1

Temat: Dyskietki 3,5 1S/DD

Dziś dostałem świetny prezent :) Kolekcje dyskietek 3'5 cala z softem na ST. W skład kartonu z grubo ponad 700-800 dyskami prócz oryginałów, dyskietek z softem PD od licznych niemieckich wydawców, coverów z magazynów, oryginalnych dysków z TOSami - jest kilkanaście nowych pudełek z dyskietekami DD (zafoliowane) oraz ze 2 setki nowych czystych dysków Fuji, Mitsubishi, Nashua i Verbatim :)
Jestem w lekkim szoku bo to dyski oznaczone jako 1S/DD lub MF1DD. Szczerze powiem że jeszcze takich w życiu nie spotkałem. Od zawsze miałem 2S/DD li tylko. Bardzo mnie zaciekawiły szczególnie Verbatimy - grafitowe Verbatim Datalife MF350 - pakowane w indywidualne koszulki. Dyski te mają date produkcji na naklejce - 1984 :) Czyżby były to jedne z pierwszych dyskietek 3'5 cala? Bo Wiki podpowiada że w tym roku własnie weszły trzy i  półcalówki  do sprzedaży.
Motyla noga - jakby nie patrzeć to dyskietki maja ponad 30 lat. Życzyłbym tego dzisiejszym nośnikom.
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z dyskami 1S/DD? Co warto wiedzieć na ich temat?

ps. zawartość dysków zostawiam, będę zrzucał do jakiegoś archiwum - a nóż widelec jest tam coś czego nie ma na TOSEC'u.

Ostatnio edytowany przez gepard (2014-05-15 23:00:05)

gep/lamers^dial

2

Odp: Dyskietki 3,5 1S/DD

@gepard  zazdroszcze :)

.

Odp: Dyskietki 3,5 1S/DD

gepard: coś czuję że wpadnę z wizytą :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: Dyskietki 3,5 1S/DD

Copy party? :)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

5

Odp: Dyskietki 3,5 1S/DD

Przy takiej ilości dyskietek to fakt będzie copy copy ! Aby tylko stacje to wytrzymały.

Gratulację Gep.
-Skąd to wytrzasnąłeś w takiej ilości?

6

Odp: Dyskietki 3,5 1S/DD

Gepciu, a jak tamte 5,25"? :) Paluszki mnie świerzbią, by je poprzeglądać. :D

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie