1

Temat: Pixlowanie czy pikslowanie - rozrywki językowe

ming napisał/a:

pixlowania

Nie ma takiego slowa.
Zapamietaj: PIXELOWANIA, pikselowania kolego.

Ja tam jestem fanem xl-art'a. Ale pixelowanie w tym progsie z automatu obniza glosy na compo. Wystarczy byle bohomaz w wiekszej liczbie kolorow niz 4 (jak w przypadku xl-paint) w takim g2f i z automatu jestes nizej. Wiec moze wez sie za g2f :)

2

Odp: Pixlowanie czy pikslowanie - rozrywki językowe

Pikselowanie - jest polskim odpowiednikiem. Ale nie dziwi mnie, ze nie znasz.

3

Odp: Pixlowanie czy pikslowanie - rozrywki językowe

w grafx2 nic nie trzeba przeskalowywac. Wystarczy ustawic  Picture size na 160x200 i Pixel size na Wide (2x1).  Pozniej taki obrazek wystarczy zapisac jako gif lub bmp, ktorego to g2f wczyta bez wiekszych problemow.

4

Odp: Pixlowanie czy pikslowanie - rozrywki językowe

ming napisał/a:

mazi daruj sobie, nie odpowiadam na zaczepki

To pisz poprawnie. Dyslektykom (nieukom) mowie stanowcze NIE.

Odp: Pixlowanie czy pikslowanie - rozrywki językowe

mazi, dysleksja a nieuctwo to dwie różne rzeczy.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: Pixlowanie czy pikslowanie - rozrywki językowe

Adam: mam inne zdanie.

7

Odp: Pixlowanie czy pikslowanie - rozrywki językowe

Chodzilo o to zebys Ty mial konkret. Jednak z tego co widac nie przyjmujesz rad. Twoja sprawa. Twoje zycie.

8

Odp: Pixlowanie czy pikslowanie - rozrywki językowe

mazi napisał/a:

To pisz poprawnie. Dyslektykom (nieukom) mowie stanowcze NIE.

mazi wybacz, ale sądzę że nie masz najmniejszego pojęcia o dysleksji. Nawet nie wiesz jak mózg dyslektyka widzi słowa i co robi z literami które widzi, polecam na początek: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysleksja

a potem pomyśl 10 razy zanim zaczniesz wyzywać ludzi od "nieuków".

Ostatnio edytowany przez seban (2014-08-28 10:14:28)

9

Odp: Pixlowanie czy pikslowanie - rozrywki językowe

Nikogo nie wyzwalem. Napisalem ogolnie poniewaz ludzie czesta sie na to powoluja (wlasnie z czystego lenistwa i niechlujstwa - znam takich). Pierwsze, zacytowane zdanie bylo personlane drugie juz nie. Trzeba czytac ze zrozumieniem.

edit:
ming: niektorych wkurza jak ktos ciagle konczy zdanie wyrazem 'TAK' a mnie wlasnie wkurza niepoprawna pisownia, wymowa oraz odmiana wyrazu pixel.

Ostatnio edytowany przez mazi (2014-08-28 10:25:00)

10

Odp: Pixlowanie czy pikslowanie - rozrywki językowe

ming napisał/a:

nie jestem dyslektykiem (ani nieukiem), wiec nie odebralem tego personalnie.

I slusznie!

Cos mi sie wydaje, ze to przez moj avatar niektorzy (szczegolnie ci, ktorzy nie znaja mnie osobiscie) zbyt pejoratywnie odbieraja to co pisze ;)

11

Odp: Pixlowanie czy pikslowanie - rozrywki językowe

wlasnie, mazi, powinienes wstawic fotke jak pijesz browar i smiejesz sie z dowcipow :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

12

Odp: Pixlowanie czy pikslowanie - rozrywki językowe

Byc moze ale co komu zawinil Cliff Burton? Prawilna postac.

:)

13

Odp: Pixlowanie czy pikslowanie - rozrywki językowe

aaaa... tu są te posty - jeszcze się nie orientuję w forum ale czegoś mi brakowało w tamtym wątku

imo się "pikseluje" - piksel to polskie słowo, natomiast przy zalewie różnych scenowych i komputerowych zwrotów (w większości importowanych), których wszyscy używamy – ważniejsze jest, żeby się rozumieć ;)
jednak na zachodnich forach często używają skrótów -  np. pxl - dodając do tego różne końcówki czasami

ming napisał/a:

a odnosnie czterech kolorow, to grafa ravena zdaje sie wygrala (?) na revision ostatnio

raven zajął 2 miejsce - 1 z grafik na 8bitowce

mazi napisał/a:

Byc moze ale co komu zawinil Cliff Burton? Prawilna postac.

:)

znaczy się ten basista - Cliff Burton z pierwszego składu Metalliki?

_
ponownie zawołam o pomoc - nie ma gdzieś w sieci poradnika rysowania w g2f?
jakiś postęp robię - ale nadal nie mogę się przebić zmiany kolorów powyżej 4 - nawet jeśli coś wychodzi to nie rozumiem dlaczego.

14

Odp: Pixlowanie czy pikslowanie - rozrywki językowe

jok napisał/a:

znaczy się ten basista - Cliff Burton z pierwszego składu Metalliki?

Eh metalowcy :) Burton nie byl pierwszym basista Metalliki.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ron_McGovney

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021