker DOSa 2,64e, XXL X-BIOSa, pewnie ktoś inny czegoś jeszcze. Więc napis "napisz playera dla SPARTY, będzie popularny" jak dla mnie ssie.

Sikor umarł...

48

Odp: GTIA TRITONE contest

Ależ nikt nie zmusza. Jak dla mnie bardziej to brzmi raczej jako propozycja/postulat a nie roszczenie. Ja bym go nawet zgeneralizował - napisz playera który może chodzić pod różnymi dosami :) A z playerem pod spartę, jak mniemam chodzi o to żeby player akceptował moduł jako parametr z linii komend i żeby można było wygodnie odpalać muzyczki np. z commandera (takowe playery istnieją do innych formatów, praktycznie chyba wszystkich używanych). Nie wiem czy zapewni to większą popularność ale wygodne na pewno by było :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

49

Odp: GTIA TRITONE contest

Ja wolę playera z wyborem z menu :)

Sikor umarł...

50

Odp: GTIA TRITONE contest

Sikor napisał/a:

Nie, nie piszę, że jest lepszy/gorszy, ale "zmuszanie" do używania sparty mnie śmieszy.

A mnie śmieszy to, że postulat / pytanie traktujesz jako "zmuszanie" i niepotrzebnie podnosisz sobie ciśnienie ;)

Co do "MENU" to chciałbym zobaczyć, jak przy kilkuset plikach przewijasz listę w pół godziny (o ile ogarniesz ograniczenie swojego ulubionego FS) ;)

wieczor napisał/a:

Nie wiem czy zapewni to większą popularność

być może, mając przynajmniej na względzie podaż urządzeń zawierających "w sobie" SDX. Są to też urządzenia które raczej nie leżą na półce, bo ktoś to przecież w jakimś celu kupił. Stąd też wynikło moje pytanie.

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-02-22 17:33:13)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info