1

Temat: Mist - pytanie lamca w temacie...

Yyyyy... Lotharek, wróżbitą będziesz :D

Polamię trochę ale no co, nie łodrazu człek śmigać będzie na nowym łużondzeniu ;)

Otóż dnia dzisiejszego postanowiłem odpalić to cudeńko celem zagrania w Midnight Resistance na ST. Podłączyłem ładowarkę USB 5V/500mA. Włożyłem kaj trza nagraną kartę SD Kingston 4GB po formacie na FAT32 z plikolami zalecanymi na stronie Lotharka + plik Midnight_Resistance.ST.

TOS się wczytuje poprawnie ale... nie botuje z wybranej dyskietki. Próbowałem doić .st z różnych serwisów - niestety efekt ten sam. Nawet zaglądałem w plikole i czysto. Po prostu jakby .st nie istniały choć MIST je widzi

Próbowałem i inne obrazy dystkietek odpalać takie jak SILKWORM i inne ale bez efektu. Kombinowałem też z różnymi wersjami TOS i core-ów. Niestety - lipa. Jedyną lokację do jakiej nie zajrzałem to 'firmłer apgrejd' bo w rękach lamucha może to się skończyć tragicznie.

Pewnie coś papram tylko nie wiem co.

Będę wdzięczny za wszelakie wskazówki i ewentualnie jakiegoś zipa z core, tosem i w/w działającą grą.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez sOnar (2014-07-30 03:44:28)

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

2

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Zamontowałem plik .st który podesłałeś. Jest w nim katalog AUTO, ale jest on pusty. Żaden z plików nie jest wykonywalny, więc nie widzę możliwości odpalenia tego spod tosa. Może to jakaś samouruchamialna "zabezpieczona dyskietka", ale ZTCP pliki w formacie .st nie obsługują zabezpieczeń.
Reasumując. Ja też tego nie odpalę ;-)

3

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

No widzisz Marek. Rozumiem.

Tyle ból jest taki, że mój MIST nie widzi nic poza nazwą pliku w menu.

Nie mam żadnej możliwości zobaczenia listy katalogów, czy listy plików w jakimkolwiek pliku st które zdoiłem - bo w sumie mam gdzieś już uruchomienie tej gry. Chciałbym zobaczyć cokolwiek :)

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

4

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Ale, że jak? poprzez menu mista (F12) wskazujesz Midnight Resi(..) wciskasz enter, wychodzisz z menu mista poprzez wciśnięcie esc. Teraz już z poziomu tosa klikasz na dyskietkę A i...
Nic Ci się nie wyświetla?

5

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Nic a nic mości Marku. Pustynia. Nie widzi żadnych flaków w obrazach. Wszystko robię poprawnie.

Acha i ciekawostka. Miałem problemy techniczne na początku. MIST nie startował - objawiało się to niebieskim ekranem i pulsowaniem czerwonej diody 6 (!) razy. W komunikatach błędów jest opisane max 5 mrugnięć!

Co było powodem? Pobrałem core.rbf  pobrałem z Przema strony: The Atari ST FPGA core (core.rbf) używając zapisz jako. W końcu link był bezpośrednio do core'a.

Widząc, że dzieje się coś dziwnego wyłączyłem urządzenie i zajrzałem do core z Lotharka strony w Total Commanderze używając F3 a tam... MEGALOL - plik core'a to był czysty html...

Niedowiarkom załączam ów htmlowy rdzeń w zipie :D

Lotharek link bezpośredni Ci zdechł na stronie od core'a Atari ST. Zmień to natychmiast bo narobi się problemów - ja już je mam :(

Ściągnąłem więc poprawny core Atari ST. MIST wystartował od razu i próbował się bootować. Nic to jednak nie dało. Zmieniłem też plik TOSa i spod niego próbowałem zajrzeć na różne obrazy dyskietek - czysto. Zero plików. Nic

Nie wiem co się dzieje ale chyba trzeba będzie jednak zrobić firmłer apgrejd - bo core.rbf będący naprawdę plikiem html chyba bardzo namieszał :P

Na razie jednak się wstrzymam i poczekam na opinie fachowców w temacie - bo ja lamiec, no...

Pozdrawiam

Post's attachments

core z linku.zip 5.42 kb, liczba pobrań: 1 (od 2014-07-28) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

6

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Załączam i foto :P

Post's attachments

_A bez A_.jpg 548.96 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

7

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Firmware i wsady bierz ze strony projektu: https://code.google.com/p/mist-board/so … runk%2Fbin. Na SD najnowszy firmware, najnowszy core, robisz upgrade FW, uruchamiasz (ja używam różnych TOSów, próbuj, niektóre gry działają na jednej jedynej wersji). Nie ma prawa nie działać. Zassij jeszcze obraz stąd: http://atari.8bitchip.info/DiskImgPP1.html i podmontuj jako Hard Disk (ale to u mnie działa tylko pod EmuTOS).

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

8

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Dziękuję Jenot i dziękuję MarekP za pomoc.

Jenot - zadziałało. Szacun!

Jak pisał MarekP - nie ma pliku uruchamialnego. To boot disc :P

Pokombinuję i dam znać.

Pozdrawiam

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

9

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

No. Pogrzebałem za imidżem z plikolami uruchamialnymi i macie Midnight Resistance działające na MIST. Miłej zabawy :)

Post's attachments

Midnight Resistance (1990)(Ocean).zip 359.28 kb, liczba pobrań: 4 (od 2014-07-28) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

10

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Widzę, że mista ma już więcej osób więc może by tak założyć jeden wątek "MIST" i poprosić kierownika żeby przerzucił do niego to co się przewijało do tej pory na temat MISTa w innych wątkach?

Ostatnio edytowany przez marekp (2014-07-29 09:27:57)

11

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Edit: A czemu się zrobił podwójny post? Klikłem tylko raz...

Ostatnio edytowany przez marekp (2014-07-29 06:42:38)

12

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Od kilku dni mam mista i nie moge odpalic mojej ulubionej gry "leaving teramis"...probowalem rozne cory i firmłery. Probowalem najnowsze a takze pnobieralem takie aby odpowiadaly wersjami.

.

13

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

O pabloz... :)
Spróbuj z różnymi wersjami TOS. Poza tym gdzieś na atari-forum.com w wątku dotyczącym mista jest lista kompatybilnych gier (podane są tam wersje TOS/firmware/core na których działa). Wyłącz też może Steroids i uruchamiaj na ustawieniach STe.

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

14

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Dzieki jenotku :) poprobuj wieczorkiem. A moze bysmy kiedys zrobili sesje mistową miedzy chelmem a lublinem :)

.

15

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Dzieki jenotku :) poprobuje wieczorkiem. A moze bysmy kiedys zrobili sesje mistową miedzy chelmem a lublinem :)

Ostatnio edytowany przez pablozp (2014-07-30 14:34:45)

.

16

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Jestem za. W Chełmie czy w Lublinie, możemy się jakoś ustawić. Jakby co to zapraszam do siebie. Dla paru osób miejsca wystarczy.

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

17

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

https://docs.google.com/spreadsheet/lv? … erpage=250 - tu masz listę, ale Leaving Teramis jest na niej zaznaczona jako niedziałająca. Co oczywiście może niewiele znaczyć bo Obsession też jest tak oznaczony a działa na nowszych wersjach core/fw.

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

18

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Da się jakoś przerobić STX fajl na ST fajl?

EDIT:

Nie było pytania :)

Polecam zajrzeć na: http://thegamearchives.net/?val=0_2_1_0_0_4_25_0_0_0_0

Pozdrówki

Ostatnio edytowany przez sOnar (2014-07-31 11:36:03)

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

19

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Czy wyjdą nowe coresy na MISTA ? Powiem szczerze że nie jestem zadowolony ponieważ gry firmy Thailon mi nie działają , albo działają źle (((

.

20

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Cały czas pojawiają się nowe wersje. Powiem za Lotharkiem - trzeba czekać.
Albo "se napisać" ;-)

21

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Panowie (posiadający mista) mam problem z minimingiem. Ucina mi obraz z dołu. Niezależnie który core Amigi wgram sytuacja się nie zmienia. Nie wiem OCB, bo wcześniej tego nie było. Może kwestia ustawień? Spotkał się ktoś z czymś takim?

P.S. Najnowszy firmware+core ST w trybie STeroids działa zdecydowanie szybciej i stabilniej - polecam :-)
Niestety dostęp do hdd bez zmian - ciągle za wolno :-(

Ostatnio edytowany przez marekp (2014-09-16 08:51:56)

22

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Wypróbuj może automatyczną regulację obrazu w monitorze (jeśli takową on posiada). Przy niektórych rozdzielczościach przy VGA monitory LCD mogą źle wycentrować obraz.

Ostatnio edytowany przez voy (2014-09-16 10:46:37)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

23

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

@voy: W sumie nie do końca o to chodziło, ale...
Faktycznie mój monitor do którego mam pełne zaufanie gdyż potrafi wyświetlać obraz 1:1 oraz x2 bez żadnych super-duper-skalowań (choć i takie też ma) "zgupiał". Wystarczyło zmienić opcję na inną i powrócić do poprzedniej i... tada!
No ale kierunek wskazałeś właściwy - dzięki :-)

24

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Spoko. :) Chodziło mi raczej o to, że większość monitorów LCD z wejściami VGA w przypadku nie tyle rozdzielczości, co raczej nietypowych częstotliwości odchylania (nie-VESA) właśnie głupieje i wyświetla przesunięty w pionie i poziomie obraz. Tak jest np. w przypadku dziwnych trybów graficznych w Amigach z kartami graficznymi (na przykład z BVision PPC). :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

25

Odp: Mist - pytanie lamca w temacie...

Doczepię się do tematu. Załóżmy że mam mista (to akurat niestety nieprawda.. :( ) i napisałem na niego rdzeń (napisałem ale na DE2-115, którą akurat mam :)  ) . Czy można go teraz tam wprowadzić za pomocą prostych środków, czy też (widzę na płytce FPGA JTAG) należy jeszcze zaopatrzeć  się w odpowiedni programator?