51

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Update.

Pierwsze adaptery gotowe do testowania :)

http://www.poloniainfo.dk/images/atari/hid2st/hid2st-prototest.jpg

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

52

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Jeżeli testy mogą być prowadzone na STe to ja chętnie podejmę się(oczywiście zaakceptuję warunki)

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

53

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Testy na chwilę obecną potrzebnę są z myszą na platformach:

Atari ST
Atari STe
Atari MEGA ST(e) - specjalna wersja adaptera, mam tylko 3 scalaki do tej wersji. Jak się sprawdzi to zamówię więcej.
Falcon (testowane u mnie, ale niezależne testy są więcej warte)
Atari TT - najprawdopodobniej będzie ten sam problem co z MEGA - także jakby sie ktoś znalazł z TT i jakąś MEGA byłoby świetnie.
Amiga - wszystkie modele :D

Do jutra będę miał 9 sztuk. Jak się Grzybson odezwie to 3 sztuki będą do zdobycia na Grzybsoniadzie (będą do jego dyspozycji).  3 w ramach wspierania sceny pojadą do Lamersów -  jeżeli nie maja nic przeciwko. 1 Stryker (obiecał że podzieli się z innymi Atarowcami z 3city). 1 jeszcze nie wiem - bo to specjalna wersja do MEGA i pewnie TT.

W dalszej kolejności będzie jeszcze 5 sztuk dla testerów z forum. W kolejności kto pierwszy ten lepszy :D

Jarkeczek jesteś 1 na liscie.

Warunki są takie że  jak opublikuję nową wersję firmware (poprawione błedy lub obsługa nowego HW), to w miarę możliwości sprzętowych miło by było aby testerzy sprawdzili :)

Ostatnio edytowany przez willy (2014-05-04 21:54:01)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Mam TTkę i STE operacyjne w tej chwili.

Do tego mogę szybko dorzucić Amigę 500, 600 i CDTV.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2014-05-04 22:02:03)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

55

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Super.
Wyslę Ci wersję do zewn klawiatury :)

ahh.. i zapomniałem jeszcze o YERZMYEY'u !!! Jakby zasczycił mnie chęcią sprawdzenia interfejsu z trackerami, było by miło.

Ostatnio edytowany przez willy (2014-05-04 22:07:28)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

56

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Ja w chwili obecnej Falcon 030 stockowy oraz z CT63 do tego takze Atari TTx2 i hades :)

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

57

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Jakby co: TT030x3 lub 4, 1040STE z 4MB RAM, Mega 2ST, Atari XL/XE stock w dowolnej konfiguracji (prawie) oraz Atari 65XE z 320KB RAM - warto by sprawdzić, czy emulacja myszy od ST na nich działa...

Sikor umarł...

58

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Falcona mogę przetestować.. Ciekawe jak na quaku nabędzie chodzić...

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-05-04 22:21:07)

59

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Kroll: Hades jak(ie) myszy obsługuje ?

Sikor: Wyślę tobie też wersję do zewn klawiatury, szczególnie z MEgą żeby sprawdzić.
Na małe atari testy przyjdzie czas jak pady od XBoxa będzie obługiwać ;)
A emulację powinno małe atari obsłużyć. Tym bardziej że można sobie częstotliwość dobrać odpowiednia.

As..: no to chyba jest komplet.

Ostatnio edytowany przez willy (2014-05-04 22:20:57)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

60

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Willy: Hades ma normalne atarowskie zlacze

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

61

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

No to jak komplet to komplet. W takim razie kiedy sprzedaż?

62

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

AS...: Komplet w sensie razem z tobą :)

Kroll: ok. wyślę ci Zwykły interface, żeby sprawdzić jak się z TT'ka zachowa i czy zadziała. Jak będzie problem to wymienię Ci na inny (albo zmodyfikuję)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

63

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Willy,

OK dzieki, mnie nie bedzie na Grzybsoniadzie, ale jak bedzie mial je Grzybson to moglby przekaz przez kogos, 

Inaczej podam Ci adres na priva

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

64

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Willy extra!!

65

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

A właśnie, jak się załapałem - dla mnie może Gzynio odebrać do testów.

Sikor umarł...

66

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Z powodu problemów natury logistycznej i w celu przyspieszenia, wszystko razem wysłałem do Grzybsona.
Proszę więc w miarę możliwości zorganizować przez kogoś odbiór.  Jak komuś się nie uda, to za tydzień będę się tym martwił ;-)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

67

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Proszę o przekazanie Gzyniowi - odbiorę od niego.

Sikor umarł...

68

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Hejka, jeśli nadal poszukiwani są testerzy to mam 1040 STF i Mega ST4 (że nie wspomnę o Amidze 600 i 1200 :-) )

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

69

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

willy napisał/a:

Z powodu problemów natury logistycznej i w celu przyspieszenia, wszystko razem wysłałem do Grzybsona.
Proszę więc w miarę możliwości zorganizować przez kogoś odbiór.  Jak komuś się nie uda, to za tydzień będę się tym martwił ;-)

OK, Grzybson ten adapter myszy to testowania ktory ma czekac u CIebie od Willego prosze przekaz Yerzmyeyowi

Dzieki,

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

70

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

@Jarkeczek: Będziesz miał jak odebrać, albo ktoś odbierze dla Ciebie ?

@NetSerwer: wszystkie już zajęte, ale na Grzybsoniadzie będzie kilka sztuk do zdobycia.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

71

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

NA szybko sklecona instrukcja konfiguracji oraz domyślny plik ini z domyślną konfiguracją.

Domyślnie mysza działa z max rozdzieczością, czyli za szybko zazwyczaj.
Proponuję zacząć od ustawienia

microstep=5

Zmniejszy to rozdzielczość 5-cio krotnie. 5 kroków myszy będzie dawało jeden krok dla ST.

Post's attachments

hid2st.ini 1.13 kb, liczba pobrań: 9 (od 2014-05-07) 

instrukcja konfiguracji hid2st.pdf 55.59 kb, liczba pobrań: 22 (od 2014-05-07) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

72

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

willy napisał/a:

@Jarkeczek: Będziesz miał jak odebrać, albo ktoś odbierze dla Ciebie ?

@NetSerwer: wszystkie już zajęte, ale na Grzybsoniadzie będzie kilka sztuk do zdobycia.



Niestety w Czestochowie nie dam rady być, mam obowiązki w innym miejscu, dopiero Głuchołazy odwiedzę.

Jeśli by ktoś zechciał mi odebrać i przesłać to oczywiście pokryję wszystkie koszty i w Głuchołazach podziękuję osobiście.

Znajdzie się ktoś?

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

73

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

willy napisał/a:

@Jarkeczek: Będziesz miał jak odebrać, albo ktoś odbierze dla Ciebie ?

Sikor napisał/a:

Proszę o przekazanie Gzyniowi - odbiorę od niego.

Poprosiłem Sikora i on mi wyśle, proszę więc o dołożenie interfacu dla mnie do jego egzemplarza.

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

74

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

willy napisał/a:

Znalazłem już chyba wszystkie błedy w krzemie (chipie) i jeszcze bardziej uwazam że twórcy za braki/błedy w dokumentacji i błedy w chipie powinni siedzieć w więzieniu.
Jak ktoś będzie miał w przyszłości dziwne problemy z chipem (VNC2 od ftdi) chętnie podzielę się moimi doświadczeniami.

Bardzo bym prosił!

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

75

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Jajks - Jarkeczek, nie zwróciłem uwagi na Twój post - podaj mi na PW Twój adres, to sam Ci wyślę, postaram się w Tym tygodniu.

Kroll - dałem Yerzmyeyowy
Sikor - dałem Gzyniowi

grzybson/SSG^NG