51

Odp: Mist i RS232

ha, ha, nawet nie przeczytałem tej sygnaturki. Teraz widzę :-)
No są jeszcze oczywiście: pilotka to żona pilota, sekretarka, żona sekretarza, modelka, żona modelarza... chociaż nie, to bardziej żona piłkarza...
Co do tematu, to Lotharek ma namiary. Wiem bo przy mnie pisał do gościa i ten, uwaga: Od razu mu odpisał. Czyli jak to się mówi "ma wejścia" :-)

Odp: Mist i RS232

Hahaha, no tak. ;) Reżyserka, żona reżysera.


OK, no to proponuję udostępnienie adresu paru osobom do późniejszego nękania.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

53

Odp: Mist i RS232

szoferka, zona szofera...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

Odp: Mist i RS232

:) :) :) :) :)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

55

Odp: Mist i RS232

Gdzieś chyba czytałem, że autor eksperymentował z core'em w którym jest znacznie szybsze CPU (dodał chyba cache'e i podkręcił zegar, nie pamiętam i nie mogę teraz tego znaleźć) i osiągał wyniki niewiele wolniejsze od TT. Miałeś okazję testować taki wsad? i czy w ogóle został on faktycznie wydany?

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

56

Odp: Mist i RS232

Ostatnio trochę "benczmarkuję" MIST'a i Hatari (dzięki Kroll za soft), a przez święta mam zamiar puścić jakieś benchmarki na na prawdziwym sprzęcie (MagaST, MegaSTE, TT) tak dla porównania. No i przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Mianowicie:
Zaproponujcie jakieś programy testujące wydajność (CPU,FPU, RAM, HDD) ale na tyle uniwersalne, żeby dało się je uruchomić na wszystkich komputerach serii 16/32bit celem stworzenia rankingu umożliwiającego choćby porównanie: ST+prawdziwy hdd vs ST-UltraSatan. Albo ST+US vs MIST*...
Ja ze swojej strony przetestuję swój sprzęt, ale zapewne znajdzie się ktoś z ST, STE, czy (heloł Kroll) ktoś z Hadesem lub powiedzmy GuSTaw przetestuje swój super videl.

To co gemtest.prg na początek? ;-)

PS. *np MIST w testach CPU/Grafika w trybie STeroids wypada rewelacyjnie, natomiast w testach hdd zadziwiająco słabo...

57

Odp: Mist i RS232

Marekp: jesli chcesz zebym zaczal testowac swoj sprzet od  gemtest.prg to mi go podrzuc to jest chyba wyjatkowa staroc bo nie widze go u siebie a tobie tez go chyba nie podsylalem. odeslij na priv to oge przetstowac na falconach hadesie i TT z karta graficzna i itp

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

58

Odp: Mist i RS232

Ja również czekam na wyniki testów.

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

59

Odp: Mist i RS232

@marekp
Czyli rozumiem, że właśnie STEroids jest tym "dopalonym" trybem z szybkim CPU, tak?
Mam jeszcze parę pytań. Pisałeś o HDD czyli rozumiem, że MIST ma taką obsługę. Jak to wygląda w praktyce? Masz widoczną jako HDD cała kartę SD (FAT?) jako filesystem. Czy podpinasz jakiś plik z obrazem dysku, który jest na karcie SD?

Czy skoro mamy de facto szybką maszynę to można by na tym postawić MiNT'a?

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

60

Odp: Mist i RS232

@kroll: plik poszedł mailem (HowFastII i gem_test)
Dla HawFast proponuję ustawienia suwaków od góry: 100/1000/10 (nie zastanawiałem się specjanie nad tymi ustawieniami. Chodzi po prostu o ujednolicenie)
@maciekm: Tutaj masz odpowiedź co do dysku: https://code.google.com/p/mist-board/wi … assStorage
Nie wiem dokładnie czy o to Ci chodziło, ale tak, STEroids to "dopalony" STE.
(edycja: podałem zły link)

Ostatnio edytowany przez marekp (2014-04-18 10:34:47)

61

Odp: Mist i RS232

Dzięki, to już kumam jak to jest z Mist'em i HDD. Czekam więc na wyniki testów wydajności. I coraz bardziej intensywnie myślę o tym czy sobie takiego prezentu nie sprawić:)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

62

Odp: Mist i RS232

MarekP:

za chwile moge wyslac testy zrobione na hadesie i falconie, tylko mam pytanie w jakiej rozdzielczosci, NVDI liczba kolorow, system itp, czy np na kompletnie czystym systemie, np na Hadesie takiej co uzywam 1024x768x32bity ?

Czy poprostu powysylac dla kilku ustawien

POzdr
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

63

Odp: Mist i RS232

@Kroll: Może w jakiejś standardowej rozdzielczości (moja ulubiona to mono 640x400) i w innych/różnych wariacjach. Ile Ci się będzie chciało :-)

64

Odp: Mist i RS232

WItam,

znajdziecie tutaj kilka testow, dla Hadesa, Falcona, Atari TT w roznych konfigach i itp :), Zycze milej lektury i owocnych wnioskow.

Marek: OK moge porobic rozne czekam na sugestie, porobilem tez wydajnosci dyskow, na Falconie jest to IDE na Hadesie SCSI

Pozdro
Kroll

Post's attachments

atari_tt.ben 3.74 kb, liczba pobrań: 10 (od 2014-04-18) 

falcon_030_VGA.ben 3.59 kb, liczba pobrań: 1 (od 2014-04-18) 

falcon_060_MiNT.ben 3.61 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

falcon_clean.ben 3.61 kb, liczba pobrań: 1 (od 2014-04-18) 

falcon_HDD.dat 321 b, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

hades_HDD.dat 327 b, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

hades_MiNT.ben 3.63 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

hades_tos.ben 3.63 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

65

Odp: Mist i RS232

MIST -

nowy firmware :

obsluga donglow USB- NET
rodzielczosc dla st 1024*768

kilka innych...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

66

Odp: Mist i RS232

@Kroll, Dzięki. Ja mam małe problemy techniczno-czasowe, ale na pewno swoje dane też podeślę.
@Lotharek, tak już mam wgraną :-) BTW: Poprzednia strasznie się sypała...
Fajnie z tym 1024x768, ale jak to włączyć? Jakieś sterowniki pod TOSa?
Będziesz na Grzybsoniadzie?

67

Odp: Mist i RS232

wiecej niz slowa...

czyli juz :

AMIGA 500/600
STE /ST
C64
XE/XL

w planach SNES, CPC......

Post's attachments

20140529_221455_resized.jpg 269.11 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

68

Odp: Mist i RS232

Dwa szybkie pytania:

1. Skąd można pobrać Core C64?
2. Do czego służy i jak działa przycisk "core defined"? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

69

Odp: Mist i RS232

lotharek napisał/a:

wiecej niz slowa...

czyli juz :

AMIGA 500/600
STE /ST
C64
XE/XL

w planach SNES, CPC......

Hmm, NeoGeo ????

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

70

Odp: Mist i RS232

marekp napisał/a:

No i RTC, ale Lotharek nie dał mi nawet cienia nadziei... ;-)

Wiem, że powyższe było pisane kilka miesięcy temu i pewnie wszyscy już o tym wiedzą, ale gdyby nie wiedzieli to może jednak nadzieja jest: https://code.google.com/p/mist-board/wiki/UsbRtc