1

Temat: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

W niektórych wątkach 90% to jakieś beznadziejne flame wary, bezowocne kłótnie nad wyższością Dosa X nad Niedosem X. Nie chce się czytać tego, nie ówiąc już o jakiejś motywacji do dalszego zgłebiania tematu ...

Może trzeba pomysleć o jakichś zmianach ?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

2

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

Nie pytaj, wielu juz pytalo. Dostaniesz standardowa odpowiedz: 'jak ci sie nie podoba to nie czytaj'

ps. ewentualnie twoj post zniknie po cichu :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2014-03-09 00:31:39)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

3

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

Mi raczej chodzi o to że z takim podejściem forum zmierza ku samozagładzie. Chciałbym sobie pisać po Polsku na normalnym forum, ale niestety staje sie to powoli niemożliwe. Co niektórzy dawno już się z tąd wynieśli i piszą na anglojęzycznym forum. Jeżeli nic się nie zmieni to ja także tak zrobię. Co z tego że mogę sobie pisac po polsku, jak jest to jedyna zaleta. Znajdą się 2-3 osoby z którymi można wymienić poglądy, i zaraz wtacza się jakiś baran z offtopicem i zaczyna się flamewar ... za cichym przyzwoleniem moderacji.

Cóż jeżeli nic się nie zmieni to to forum stanie się miejscem wymiany informacji o polskich zlotach i bezdennym żródłem informacji o wyższości jednego X nad drugim X'em oraz co to jest (sr)Atari.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

4

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

też uważam że forum wymaga trochę aktywniejszej moderacji.

męczące są te cykliczne (chociażby ostatnio) nalot amigowców wylewających na AA swoje smutki i żale.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

5

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

Wkurzające też są gówniarskie podjazdy po nazwisku i wklejanie zdjęć z wyśmiewaniem się. Zgadzam się, że moderacja powinna być bardziej konkretna.

6

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

VLX, jakby moderator reagował i kasował jak to nazwałeś "gówniarskie" posty z bluzgami i obraźliwymi komentarzami pod adresem innych użytkowników to nie trzeba było by stosować takich metod.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

7

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

willy napisał/a:

Mi raczej chodzi o to że z takim podejściem forum zmierza ku samozagładzie.

Diagnoza spóźniona o jakies 2 lata.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

8

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

Dely chyba woli zaglądać na FB i prowadzić http://czarnobiaua.com/ , aniżeli doglądać AA... :(

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

9

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

Voy, dobrze prawi!!!!

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-03-09 18:12:29)

10

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

Szkoda że szefostwo nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia ...

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

11

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

Ma do powiedzenia.

Kiedy kasowałem i edytowałem wpisy ewidentnie flejmujące lub niemające nic wspólnego z wątkiem było źle, więc podjąłem w gronie kilku osób rozmowy, których efektem było moratorium na tego typu działania - od kilku miesięcy (chyba od listopada, dokładnie nie pamiętam) forum "moderuje się samo". Efekty widać, szczerze mówiąc zastanawiałem się, czy ktoś zauważy zmianę i napisze o tym publicznie. 

Ktoś ma lepszy pomysł, czy wrócić do poprzedniego stylu prowadzenia?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

Tak ja mam - wielokrotnie ci to mowilem. Transparentność.

A co do tego 'moratorium' - wszystko pieknie, ale...
Te rozmowy (o ile pamietam - a bylem ich uczestnikiem, czyz nie) dotyczyły problemu transparentnosci - nikt ci nie zarzucał ze to zle ze sa kasowane trole i flejmy. Chodzilo o brak transparentnosci w kasowaniu postów. Znikały po cichu posty będące np. 'krytyką' AA, a nie znikały np głupie wrzuty bezrobotnego. (to tylko przyklad nie pamietam o jakie konkrety chodzilo) W zasadzie to nawet nie chodziło o samo kasowanie tylko o to ze nie było o tym żadnej informacji. Czytam wątek, a za chwile pyk i go nie ma - rozplynal sie. Nie wiadomo dlaczego i 'kto' z moderacji to zrobil.
O to chodzilo.

To nic osobistego, jestem na tym forum z 11 lat, wiec pozwalam sobie z otwarta przylbica powiedziec ze nikt nie jest bez winy :) Ja tez mam za uszami. Szczegolnie jak bylem mlody i glupi :) Teraz troche podroslismy i warto odbudowac reputacje tego forum metodami przejrzystymi a nie po cichu i w cieniu. Inaczej jak pisalem ci kiedys - AA podzieli los scene.pl.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

13

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

VLX napisał/a:

Wkurzające też są gówniarskie podjazdy po nazwisku i wklejanie zdjęć z wyśmiewaniem się. Zgadzam się, że moderacja powinna być bardziej konkretna.

VLX, druhu; daj spokój, w tym betonowym przypadku nie ma sensu. Diagnoze i krzyżyk postawilismy nad tym na sztabie. Ziewnij i olej...

gep/lamers^dial

14

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

Jestem na tym forum aktywny w sumie od niedawna (czytam od  kiedy pamiętam, może nie regularnie ... ale zawsze)  więc trochę się czuję jakbym poruszał nie swoje sprawy w tym temacie, ale KTOŚ MUSI to wkońcu zrobić.

Jako administrator różnych for które dane mi było prowadzić przez ostatnie naście lat podobny problem przerabiałem nie raz i nie dwa. (ostanio nawet 2 miesiące temu)
Nie wdając się w szczegóły, najbardziej pomocne okazywały się zawsze zmiany personalne - znaczy, moderatorzy którzy się wypalili, są nieobecni, mają dość, czy najzwyczajniej w świecie nie chce im się - odchodzą na emeryturę - dobrowolnie (raz tylko się zdażyło że sam wywaliłem moderatora, ale najzwyczajniej w swiecie się nie nadawał). Natomiast nowe osoby wprowadzają nowe życie i nowe spojrzenie na temat.

W przypadku tego miejsca, wg mnie potrzebne są jeszcze 2 rzeczy.

1. Drobne zmiany w regulaminie, dostosowanie go to aktualnych potrzeb i sytuacji bitozależnej bajtobiorców. (np dział Giełda otwożyłbym na cały sprzęt retro a nie trzymać się sztywno Atari.)

2. I chyba najważniejsze, wprowadzić zasadę zdrowego rozsądku. Regulamin regulaminem, ale jeżeli sytuacja tego wymaga i zdrowy rązsądek tak podpowiada to dlaczego tak nie zrobić?

Idąc dalej, aby Administracja miała na piwo czasami - bo wątpie by się koszt prowadzenia servera zwrócił przy takim ruchu jak tutaj, wprowadził bym jakiś banner od googla.

Jak już tak daleko zaszło, to proponowałbym uregulować regulamin kompleksowo od strony prawnej. Mi już się zdażyło że o krok od sporu w sądzie było, wszystko za sprawą regulaminu który nie reguluje dostatecznie kwestii praw autorskich itd.

Na koniec, jeżeli Administracja zdecyduje się podjąć jakieś kroki w kierunku unormowania sytuacji, zgłaszam się na ochotnika do pomocy.

Moje referencje są w lewym dolnym linku pod avatarem.

Ps. Silnik forum też bym wymienił ...

Ostatnio edytowany przez willy (2014-03-10 16:37:27)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

15

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

syscall napisał/a:

Znikały po cichu posty będące np. 'krytyką' AA,

Nigdy nie kasowałem krytyki AA. Nigdy, przenigdy - tego mi nie wmówisz.

syscall napisał/a:

Czytam wątek, a za chwile pyk i go nie ma - rozplynal sie. Nie wiadomo dlaczego i 'kto' z moderacji to zrobil.

Tłumaczyłem na #, ale wytłumaczę i tutaj - kasowałem posty wyłącznie ja i tylko ja. Miker czasem edytował, ale nie przypominam sobie, żeby kasował, bo chyba nawet nie ma takich uprawnień.

OK. oprócz pisania MM moderatorzy będą się podpisywać. Tylko w jaki sposób informować o kasowaniu jeśli będą usuwane całe tematy?

willy napisał/a:

Ps. Silnik forum też bym wymienił ...

Niestety nie ode mnie to zależy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

dely napisał/a:

Nigdy nie kasowałem krytyki AA. Nigdy, przenigdy - tego mi nie wmówisz.

Nic ci nie wmawiam, wogole nie adresuje do Ciebie per se. Nie bierz tego osobiście, chodzi o poziom forum. napisalem przeciez ze niedokladnie pamietam a sama krytyke dalem w ''. Nie zmienia to jednak faktu że pewne jawne postawy wymagajace moderacji sa tolerowane a inne nie. Nie czepiaj się szczegółów, spójrz na big picture.

dely napisał/a:

Tłumaczyłem na #, ale wytłumaczę i tutaj - kasowałem posty wyłącznie ja i tylko ja. Miker czasem edytował, ale nie przypominam sobie, żeby kasował, bo chyba nawet nie ma takich uprawnień.

Tłumaczyłeś 2-3 osobom na ircu. Ale czytelnicy AA zostali pozbawieni tej informacji. Więc 'oni' nie wiedzą.
Zresztą to nie zmienia faktu że jeśli ty usuwasz posty, ale miker może edytować i się nikt nie podpisuje - to nadal nie ma 'winnych' z którymi można by podjąć dyskusję w przypadku wątpliwych edycji. Transparentnosc...

dely napisał/a:

OK. oprócz pisania MM moderatorzy będą się podpisywać. Tylko w jaki sposób informować o kasowaniu jeśli będą usuwane całe tematy?


Na to nie mam pomyslu - ale sytuacja że wątek znika w trakcie czytania jest słaba. Może po prostu nie kasować wątków, deaktywować? nie wiem jakie możliwości ma silnik forum.


Na koniec proponowal bym rowniez aby konto z ktorego piszesz mialo wlaczone ujawnianie edycji posta.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

17

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

Tylko w jaki sposób informować o kasowaniu jeśli będą usuwane całe tematy?

Może tak jak na innym forum:

http://imgup.pl/di/2CU4/usuni-ty.png

18

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

Inny silnik załatwiłby to wszystko.
Skasowane posty i wątki lądują w śmietniku.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

19

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

Bluki napisał/a:

Może tak jak na innym forum:

Niestety używana obecnie wersja PunBB nie pozwala na to.

willy napisał/a:

Inny silnik załatwiłby to wszystko.

Inny silnik (na razie) nie wchodzi w grę. Update również. Mam w planach napisanie nowego CMS, może do tego czasu pojawią się możliwości podniesienia wersji. Niestety - powtórzę - nie wszystko ode mnie zależy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

20

Odp: Dlaczego moderacja dopuszcza kompletne zaśmiecanie wątków?

A czy jest opcja żeby dowiedzieć się od kogo to zależy żeby tobie nie truć ?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477