1

Temat: Pomoc w odpaleniu starego programu

Wiem że mamy tutaj kilku speców od oprogramowania i mam problem... nie do końca program jest z Atari tylko z DOSa, starego poczciwego DOSa, pierwsza wersja powstała około 1989 roku i później jakieś zmiany były robione.

Potrzebuje uruchomić program aby odczytać dane które do niego są.
Program służył do obsługi ankiet - podliczanie i takie tam dane statystyczne.

Niestety ja wymiękam przy odpaleniu, nie mam źródeł i nie pisałem go, autor programu niestety nie żyje więc nie pomoże już.

Program przy próbie odpalania np z dosboxa wyświetla komunikat: Path not found in module GLOWNY at address 01A2:0C73 i tyle.
Przy próbie odpalenia z DOSa tego z Windows 98 nie dzieje się nic.

Razem z programem są przykładowe dane.

Znajdzie się jakiś spec tutaj co to ujarzmi?

Plik spakowany, hasło: dosowy

2

Odp: Pomoc w odpaleniu starego programu

Jakies jaja byly przy odpalaniu dosowego softu na wspolczesnych procesorach. Chodzilo o jakis runtime dla borlanda, ale nie wiem czy akurat w tym przypadku o to chodzi.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

3

Odp: Pomoc w odpaleniu starego programu

Próbowałem na trochę mniej współczesnym i nadal problem - tyle że to nadal bardziej współczesny bo P2 200 czy jakoś tak - stary laptop. Normalnie chyba trzeba będzie wytargać stare 386 i sprawdzić czy ruszy jak nie znajdzie się tutaj nikt co to rozgryzie. Siedzę narazie nad tym w dosboxie i próbuje debugerem to ustalić ale moje zdolności są znikome tutaj więc tutoriale śledze teraz...

Ostatnio edytowany przez pawel (2014-02-04 22:18:50)

4

Odp: Pomoc w odpaleniu starego programu

a co jest pod adresem  01A2:0C73? moze to jakis string ascii okreslajacy to cos czego nie moze twoj program odnalezc? (plik?)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

5

Odp: Pomoc w odpaleniu starego programu

Już trochę to rozgryzłem ale nadal daleko.
Program musi być w katalogu c:\ankieta
jak go nie ma tam a jest katalog to tworzy on sobie tam plik ankieta.exe o zerowej wartości

Jeżeli jest to próbuje się odwołać do pliku tmp.$$$ i tyle.

Wtedy nie ma już komunikatu o błędzie.

6

Odp: Pomoc w odpaleniu starego programu

Paweł...podeślij...uruchomię moje 486 i zobaczymy.

7

Odp: Pomoc w odpaleniu starego programu

Plik w załączniku jest tutaj - miał być w pierwszym poście ale coś chyba nie poszło...

Zauważyłem że program odwołuje się do różnych przerwań itp których dosbox nie obsługuje.

Hasło: dosowy jak w pierwszym poście.

Ostatnio edytowany przez pawel (2014-02-05 08:23:41)

Post's attachments

ankieta.zip 338.43 kb, liczba pobrań: 17 (od 2014-02-05) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

8

Odp: Pomoc w odpaleniu starego programu

486 uruchomione z czystym DOSem ale niestety program nie uruchamia się...

9

Odp: Pomoc w odpaleniu starego programu

Otrzymałem nowszą wersje i startuje, podejrzewam, że ta jest uszkodzona niestety.
Dzięki za pomoc.