Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

060 jest znacznie bardziej kompatybilny z 030 niz Coldfire z dowolnym z tych procesorów.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

27

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

willy napisał/a:

Jako że przez niemal pół roku nie otrzymałem ŻADNEJ wiążacej odpowiedzi od Rodolphe Czuba, Z dniem dzisiejszym oficjalnie rozpoczynam projekt klonowania CT63 :D

Super news, jak to wypali to następny poproszę SuperVidel

Adam Klobukowski napisał/a:

Ale 060 obsluzy 4GB. Ograniczenie CT60 wynika zapewne z tego jakie dostepne byly moduly podczas konstrukcji. Jak juz mamy przerabiac, to najlepiej isc na maksa.

ale 32bitowy system 4GB raczej nie obsłuży. chodzi mi tutaj oto że wartości liczby powyżej 2GB traktowane są jako ujemne czyli kod błędu.
w sumie to myślę że nie ma co się licytować, ważne żeby projekt wypalił

jury napisał/a:

A co do projektu kopii CT6x to popieram i sam być może bym sztukę kupił.

żona zniesie trzydziestego CTka? ;)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

28

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

AS... napisał/a:

Amigowcy poszli tym trendem ...
-Szybkie będzie zawsze wolniejsze od nowszego i szybszego.
Zostajemy przy 060 o to tutaj chodzi.

As, chcesz 16 bitowy procesor w maluchu, a tutaj fochy? Jaką masz dostępność 060? Chu...ą, nieprawdaż? A CF? Bezproblemową, póki co. I w dodatku jest tańszy... I szybszy :)

Sikor umarł...

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Cyprian napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Ale 060 obsluzy 4GB. Ograniczenie CT60 wynika zapewne z tego jakie dostepne byly moduly podczas konstrukcji. Jak juz mamy przerabiac, to najlepiej isc na maksa.

ale 32bitowy system 4GB raczej nie obsłuży. chodzi mi tutaj oto że wartości liczby powyżej 2GB traktowane są jako ujemne czyli kod błędu.
w sumie to myślę że nie ma co się licytować, ważne żeby projekt wypalił

System jak najbardziej może to obsłużyć, tylko trzeba go poszerzyć ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

30

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Sikor napisał/a:
AS... napisał/a:

Amigowcy poszli tym trendem ...
-Szybkie będzie zawsze wolniejsze od nowszego i szybszego.
Zostajemy przy 060 o to tutaj chodzi.

As, chcesz 16 bitowy procesor w maluchu, a tutaj fochy? Jaką masz dostępność 060? Chu...ą, nieprawdaż? A CF? Bezproblemową, póki co. I w dodatku jest tańszy... I szybszy :)

Jakie fochy :) ?
Ja chcę ct6x a nie Sratari :)

Zobacz co pisze AdamK:

Adam Klobukowski napisał/a:

060 jest znacznie bardziej kompatybilny z 030 niz Coldfire z dowolnym z tych procesorów.

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-06-12 07:55:08)

31

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

jeśli o mnie chodzi to najzwyklejszy klon CT6x bez żadnych udziwień wystarczy (plus ewentualnie Super Videl - o ile starczy sił i chęci). Nie jestem pewien tylko co do jednego - czy zintegrowana pamięć to dobry pomysł.

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

32

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

zintegrowana pamiec na pcb to :

- dobry pomysl - odpada kwestia szukania simmow
- zly pomysl - podraza bazowa kontrukcje.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

33

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Jakich simmów :P

Byku no co ty!!
Szukania pojeba*.* dimm cl2 133 mhz ....

34

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Czyżby na pewno podraża? Nie używając sima można uprościć konstrukcję karty, ponieważ można użyć 32 bitowych kości, a nie 64 bitowych tak jak jest teraz. Czyli odpada multiplekser danych. Więc można użyć np. dwóch kości sdram zamiast 16 jak na simmie. Takie dwie kości zajmą dużo mniej miejsca niż podstawka na pamięć więć PCB będzie mniejsze?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

35

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

bardziej mi chodziło o to, że odkąd pamiętam tj. statystycznie licząc w setkach egzemplarzy PC najbardziej podatne na usterki (obok HDD) były właśnie moduły pamięci, zresztą dzieje się tak do chwili obecnej tak więc przy tak niszowym temacie jak ctx6x im bardziej modułowa i prosta konstrukcja tym lepiej.. kto to będzie potem naprawiał ? (przykład szanownego R. Czuby, który jak wiadomo ledwo się wyrabia w terminach o ile w oglóle) a usterki na pewno są nieuniknione choćbym nie wiem jakim był optymistą, myślę, że pozostanie przy czystym 100% zgodnym klonie CT6x jest najwłaściwsze, w dodatku Ci co już mają w świecie też sobie sprawią w zapasie(większa sprzedaż) a tak powstanie coś nowego co realnie sprzeda się w ilu sztukach ? 20-40 max.. mogę się mylić, ponieważ nie jestem do konca w temacie jakkolwiek to tylko moje skromne zdanie. dodatkowo zmiana konstrukcji (inne procki itp itd.) może pociągnąć za sobą modyfikacje sterowników i oprogramowania (które już jest) i kto to będzie robił ? oczywiste, że super jakby powstał zupełnie nowy akcelerator ale jak znam życie to w 80% wyobraźnia wychodzi daleko poza możliwości realizacji... chyba że naprawde zajmie się tym kilka osob, tyle, że jak to zwykle bywa ..chętnych zawsze dużo tylko robić nie ma komu :)

Ostatnio edytowany przez Spencer (2014-06-13 05:43:44)

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

36

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

triple post

Ostatnio edytowany przez Spencer (2014-06-13 05:23:07)

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

37

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

triple post :P

Ostatnio edytowany przez Spencer (2014-06-13 05:23:15)

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

38

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Pamięci CL3 też działają z CT. Ja mam tylko jedną kość CL2 133MHz a reszta właśnie CL3 i wszyściutkie działają bezproblemowo ( choć jeśli dobrze pamiętam to chyba nie wszystkie CL3 działają, ale co i jak chyba jest opisane na stronie Czuby [ a nie chce mi się tam teraz zerkać :P ] )

39

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Z cl3 to jest problem, 3 różne sztuki testowałem i tylko jedna zadziałała.
Natomiast cl2 133mhz testowałem kilka różnych i działała każda.


Spencer napisał/a:

w dodatku Ci co już mają w świecie też sobie sprawią w zapasie(większa sprzedaż) a tak powstanie coś nowego co realnie sprzeda się w ilu sztukach ? 20-40 max.. mogę się mylić, ponieważ nie jestem do konca w temacie jakkolwiek to tylko moje skromne zdanie.

Te wartości co podałeś w sprzedaży to obstawiam że w Polsce spokojnie tyle się sprzeda .. :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-06-13 09:49:50)

40

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

willy, a masz już jakieś szacunki co do ceny? Potencjalnie piszę się na 1 szt.

Co do wymagań to popieram w zasadzie wszystkie pkt. 1-8 AS...a, oprócz błędu ortograficznego i gwałtu na zasadzie 3 Regulaminu w pkt. 4. AS...a.
Nie do końca też rozumiem pkt. 5. AS...a, znaczy czy konstrukcja dopałki może zmienić coś w fakcie posiadania lub nie posiadania clock-patcha i ew. jego typu i skuteczności pachowania.

--edit--
P.S. ostatnio rzadko się odzywałem, ale widzę że posty nadal dodają się kilkanaście/dziesiąt sekund.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2014-06-14 07:49:48)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

41

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Nie do końca to mój cyrk (chociaż może kiedyś falcona się dorobię :) ), ale jako, że każdy 'Prawdziwy Polak' zna się na wszystkim to i ja dorzucę swoje 3 grosze.
IMHO największym problemem CT jest to, że nie jest dostępne w sposób normalny/umiarkowanie łatwy (czytaj: mam kasę, chcę kupić i tak naprawdę nie mam gdzie). Mało ludzi ma Falcona. Wśród tych, co mają Falcona mało ludzi ma CT. Wśród tych, co mają CT mało ludzi faktycznie pisze soft. Wysoki/elitarny próg wejścia. :(
I ta elita elit musi całą platformę pociągnąć.
Proponowałbym cały projekt jakoś tak zorganizować, by finalnie dało się to u kogoś w miarę normalnie i na bieżąco zamawiać.

42

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Wszystko wskazuje na to,  że nie będzie klonów.
























Będzie za to CT60 wyprodukowane w porozumieniu i za zgodą autora.  Prawdopodobnie będzie to nieco zmodyfikowana wersja.

Negocjacje trwają.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

43

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

willy, a zapraszałeś może Rudolfa do Głuchołaz albo na inne party? Lepiej się negocjuje ze szkłem w ręce niż przez szkło monitora :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

44

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

W sumie nawet interesująca sprawa. Zależy tylko ile hałmaczów...

I Ty zostaniesz big endianem...

45

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Rudolf był wiele razy zapraszany na SV cyt. "jego podróż samolotem = wycięcia iluś drzew i zniszczenie środowiska naturalnego".....

46

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

W miejsce wyciętych drzew sadzi się nowe :)
To niech pociągiem przyjedzie, elektrycznym :) a we Francji prąd z atomu jest.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

47

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Dobre wiesci, ze cokolwiek powstanie... a bliżej już coś wiadomo odnośnie terminów?

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

48

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Ciężko w tej chwili mówić o jakichkolwiek terminach. Ale jest szansa że na SV będzie coś.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

49

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

Dobre wieści:)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

50

Odp: CT(x)60(3) Clone Project.

willy napisał/a:

Będzie za to CT60 wyprodukowane w porozumieniu i za zgodą autora.  Prawdopodobnie będzie to nieco zmodyfikowana wersja.

Negocjacje trwają.

I bardzo fajnie, przynajmniej koncert życzeń się skończył, nawet Tych którzy nie zamierzają kupić.
A przy okazji jeśli RC się w końcu ugiął to nie będzie zgrzytów odnośnie licencji itp.

@Willy: zdradzisz w takim razie co planujesz zmodyfikować w stosunku do oryginału? I pytanie o procki: będzie dostarczane w komplecie, czy każdy sobie szuka 060? Bo przy tej drugiej opcji to warto już się interesować tematem :).

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...